Zna ktoś dobre filmy ze wspinaniem jako motywem przewodnim?

LzP

Vertical Limit - jedyne co mi przychodzi do głowy.

Scarface

Granice wytrzymałości widziałem w kinie. Scorupco z nienagannym makijażem wisząca na jednej ręce to przesada :-)

LzP

Polecam "Czekając na Joe", świetny film. Ostatecznie K2 ale to bajeczka :)

CMok

Widziałem - ładna bajeczka, ale szukam czegoś więcej :-)

LzP

Może "Na krawędzi"

kAMSON

Było niezłe, ale tam więcej było biegania i nierealnego wiszenia na jednej ręce aniżeli faktycznego wspinania :-) Ale propozycja niezła :-)

LzP

Ostatni film jaki widziałam, w którym się wspinano to "Zejście". Myślę że można obejrzeć, niektóre motywy naprawdę fajne. Nie jest jednak jak dla mnie zachwycający.

Monika19880

Nie widziałem - zwrócę uwagę na tę pozycję - choć brzmi jaskiniowo bardziej :-) Może ktoś jeszcze coś kojarzy?

LzP

Zobacz "Krzyk kamienia" Wernera Herzoga.

noreason

Oczywiście widziałem "Krzyk kamienia" - nie ma nic bardziej klasycznego o wspinaczce aniżeli ta właśnie produkcja Herzoga. Film widziałem więcej niż raz czy dwa. Zadałem pytanie na forum z nadzieją, że ktoś podsunie mi tytuł czegoś być może mniej znanego, ale jednak bardzo wartościowego. Film Herzoga taki właśnie jest, ale nie jest on niestety nowością dla mnie. Dzięki uprzejme za propozycję.

Może ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe propozycje?

LzP

Stary temat ale odswieze.
Moje propozycje.
Touching the void (nawet jest na youtube ale po angielsku) malo popularny ale naprawde dobry film.

127 godzin - glownym watkiem coprawda nie jest wspinaczka ale historia jest mocna zanim powstal film pamietam, ze czytalam artykul o tym kolesiu i naprawde szacun dla niego.

King lines

North face polecam, film na faktach (coprawda niektore elementy sa troche podkoloryzowane na potrzeby filmu ale i tak ok)

Paulinka1128

Prowokator
Gra Linda a wspinaczka to poboczny temat

LzP

Północna ściana ?

LzP

Au Dela Des Cimes 2009 Dokument . Spoko

LzP

Może słabo trafiłam ale troche się tam dzieje czegoś na styl wspinaczki a może nie ... 127 godzin ? ?

LzP

A film "Nanga Parbat" widzieliście?

LzP

http://www.filmweb.pl/film/K2-1991-6662
http://www.filmweb.pl/film/Siedem+lat+w+Tybecie-1997-168

LzP

Krzyk Kamienia

LzP

Jest też film "Into Thin Air: Death on Everest" - nie widziałem go.

LzP

Polecam filmy produkcji "Big Up" i "Reel Rock". Serię "Dosage". "King Lines" o Sharmie:) Serię "First Ascent"

Yaollinne

"Sharp End" :-)

LzP

z rzeczy archiwalnych - dostępny na YT film "Zamarła turnia"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones