ra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do niech nie używamy słów występujących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

I ty możesz zostać kierowcą mechanikiem ;))

:P

VanKert

Nie.

No właśnie może być tym kimś, jak ktoś po zawodówce, choć gdy szedł do pośredniaka, myślał o czymś innym.
A dlaczego tak myślał, co go skłaniało do snucia aspiracji o zdobyciu innego, lepszego stanowiska ?

Montago

za inteligentny był ;)
a może miał jakieś zainteresowania, ambicje...

VanKert

Był i miał...
A teraz to wszystko jakoś mu nie pomaga ...
Lata nauki i teraz proponują mu roznoszenie ulotek :P
I o tym myśli...

Montago

aż się boję co ten Twój wymyślił...
lepiej tego nie napiszę bo wpadnie mi CBA ;)

VanKert

Hehe...


Tytuł jest prosty, często coś podobnego się słyszy / czyta w związku informacjami on absolwentach uniwersytetów w urzędach pracy.

Montago

to co on teraz myśli???

Jestem Bogiem? ;D ;)

VanKert

Nie, prędzej kiedyś mógł o czymś takim myśleć, ale życie i rynek pracy w dół to zweryfikowało...

Montago

niestety znalazłem odpowiedź tylko dla kobiety... :P

pewnie ktoś coś znajdzie w końcu...

VanKert

Wcześniej byłeś blisko - "
to jest jego osobista refleksja w stylu: a mogłem się nie uczyć, być kucharzem i mieć wszystko w d... ? " merytorycznie była zbierzna z tytułem.
Coś podobnego, tylko bardziej "uniwersyteckiego", i bez takich d... :D

Montago

wszyscy wiedzą o co chodzi ale nikt jak widać na razie nie trafił, sam wiesz... końcóweczki
sprawdzałem zwroty typu "mogłem", "po co", "zawód", i takie tam inne :/ niestety :/


zawsze coś możesz podpowiedzieć o jakimś wyrazie w tytule ;D ;)

Montago

jest słowa "wszystko"? ;)

VanKert

Nie, nie ma. Zawodu też nie, bo on może być po dowolnym uniwersytecie.
Podpowiedź. Jak ten fakt w Urzędzie udowodni , potwierdzi ??

Montago

Co z tego ze mam dyplom?

FankaKinomanka

No wreszcie telepatię uruchomiłaś :D

Tak, to to ;)

Brawo!

Uratowałaś Vana od dalszego łamania sobie głowy :P

Montago

Ostatnia podpowiedź pomogła najbardziej, czego ja nie sprawdzałam, pół filmwebu przekopałam, ale o dyplomie nie pomyślałam :/
Potem się zdrzemnęłam i myślałam, że już nowa zagadka będzie u tu proszę, twardy orzech, że nawet Van się długo męczył ;)

FankaKinomanka

Nie mam nic więc

ODDAJĘ

FankaKinomanka

Ja mam coś...
Konkretnie nawet pewnien zapas ;)

Z okazji drugiej rocznicy mojego pobytu na Filmwebie wymyśliłem 101 zagadek, dwie już poszły, więc zostało jeszcze do zadania 99 :D

Montago

To świetnie, bardzo mnie to cieszy, czyli mogę śmiało zgadywać i oddawać :P

FankaKinomanka

brawo brawo, znalazłaś te jedyne słowo klucz :)))

jak widać tak ogólne zagadki ciężko trafić...

VanKert

No właśnie wydaje mi się, że nie jest aż tak bardzo ogólna, po prostu przekombinowaliśmy....jak to zazwyczaj zresztą :)

FankaKinomanka

I znów myślałem że będzie prosto, często słyszy się określenie "ludzie z dyplomem" w kontekście bezrobocia, urzędów pracy, braku odpowiedniej pracy.

I

Montago

no tak.. sprawdzałem np. "wykształcenie"... akurat nikt nie sprawdził dyplomu...

przy okazji podam ten tytuł, który pasuje do refleksji kobiety z dyplomem w pośredniaku...

"Mogłam Zostać Dziwką" ;)

VanKert

Z dwie, trzy edycje temu wykorzystałem ten właśnie tytuł w swojej zagadce ;)


A "dyplom" wydawał się takim oczywistym celem w poszukiwaniu tytułu :P

Montago

niby tak ale jakoś nie... refleksje są różne... a słów wiele
gdyby było ciut konkretniej, że to refleksja nad sensem wykształcenia a nie człowieka wykształconego to już byłaby wielka (subtelna) różnica...
tu naprawdę wiele słów można było użyć a każdy się zmęczy po sprawdzeniu kilku (a ja się zmęczyłem już na myśl ile jest możliwości) ;D
;)

Montago

Tak prosta, zawsze po odgadnięciu zagadka wydaje się oczywista ;) tylko jakoś przed rozwiązaniem nie za bardzo taka jest ;)

Montago

Muszę mieć inne marzenia...

Montago

Zagadka nr 46.


Brak światła pod Torą.

Montago

Ciemność w świetle.

zweistein

Cień świętej księgi...

zweistein

O właśnie, teraz idealnie ;)

Brawo!

zweistein

Mistrza Zweisteina nie widać, to chyba będzie trzeba znów coś zadać... :P

Montago

Ok:)

Montago

Zagadka (z małą sklejką):

Gdy płatny morderca bezskutecznie próbował pokazać się światu jako poeta.

zweistein

a co to jest zagadka z małą sklejką? ile to to ma wyrazów tytułu? :)

zweistein

(Niewidzialna) katastrofa ?

VanKert

O kurczę... ;)
Byłem przekonany, że nie będzie łatwo...
Brawo!

Montago


Zagadka.


Refleksja żądnego wrażeń strażaka z OSP...

Montago

Moja sikawka jest za mała ;))

VanKert

Serio? Współczuję :P


Nie.

A zagadka oczywiście łatwa, prosta jak budowa cepa. :D

Rozmiar nie ma znaczenia w tym tytule...

Montago

Niech płonie ogień?

VanKert

Blisko... Gorąco, prawie parzy...

Montago

Pewnie VanKert zgadł, ale dopiszę, bo jakoś mi do tych wrażeń pasowało:
"Pożar! Pożar! Coś nareszcie dzieje się"

KotArystokrata


Brawo, to właśnie Ty zgadłaś ! :D

Van smakiem się obszedł :P

Montago

Wezmę zagadkę za żonę.

paulus1970

Ooooo, to taki małżeński duet graczy tu mamy :D

Montago

Mamy mamy.

Montago

spox ale... to nie refleksja... raczej szybka/gwałtowna/gorączkowa reakcja czy też pierwsza myśl bo... się pali... :)
tak że... moje lepsze (bardziej pasujące do zagadki) ;D (zresztą pierwsze z brzegu o pożarze) :) ;)

VanKert

Mogłem wpisać "myśl/przemyślenia" ale ta refleksja z pośredniaka mi tu ciągle krąży ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones