1.Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem - "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

VanKert

ale czy w tytule ?;)
bo może być np. Tydzień z życia mężczyzny?

Larii

tak, element tytułu...
jest też i "tydzień" tylko inaczej nazwany ;)

Larii

i co tam? będzie prościej jak nazwiesz inaczej "tydzień" i wpiszesz w wyszukiwarce bo wyników będziesz miała kilka... szukać kobieta, kobiety, kobietą, kobietami, kobieto, kobiety to za dużo i za długo...

VanKert

czasami zajrzyj na drugą stronę ;)... i dzięki za jasną podpowiedź :)

Larii

OK :)

VanKert

Kobieta na topie ;)
Sen na każdy dzień ;D

VanKert

Paradiso. Siedem dni z siedmioma kobietami.

Larii

to ten. :)
w sumie nie wiem czemu Paradiso - Raj jest nieprzetłumaczony. nie oglądałem chyba tego filmu, może to nazwa jakiegoś baru? ;)

VanKert

Nie znam fabuły, ale nie wykluczone, że masz rację i Paradiso jest nazwą własną jakiegoś miejsca.
wiesz....jest jeszcze taki tytuł Siedem dni w piekle ;) przemknął mi przed oczami gdy szukałam odpowiedzi ;) Jak wdać wizja spędzenia w taki sposób tygodnia może być różnie odbierana ;)

oddaję

Larii

też byłem ciekaw czy uznacie to za niebo.. czy też nie... dlatego wplotłem różne kobiety... każdy decyduje sam... widocznie jednak mój bohater kocha je wszystkie... ;)

VanKert

Siedem kobiet w różnym wieku.

Thorgal1982

a to nie byłoby takie pewne :)
Larii odgadła

Montago

Zagadka

Czarne dzieci słońca, na uleciałych z pamięci wyrobiskach.

Thorgal1982

no to żeś dowalił... :)

VanKert

Cienie zapomnianych przodków ? :)

VanKert

Czesc.
Myslalem o tym, ale cienie nie sa czarne. I te wyrobiska... Dzieci slonca to moga byc Inkowie ( tak siebie nazywali) Ale nie ma tytulu gdzie jest slowo -zapomniany- a to slowo w tytule bedzie na sto procent - i slowo Inkowie . Jest tytul Zapomniany swiat Majow. Ale Majowie to nie Inkowie:)

Aretus

cienie są wystarczająco czarne i są dziećmi słońca... co do wyrobisk... jak są wyrobiska to jest i przodek, tu liczba mnoga i pasuje... ;)
na "dzieci słońca" jest kilka określeń ale jak to połączysz z czarnym? szukałem 10 minut i nic innego nie znalazłem... a to mi się podoba i pasowałoby do Thorgala, łapie formę i nie ma nic łatwo... ;)

VanKert

Cienie nie sa czarne i nie sa tylko dzecmi slonca, sa dziecmi kazdego swiatla. . Ale ok, niech bedzie. Wyrobiska? Przodek? Masz na mysli groby?

Aretus

nie... "przodek" jest z przodu tunelu w kopalni, pracuje się "na przodku"... coś koło tego
dlatego ten tytuł pasuje, nie tylko przez same cienie - dzieci słońca

VanKert

Acha, faktycznie, masz racje. Teraz to nabiera sensu. Ale co by nie bylo i zagadka i tytul bardzo ladne.

Aretus

nieźle pokręcone (czyli ładne), heh

Aretus

no może ciut dokładniejsze byłoby (ale brzydsze):
Czarne dzieci słońca uleciałych z pamięci wyrobisk?
Słoneczne ślady uleciałych z pamięci wyrobisk?

ale jak to nie ten tytuł to... "mówi się trudno" ;)

VanKert

To jest z pewnoscia ten tytul. Zadaj zagadke Van.

Aretus

nie mam :) oddaję

VanKert

Tak.

Thorgal1982

ładna! oddaję...

Montago

Zagadka

Karaibska jadłodajnia.

Thorgal1982

Oberża Jamajka

zweistein

Owszem.

Montago

Zagadka:

Danie główne to był kawał soczystego mięsa z lokalnego przeżuwacza, którego smaku do tej pory nie znałem, i szczerze mówiąć obawiałem sie niceco, szczególnie że przystawka – choć banalna - w tym kontekście była dość nietypowa.

zweistein

stek? sznycel? pieczeń?

zweistein

zraz bitka rolada?

zweistein

ale nie Stek kłamst? to już było i chyba nawet teraz nie pasuje

VanKert

Nic z powyższych.
Stek kłamstw teraz nie pasuje na pewno, a wtedy?
Nie pamiętam, jaka była podpowiedź.

Należy zwrócić uwagę na:
"... z lokalnego przeżuwacza..." - istotne

zweistein

u mnie lokalnym przeżuwaczem jest pewnie krowa... ;)
czy może sugerujesz, że to rzadki okaz, wręcz endemit?

VanKert

Sugeruję, że z tej konkretnej perspektywy nie jest to okaz spotykany zazwyczaj.

zweistein

no OK... ale to, że tak jest sugerowałeś już w samej zagadce... te obawy...
rozumiem, że skoro to podkreślasz to nazwa tego przeżuwacza jest w tytule?

VanKert

to o co pytam i tak mi niewiele da... nie wiem dlaczego ktoś miałby się obawiać jeść kawał soczystego mięsa... przeżuwacze są dość spore... to nie jakieś pędraki... hmm

VanKert

No pewnie. Tak jak na pytanie :"co dziś na obiad?", można usłyszeć np. "kurczak".
(pamiętaj o przystawce)

zweistein

pierwsze skojarzenia z lokalnym przeżuwaczem - żubr, osioł, wielbłąd.

Wielbłądzi szlak? ...chyba nie za bardzo, ale jest nietypowa choć banalna przystawka - błąd ;)
Osławiona? - ...hmm jest osioł i wiona, czyli ekologiczna pieluszka ze skrobi kukurydzianej.

Larii

to drugie jak przeczytałem to się poddałem, nie szukam, jestem w tym "za cienki" ;D

VanKert

Nie poddawaj się :)) Odpowiedź jest zapewne prostsza niż moje daleko idące poszukiwania ;)

Larii

Właśnie,
zagadka jest b. prosta
(jak zawsze)

zweistein

a czy to jest sklejka?

Larii

Nie ma być "i", bo przystawka jest przed daniem głównym...
Nie wiem, czy ułatwiam... ;))

zweistein

coś z/w czymś?
przystawek są tysiące... na tym nie mogę zbudować poszukiwań ;)
trochę przeżuwaczy sprawdziłem ale nic nie znalazłem, szczególnie że są odmiany...

VanKert

"Przystawka" jest jak najbardziej kulinarna, mamy to w kuchni, niemal wszyscy, a przynajmniej wielu z nas, tylko nie za bardzo używana jako przystawka...
Danie główne w mianowniku.

zweistein

a to sklejka w sumie?

typu: jabłkołoś?

VanKert

Nie, żadna sklejka.

zweistein

pół godziny szukam sklejek ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones