Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

chyba wszyscy mają dość łamania sobie głowy w tym roku ;)

VanKert

podpowiedź: chodzi o takich dwóch "super-biegaczy", którzy biorą ze sobą na wyścig wszystko co mają ;)
można sobie zrobić w czasie tego wyścigu spokojnie z nimi selfie ;)

VanKert

Istnieje tylko jeden odpowiedni tytuł ... ;)

" Żółw i ślimak "

Montago

taaaa :)

Montago

O, fajne to było :P

Montago

Zagadka

Sklejka

(Jestem) na tak/części-kawałka (nie ma)

(2 słowa-1 tytuł)
(drugie słowo nie w mianowniku. Słowa w nawiasach-pomocniczo)

kinoman77_filmweb

ten drugi :detalu, drobiny, kszty, okruszka, członu, kęsa, wycinka, brak?

VanKert

a ten pierwszy: OK, zgoda, plus, mir, yes?

VanKert

Pokrewne. Jestem na tak, czyli jestem...

kinoman77_filmweb

optymistą ;P ;)
albo miły ;)
zgodny...
i takie tam...

VanKert

Zaden z powyższych, choć niektóre określenia bliskoznaczne.
To słowo może być też terminem medycznym, czy też anatomicznym, albo kulinarnym...
W zagadce występuje w dopełniaczu

kinoman77_filmweb

tak czułem, że to jeszcze nie to ale nie bardzo rozumiem podpowiedzi w nawiasie (nie ma)... czego ta podpowiedź dotyczy - wyrazu czy tytułu?
z anatomią to mnie teraz zagiąłeś... ale zaczynam myśleć hehe

VanKert

Nie ma-w sensie-brakuje-często to słowo zestawia się z brakiem. Ja się przynajmniej z tym spotkałem, choć nie chce Cię wprowadzać w błąd.
Określenie anatomiczno-kulinarno-medyczne pasuje, jak ulał,zawsze jako kawałek czegoś, część.

VanKert

Członu w sensie jako słowo z zagadki? Nie

kinoman77_filmweb

ano szukam po anatomii jakiegoś "kawałka" bo w kulinariach jest kawałków dużo... i jakoś nie bardzo widzę hmm

VanKert

Dość często spotykane określenie. Często w odniesieniu do skóry...

VanKert

Tak!
Płat skóry, płat wątroby, płat ryby

kinoman77_filmweb

ta... anatomicznie to może mniej ale kulinarnie jak najbardziej :)
ciężko te słowo odgadnąć bo to specyficzny kawałek :)

kinoman77_filmweb

Za/płata?

VanKert

Tak jest!

kinoman77_filmweb

uff ;)
fajne ale ciężkie :)
oddaję...

Montago

ZAGADKA - częściowa pół-sklejka (z wynikiem):

żółty koszt rąk
(bezinteresowność, życzliwość dla ludzi)

z 3 wyrazów powstaną 3 tytułowe poprzez sklejenie pierwszego z połową drugiego :)

VanKert

"Serce na dłoni".

arma

Ooo... Brawo ;)

Montago

To może zadaj coś, bo ja zmykam. :-)

arma

brawo brawo :)
miło, że wpadłaś :)

VanKert

Mnie tym bardziej miło. :-)

Montago

Zagadka.
(serial)


Miłośnik Toi-Toi

Montago

Człowiek biegunka.

Thorgal1982

:)) ciekawe czy Monti tylko ogląda serial czy jest bliżej tego wszystkiego... ;)

VanKert

Ani nie ogląda, ani nie doświadcza ;)

Rozumiem, że szukasz kogoś do wspólnego cierpiętniczego przeżywania tego toi-toi-owego problemu, ale niestety nadal musisz pozostać z nim sam na sam :PP

Thorgal1982

Tak, oczywiście... Brawo ;)

Montago

He, he. dobre :D

Aretus

;-)

Montago

Zagadka.


Choć one wolą taplać się w błocie, i nawet pereł nie cenią, to On i tak nimi rządzi.

Montago

Rzeźnik? zgaduje :)

mania19

Nie, choć przyznaję że to ciekawa interpretacja zagadki ;)
I choć była błędna, to w miarę dobrym kierunku kombinowałaś.


Montago

Jak błędna Montago? Przecież świnie lubią się taplać w błodzie, cos o perłach z nimi się tez mówi, a Rzeźnik nimi może rządzic jak je ciacha :)

mania19

Błędna, bo rzeźnik jest kresem ich życia, a tu trzeba szukać czegoś wcześniejszego w ich życiu. ;)

Montago

Rolnika?

mania19

Nie.
Wyobraź sobie świat bez ludzi, także w takiej sytuacji może zaistnieć ten tytuł .

Montago

Gang dzikich wieprzy?

pewnie nie... pasowałby tu jakiś instynkt

Montago

"Gang dzikich wieprzy"?

Montago

Król świń?

VanKert

Królu naszych zagadek, znów rozszyfrowsłeś tajemnicę swego błękitnokrwistego krewniaka :D

Brawo !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones