1.Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem - "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

Aretus

Oddaje.

zweistein

a, taki telegram :)

Montago

To biorę - coś prostego

Jakich słów w odniesieniu do siebie, nie znajdzie (raczej nigdy), w Gazecie Wyborczej, lider partii, która wygrała ostatnie wybory w naszym kraju.

Thorgal1982

Jarosław Mądry

Aretus

Nie. Bardziej w kierunku "rozmowy - rzeki" z tym panem.

Thorgal1982

Bylem pewien ze to prawidlowy tytul :)

Aretus

Za slaby, aby wystarczająco "połechtać" jego ego.

Thorgal1982

Ostatni sprawiedliwy?

Aretus

Nadal za słabo. Dziennikarz najpierw by mu zadał pytania, on by odpowiedział, a potem zamieścili by to w gazecie, z odpowiednio mocnym tytułem na 1 stronie.

Thorgal1982

Hmm. nie wiem czy az tak, ale sprobowac mozna..

Rozmowy z Bogiem???

Aretus

Trochę niższa pólka. jak dziennikarz z kimś rozmawia to przeprowadza z nim.....

Thorgal1982

Wywiad oczywiscie, czasami jest to rowniez zwykla rozmowa.

Thorgal1982

Wywiad ze słońcem narodu???

Jezeli to to, to nie podoba mi sie ;) Raczej zaden wywiad nie mial by takiego tytulu, no chyba ze wrocilibysmy do komunistycznych czasow , i to ciezkich. Jak w Koreii

Aretus

Tak. To ten tytuł.

Thorgal1982

He, he.. jak mogles wpasc na to ze Kaczynski chcialby byc Sloncem narodu:)

Aretus

Nie wiem czy całego. Jak by nim został, to tacy jak ja (czyli przeciwnicy), mogli by zostać, mówiąc tytułem innego filmu (świetnego zresztą) - "Spaleni słońcem".

Thorgal1982

Nieee... on raczej jest w cieniu. Duda chce byc sloncem narodu, Kaczynski to taki Shadow Man :)

Montago

Zagadka:

Namiętna miłość starszego pana

zweistein

tak szczerze nie chce mi się bawić patrząc na to co dzieje się w Polsce. zmieniamy ustrój na stricte partyjny mimo sprzeciwu większości Polaków. to już było. źle się skończyło. głosy najmądrzejszych ludzi w Polsce są ignorowane. to co w konstytucji okazuje się nieważne, można wrzucać ustawy, które jej przeczą. byleby mieć władzę. to niebezpieczne. wstyd się będzie pokazać za granicą... sami siebie zrujnujemy, jeśli nie materialnie to psychicznie. ech...

przepraszam za tę wrzutkę ale... :(

zweistein

Dziadek do orzechów?

VanKert

Jednak?

Nie.
Istotne: pan wiele już przed sobą nie ma.

zweistein

no to chyba klucz bym go znalazł ale dziadek, dziadziuś, staruszek, senior, pięćdziesięcio-, itd. latek - i jakoś nic :/
albo mi umknęło, albo jakaś odmiana albo muszę szukać dalej aby go jakoś nazwać, tego starszego pana?

zweistein

Pocałunek przed śmiercią?

pewnie nie...

zweistein

a to miłość do kobiety czy szukamy pasji?
a może to sklejka z końcówka np. "dziada" ;)

VanKert

Nie, nie sklejka.
Facet stoi nad grobem i przeżywa afekt erotyczny...

zweistein

Pocałunek przed śmiercią
nie wystarczy mu? ;)

VanKert

Dużo za mało...
Trochę metaforyczny ten właściwy tytuł...

zweistein

przepisz na jutro tę zagadkę może tam na dół bo ktoś nam nabrudził z deka ;)

Montago

SZUKAM FILMU
Zaczynał się obudzeniem człowieka któremu dano sztuczna rękę i noge które zgrały się z jego ciałem okazało się ze jest robotem wmówiono mu ze ma żonę był nieśmiertelny wyglądał jak człowiek ale nie zdążyli dac mu syntezatora mowy cały film jest nakręcony z jego oczu z jego perspektywy potem okazuje się ze jest jednym z kolejnych w trakcie filmu często pada mi bateria i musi jakoś zmieniać bo jak się rozładuje to już zginie
PILNE LOMOCY SZUKMA FILMU OD PARU MIEISECY

sadeka_69

http://www.filmweb.pl/film/Hardcore+Henry-2015-719690 - dobry film a Sharlto Copley genialny.



Tak na przyszłość. Zakładaj temat na głównej stronie forum. My tutaj tylko gramy w zgadywanie tytułów a nie szukamy ich żeby nie robić bałaganu.

Montago

Zagadka:

Namiętna miłość starszego pana

Odpowiedz i podpowiedzi:
Pocałunek przed śmiercią?
- nie, trochę metaforyczny ten właściwy tytuł...
Dziadek do orzechów?
- nie, facet stoi nad grobem i przeżywa afekt erotyczny...
Klucz bym go znalazł ale dziadek, dziadziuś, staruszek, senior, pięćdziesięcio-, itd. latek - i jakoś nic :/
albo mi umknęło, albo jakaś odmiana albo muszę szukać dalej aby go jakoś nazwać, tego starszego pana...
- nie, nie szukamy innego określenia na "starszego pana".
Sklejka?
- nie, istotne: pan wiele już przed sobą nie ma.

Szukamy 2 elementów całości: ważne, że pan już wiele przed sobą nie ma perspektyw, i że chodzi o silny afekt erotyczny. Razem: metaforyczne określenie

zweistein

tylko 2 słowa?

VanKert

Łuk triumfalny?

VanKert

Ostatnie powstanie?

VanKert

O, dość blisko.
Pierwsze słowo prawie trafione.

zweistein

hmm...
Ostatni pociąg?
Ostatni klaps?
Ostatni raz?
Ostatni numer?
Ostatni strzał?
Ostatni podryw?

VanKert

jeszcze tam trochę tego jest...
Ostatni przystanek Raj?
Ostatni podbój Casanowy?
Ostatnie szaleństwo?
Ostatni wystrzał?
Ostatni nabój?
ale nie daję już więcej jak to nie "ostatni"

VanKert

Ostatni akt?
Ostatnia misja?
Ostatni dreszcz?
Ostatni połów?

Ostatni łowca słoni? ;D ;)

zweistein

i jak?

poszukać teraz "ostatnia"?
Ostatnia jazda?
Ostatnia kanapka? ;)
Ostatnia przygoda?
Ostatnia szarża?
Ostatnia prostytutka? ;)

też kupa filmów...

VanKert

Ostatnia kobieta
Ostatnia misja
Ostatnia miłość
Ostatnia noc skazańca ;)
Przepraszam za ostatnią noc ;)

VanKert

Wystrzeliles jak z kalsznikowa. :)
Ale w sumie jak to wszystko sie ma do "Namiętna miłość ..."? :D
I slowa Ostatnia cz Ostatni czy inne wariacje, koniecznie musza byc tozsame ze staroscia, czy smiercia?

Aretus

heh, patrz, pierwsze było dobre... ale pozostałe przejrzyj i powiedz - dlaczego nie one? ;)
nadal nie lubię zagadek z wieloma odpowiedziami, co do pociągu nie będę się wypowiadał, to drobiazg przy tym
co się dzieje teraz w Polsce...

VanKert

Eksplozja - ostatnie cięcie?
Ostatnie szaleństwo?

VanKert

Już padło: Ostatni pociąg.

zweistein

To moze Ty zweistein oswiecisz mnie jak sie ma Ostani pociag do namietnej milosci starszego pana? Bo jakos nie ogarniam.:) Dlaczrego namietna milosc to pociag, i dlaczego ostatnia to tylko w przypadku starszego pana? ;)

Aretus

"Przepraszam za ostatnią noc"
bardziej by pasowało ;D

tylko trzeba by zmienić troszkę treść ;) na "Nieudana namiętność starszego pana" ;)

VanKert

oddaję jak ktoś ma ochotę dać to proszę... :)

Aretus

też nie ogarniam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones