ra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do niech nie używamy słów występujących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

ano ;)

Montago

Groźny poznaje Lincolna.
To zagadka.

paulus1970

" Mam na imię Iwan, a ty Abraham "
To odpowiedź ;)

Montago

Tak jest Panie Montago.

paulus1970

Jakoś łatwa ta zagadka. :)
Dotąd przeważnie ciężko mi było złapać jakiś trop w Twoich zagadkach, ale ta była bardzo dosłowna ;)

Montago

ale ale... może to Ty stajesz się geniuszem? czas uwierzyć ;)

Montago

Zagadka.


Entuzjazm dla poczty głosowej kilkadziesiąt lat temu.

Montago

Masz wiadomość?

Ale chyba nie o to ci chodzi.

M_COL

troszkę entuzjazmu nie ma, jakieś hurra ale choć wykrzyknik?
poszukam na wysłać/odebrać...

VanKert

Miałem tu na myśli taką sytuację, że ktoś pierwszy raz z tego korzysta i czeka na jakąś pierwszą wiadomość i czuje takie podniecenie gdy słyszy, że dostał wiadomość. ;)

M_COL

pasowałoby gdyby wykrzyknik był na końcu :)
ale zobaczymy... może...

VanKert

Nic z tych rzeczy.
Tytuł nie dotyczy niczego związanego z samą wiadomością...

M_COL

i nic nie znalazłem... powitanie, telefon też nic... hmm
może "kocham" coś tam? "cudownie mieć..." ... eeee... nie mam czasu na tę pocztę ;D

VanKert

Krążyłeś, ale z tego co widzę nie wpadłeś na trop, choc gdzieś w okolicy był :P


Ważne jest 'kiedy' i 'co' - ten związek przyczynowy...

Montago

Sensacje XX wieku ?

VanKert

Eee... Oglądasz to teraz ?

Bo z zagadką nie widzę związku ;)

Montago

też nie widzę ale wziąłem poprawkę na Ciebie :P

Montago

może jakiś "koniec"?

Montago

Koniec starych czasów?

podobne do poprzedniego więc pewnie nie...

VanKert

Masz rację - nie... :P

Montago

Bella mia! :)

zweistein

to prywatna wiadomość do Montiego? ;)
ale 3mam kciuki, że to to... fajna odpowiedź...

VanKert

Słabo trzymałeś... To nie to ;)

Ale merytorycznie blisko, i oczywiście po polsku, nie po ichniemu ;)

Montago

Może: Halo, jestem tutaj!

swish_

Halo? A kto? ;)

swish_

Widzę że jesteś, jednakże tytuł błędny ;)

Montago

Tak myślałam ;)

Montago

Zagadka, wersja 1.2...

Wyrażenie entuzjazmu dla wynalazku - "poczty głosowej" - mające miejsce conajmniej z 25 lat temu...

Montago

Piękność lat dziewięćdziesiątych ?

VanKert

Nie, przecież to nie ma nic wspólnego.
A czas to i 30, 40 lat wstecz może być...

Montago

skąd ja mam wiedzieć z czym nie ma nic wspólnego...

to po co zmieniłeś? :)

VanKert

Nie zmieniłem - ułatwiłem, doprecyzowałem, prawie na tacy tytuł dałem :D

Tylko gracze coś nie chcą z tego skorzystać, albo specjalnie udają, że takiej łatwizny nie potrafią odgadnąć :D

Montago

nie ma "ćwierć"... mam nazwać te 25 lat inaczej? XXV ?

Montago

ile wyrazów jest w tytule?

Montago

Eureka? :DDD

Montago

"poczta głosowa" - szukać synonimu jakiegoś? albo idea, pomysł, wynalazek - jakoś ogólnie?

VanKert

Może być i synonim...

Najlepiej w połączeniu z operatorem komórkowym, takim sprzed kilkudziesięciu lat... ;)

Montago

dobra, poddaję się ;D

jakaś telekomunikacja?

VanKert

Jakaś?
Czy 40 lat temu w Polsce był wybór, i czy wtedy serwery dobrze obsługiwały "pocztę głosową" dzwoniących ???

Montago

Nic mi nie pasi...
Czy w tytule jest słowo typu wspaniały/cudowny/świetny/super??

FankaKinomanka

ja znalazłem film Fenomen Ojca Rydzyka... może to to? ;)

VanKert

Niechaj będzie :)

Widzę, że kopiesz głęboko ;)

FankaKinomanka

wracam tu od czasu do czasu... już nie pamiętam... będzie z 25 lat chyba z tą zagadką... ;)

VanKert

Też tu byłam parę razy, my się starzejemy a zagadka jak była, tak jest ;)

FankaKinomanka

;)

pamiętam ten dzień kiedy Monti postanowił dać tę prostą zagadkę... kto by się spodziewał, że to będzie cały czas ostatnia zagadka...

VanKert

To był piękny dzień o ile mnie pamięć nie myli, słońce świeciło, nie to co dziś ;)

FankaKinomanka

cofnijmy się w czasie, pamiętasz ten dzień? dodzwoniłaś się wreszcie do kogoś a tu... TU POCZTA GŁOSOWA... nagraj się bo mi się nie chce teraz od Ciebie odbierać telefonu...
CO wtedy powiedziałaś? Jak wyraziłaś swój entuzjazm? ;)

(warunek: musisz mieć skończone jakieś 27 lat wg Montiego) ;)

VanKert

Warunek spełniony z nadwyżką ;) ale chyba pamięć słaba bo nie wiem, nie pamiętam, raczej entuzjazmu nie było, bardziej - a co to kurna ma być :P

FankaKinomanka

nom, we mnie nie wzbudza do dziś jak słyszę to z drugiej strony ;)

VanKert

A pomyślcie, że ciagle mam jeszcze 97 zagadek z obecnej tury, i pięć starych, które odnalazłem :D

Więc trochę grania przed Wami... :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones