Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

Hmm, jak to zawęzić ? :P

Trafiła na "górę", i "tam" wykonuje pewną pracę (o to chodzi), taką którą nie tylko kontrolowała w swoich programach, ale robią to także normalne osoby dbające o czystość w domu .

Wystarczy, czy jeszcze uszczegółowić zagadkę ? ;)

Montago

nie no spoko...

VanKert

Pytam, bo może jednak zbyt ogólnie piszę, a natomiast tylko mnie się to wydaje bardzo logicznie ułożone ;P

Montago

"Gwiazdka z nieba" by też pasowała ;)

ale rozumiem, że chodzi o czystość i porządek... cokolwiek z "niebem" w tytule czy nie szukać?

Montago

szukam coś z Niebem, Bogiem, Świętą, Gospodynią, Sprzątaczką... nic nie znalazłem... znaczy jest "Święta krowa" ale nie wiem czy zaakceptujesz ;)

Montago

coś z Małgorzatą?

VanKert

Hmm, krążysz w dobrej okolicy, "Niebo" blisko jednego z wyrazów tytułu.
Szukamy czynności, więc niektóre z Osób które podałeś mogły by to właśnie robić.

Nie, nie Małgorzata, to przykład osoby, podałem Ją bo pasuje bardzo dobrze do zagadki.

Montago

"Boski porządek"?

kinoman77_filmweb

Nie, choć kontekst bardzo bliski, właśnie po moim tytule tak może być ;)
Szukaj czynności, która mogłaby do tego doprowadzić (dosłownie, nie w przenośni)

I ten podany tytuł niezbyt dokładnie pasuje do dokończenia zdania zagadki...

Montago

może coś raj'skiego?

Montago

1 wyraz?? jakaś "układanka"?
a nie... nie jeden...

Montago

mam dla niej tytuł po śmierci ;D
Śmiertelna zamieć ;D

Montago

może jakiś Anioł?

VanKert

czyszczenie? czyścicielka?

Montago

to chyba winno być jakoś tak: "Sprzątając dusze" ;)
ale nie ma takiego tytułu ;)

Montago

napisz ile wyrazów ma tytuł Monti?... zawsze coś ;)

VanKert

Pięć.

[może coś raj'skiego] - miejsce właściwie masz

[mam dla niej tytuł po śmierci ;D
Śmiertelna zamieć ] - zamieć (praca) - czynność podobna do szukanej

[ czyszczenie, sprzątając ]- to są bardzo pokrewne słowa do jednego z wyrazów.

Montago

Odkurzając zupełnie nago w raju ? :)

VanKert

kurna, to tam faktycznie raj będzie... hmm.. chociaż nie... bez ciała to nic nie będzie z tego ;) ;)

VanKert

Przynajmniej będzie można popatrzeć na Jej ciało, bo jako personel techniczny będzie je mieć całkowicie materialne :P :D

VanKert

Tak ;)

Byłeś ciągle blisko, tylko tego "czystego" Raju nie mogłeś dostrzec ;)

Brawo !

Montago

strasznie długi ten tytuł... no i kwestia tych odmian... pod "raj" tego nie było dopiero w "raju"...
odkurzania też szukałem, jakoś nie sprawdziłem "odkurzając"... dość ukryty ten tytuł ale za to teraz tylko wyobraźnia została... w sumie zabawny widok byłby ;)

VanKert

;)

Tytuł rzeczywiście dość oryginalny, i właśnie ta odmiana wyrazów trochę mi utrudniła ułożenie zagadki, ale jej tekst i tytuł dobrze do siebie pasują ;)

Co prawda panią M. mogłem zastąpić osobą "najzwyklejszego ciecia", który po śmierci wykonywałby podobną pracę, ale przyznasz że wyobrażenie sobie takiego owłosionego, spoconego faceta z wielkim brzuchem niezbyt by pasowało do tego "rajskiego" tytuły :P :D

Montago

hehe
oddaję...

Montago

Zagadka.

Gdybyś mógł zobaczyć tak dziwny widok, jak pląsające na parkiecie dusze Hitlera, Stalina, Pol Pota - co byś uznał za przyczynę tego kuriozum ?


⇨ Info: Odpowiedź na pytanie zawarte w zagadce będzie tym szukanym tytułem.

Montago

Szatan kazał tańczyć

Aretus

Tak ;)
Brawo, to jest precyzja ;)

Hehe, nie to co Van który tyle się powyżej namęczył :P

Montago

:) Dzieki.

Oddaje.

Montago

Van to cienias ;) :P

VanKert

Taa, cienias który praktycznie wszystko może rozwiązać ;)
Nawet "rajskie" zagadki z nagimi sprzątaczkami :P
http://img.techpowerup.org/171228/ZDg1NjI4ZDQzZjIw.jpg

Montago

To biorę

Zbiorowa mogiła (pewnie wymarzona), dla pijaczków spod sklepu.

Thorgal1982

jakaś Kwatera?

VanKert

Nie, w sensie, że kilka osób zostało pochowanych. I trzeba znaleźć synonim do pochowani.

Thorgal1982

To słowo to zapewne Pogrzebani, ale chyba inny tytuł?

kinoman77_filmweb

to pierwszą część już masz

Thorgal1982

Pogrzebani zywcem ? ( zywcem od Zywiec piwo)

Aretus

tak

Montago

Oddaje

Montago

Zagadka (z uśmiechem)

Sklejka

(Zapewne niebawem) Van Kert ofiaruje (nam nową zagadką)

(Słowa w nawiasie wyłącznie pomocniczo)

kinoman77_filmweb

hmmm ;)

Panda?
Wanda?

VanKert

Żadne z nich, ale pół tytułu już masz (niekoniecznie w tej kolejności)

kinoman77_filmweb

nie ma tytułu "Dasklejkę" ;)

VanKert

Faktycznie, nie ma:) Ale niechcący sam sobie podpowiedziałeś....

VanKert

Niee... :)

Spójrz jeszcze raz dokładnie na swój poprzedni post.... Tam znajdziesz rozwiązanie...:)

kinoman77_filmweb

nie widzę... :/
może jest "Da :)" ??
albo jakiś uśmiech dziwny? x) xD 3D- nie znam się ;)

VanKert

Nie. Tytuł-jeden krótki wyraz,zaczerpnięty z języka niemieckiego (choć film poski)

VanKert

W pewnym sensie wymieniles już ten tytuł wcześniej....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones