1.Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem - "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

Aretus

"Pociąg" - w sensie przyciągania erotycznego, np.:
http://f.kafeteria.pl/temat/f1/pociag-mezczyzn-do-kobiet-w-wieku-17-i-25-30-lat- czym-sie-rozni-p_5658753
A "ostatni", bo pan wiekowy i zapewne to już koniec jego erotycznych podbojów.

zweistein

No oki, jak tak sobie to obmysliles niech bedzie. Tylko nic to nie wyjasnia. Kompletnie nic.

Pytalem:
"jak sie ma Ostani pociag do namietnej milosci starszego pana? Bo jakos nie ogarniam.:) Dlaczrego namietna milosc to pociag, i dlaczego ostatnia to tylko w przypadku starszego pana? ;)"

Chcialem wyjasnienie jak to Ty widzisz, poniewaz pociag ( i naprawde nie muszsz mi dawac linkow z objasnieniem tego pojecia :) ) jest jednym z elementow milosci a milosc to pojecie dosyc szerokie i skomplikowane. Bywa milosc i bez pociagu. Takze i ta namietna.

Ale oki, nie bede juz drazyl tego tematu, wazne ze zagadka ogadnieta :)

Aretus

Przecież pociąg wskazuje namiętność miłosną, nie dyskutujemy o rodzajach miłości, tylko afekcie erotycznym. Starszy pan wiec to moze ostatnia szansa na taki zryw. Więc nie bardzo rozumiem, co ci nie pasuje.

zweistein

Napisalem wyzej co mi nie pasuje. I rowniez napisalem ze nie bede kontynuowal tego tematu, utwierdzam sie w tym ze nie ma sensu,. Bez urazy;)

Aretus

Ok, moim zdaniem twoje pretensje są zarówno dziwne, jak nieuzasadnione. Zagadka jest w zupełnym porządku. Argumenty wyżej. Dalej nie rozumiem, o co ci chodzi.

Montago

Cisza, to ja zadam (Zweisten się chyba nie obrazi ;)):

"posiada jedną z najstarszych firm produkujących modele kolejowe"

Uwaga: sklejka !

chemas

Matrix :)

Oddaję ;)

Nimmo

Twoje lepsze, Roco troszkę naciągane i spolszczone ;)

Nimmo

dobrze :)

chemas

Maroko?

Montago

ZAGADKA:

najwyższa pora na nową zagadkę

VanKert

Grę czas zacząć?

Aretus

ano :)
to daj coś ;)

VanKert

Oddaje nie mam pomyslu, jak masz to zadaj.

Aretus

nie mam... ogólnie robię sobie urlop, czas wypocząć od wszystkiego gdzieś hen daleko ;) :)

Montago

Zagadka:

"Wezwał mnie dzisiaj Główny Dowódca i da rozkaz:
- uratuj świat, jest nas coraz mniej, od ciebie zależy przyszłość rasy ludzkiej, zaś kryptonim akcji to:
_______________ "

chemas

Po prostu "Planeta Ziemia" ?
Lub "Ziemia i wolnosc"?

Aretus

Albo - "Ostatnie dni planety Ziemia" ?

Aretus

nie :)

chemas

Ale Ziemia jest w tytule?

Aretus

nie, istona jest przyszłość rasy ludzkiej

chemas

Przetrwanie?

Aretus

nie, patrz na kryptonim akcji

chemas

Linia życia?

VanKert

Taka długa kreska to już raczej "Linia śmierci" niż "Linia życia" ;)))

Nimmo

;)

Nimmo

długość kreski nie ma tu nic do rzeczy, tytuł jest jednowyrazowy, dziewięcioliterowy

chemas

Ocalić życie?

Aretus

ale on w tym kryptonimie jaką kreskę dał długą...

VanKert

Faktycznie, nie zwrocilem na to uwagi. myslisz ze to wazne? Czy moze to tylko zaznaczenie ze tuitaj ma byc nazwa kryptonimu.

Aretus

chyba tak, normalnie wg mnie dałby kropki...

VanKert

No w sumie racja.

VanKert

bez znacznia :)

chemas

to po co dajesz taką długą krechę? :P

VanKert

Tak sadzilem ze nic nie znaczy.

Aretus

to po co nam każe na to patrzyć?

Aretus

"nie, patrz na kryptonim akcji"

VanKert

No tak to wygldalo. Lekko zwiodl nas na manowce :)

Aretus

nie, jak ocalić rasę ludzką ????

chemas

Tylko Ty wiesz co Ci po głowie chodzi...

Ekspedycja?
Ekspansja?
Eksplozja?

chemas

Kontratak?

nie napisałeś czemu jest nas coraz mniej... bo nie chcemy się rozmnażać czy jakaś wojna jest...

VanKert

No w sumie bardzo to wszystko domyslne..

Jak ocalic rase ludzka? Jaki moze miec taka akcja kryptonim?

Np. Klonowanie, to jeden ze sposobow ( jak cos zawiedze w naturalnym spopsobie)

Ale jak Ziemia umiera i ludzi coraz mniej bo umieraja z glodu, tak jak w Interstellar, to moze Kolonizacja?

Jest wiele mozliwosci...

chemas

Seksmisja?

VanKert

niby moze byc..

VanKert

Tak :)

chemas

ok, oddaję...

chemas

"Wezwał mnie dzisiaj Główny Dowódca i da rozkaz:- uratuj świat..."

I wyszło na to, że z ciebie jest jakaś sex maszyna... Tzn. - tak sam siebie oceniasz.
Czy aby troszkę się nie przeceniasz...?

zweistein

Wswzystko dla świata :)

chemas

No tak, niby misja, ale tresc zagadki wskazywala bardziej na jakiesc potezniejsze przedsiewziecie, - Glowny Dowodca, rozkazy, kryptonim akcji. Cos jak wlasnie w Intelstellar jakas akcja w kosmosie. A tuta po prostu trzeba kopulowac:) I to jeden czlowiek za to odpowiedzialny? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones