Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu
niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

no właśnie ;)

Montago

też bym nigdy nie napisał "taksi" tylko "taxi" ale to i tak potoczna nazwa i niby obie występują :)

VanKert

zgadzacie się, że mamy połowę słowa potrzebnego do powrotu z tej hmm imprezy?
chociaż, zaraz zobaczymy czy mamy... wszystko zależy od was... ;)
ktoś odpowie? ;)

VanKert

Taksi

chemas

OK, mogą być i dwie... byleby szybko :D

VanKert

Mysle nad ta zagadka i mysle... Naprawde sprytna i szczerze bardzo mi sie podoba, ale samo pytanie, sama zagadke inaczej bym widzial. Mysle ze bardziej by pasowalo to zawolanie, do kogos spoznionego, rozpaczliwie szukajacego posrod wielu aut na ruchliwej ulicy, tego wlsciwego.

Aretus

Jedno jest pewno, że Van ją straszliwie zagmatwał ;)

chemas

oczywiście ;)

Aretus

możliwe, że można dopracować... ale jest po prostu szybką pochodną poprzedniej zagadki, tej zgody Monti'ego... "jestem na tak" ;)

VanKert

Zawsze można coś dopracować, ja już jedną zagadkę tak dopracowuję, że po każdej próbie ułożenia, sam jej nie umiem potem rozwiązać :P

Montago

hehe

Montago

Tworzysz Terminatora ? ;D

Aretus

legendarnego już ;)

chemas

Dokladnie :)

Aretus

Marac czuje, że przeholował z tym Terminatorem i teraz się nie udizela tutaj ;)
Co ja się wtedy namęczyłem echh

chemas

Wszyscy sie nameczyli ;) A rozwiazanie ... ;D

Aretus

no fakt :)

chemas

Ale przyznacie, że zagadka jest już legendarna ;)
Biedny Marac, nie nadążał z czytaniem i komentowaniem :P

Była to największa burza mózgów w Grze , godna Guinessa :)

Montago

zgadza się, mało tego, Marac musiał osobny post założyć, żeby wyjaśnić okoliczności

chemas

Gratulacje Chemas :)

Aretus

Dzięki :O)

VanKert

Aleś wymyślił bracie

chemas

;)

chemas

notabene, trochę trwało więc ciekawe co też ludzie jeszcze wołają jak wypiją... ;)
są inne opcje? ;)

VanKert

polejcie jeszcze jednego ;)

chemas

Rozchodniaczka oczywiście ;)

FankaKinomanka

taaaa, na drogę :)

FankaKinomanka

ta... wołają Janka by wyniósł bratanka ;)
tylko po co w dwóch językach hehe
oczywiście te "wołanie" było z mojej strony lekko złośliwe ;)

VanKert

Pomyślałam o tym jak napisałeś, że przyjechałeś sam, ale jakoś mi to nie pasowało, a teraz wszystko jasne ;)

VanKert

TAK/SI !!!
yep ;)

Chemas mnie odprowadził, dziękuję... ;)

VanKert

hehe :)

Montago

Przymrużka:

"tam każdy znajdzie parę"

chemas

Sauna?

VanKert

nie ale blisko ;p

chemas

że o tę parę chodzi?
Kuchnia?

czy wracamy do kąpieli?

VanKert

no jasne, że o parę chodzi
nie Kuchnia

chemas

Prysznic?

VanKert

Jest taki film ?
Nawet nie wiedziałem

chemas

możemy zmienić tematykę na "Rzymska orgia" ale to tematy znane bliżej Montiemu...
zostanę przy kąpieli...

chemas

Van coś ciągle myśli o tych "orgiach", pewnie też by się chciał na taką załapać :P :D

Montago

Kto by nie chciał ;)

Montago

załapać? skąd wiesz, że nie organizuję? ;D

VanKert

Pofantazjować dobra rzecz, co? ;p

chemas

Łaźnia?

VanKert

nareszcie :)

chemas

takie tam proste było

chemas

i dobrze hehe, ja już dojeżdżam taryfą do domu... ;)

VanKert

oddaję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones