Filmy do nauki angielskiego

ostatnia wypowiedź: rabka
rabka rabka

Witam! :) Postanowiłam podszkolić swój zakurzony już angielski i obejrzeć jakiś film bez wspomagania się napisami. Moglibyście polecić mi coś, gdzie nie zbyt wyszukanych dialogów? :D Ogólnie taki film, którego treść będę w stanie zrozumieć, czyli raczej nic o lekarzach, czy innych gdzie mogłoby wystąpić kłopotliwe słownictwo.
Dzięki z góry
Pozdrawiam

• acomitam acomitam

Najlepiej obejrzyj film, który już dobrze znasz i lubisz, tym razem bez lektora i napisów. Tak czy inaczej będziesz wiedzieć o co chodzi, oraz sporo się nauczysz.

• kingagutkowska kingagutkowska

na poczatek, polecam obejrzec film z napisami ale angielskimi
    dziala o wiele lepiej, poniewaz wykorzystujesz zmysl sluchu i wzroku, przez co zapamietywanie zwrotow jest latwiejsze

• acomitam acomitam

Super pomysł. Oczywiście jeśli napisy są angielskie. Polskie odradzałabym, zwłaszcza, że tłumaczenie (zwłaszcza idiomów) często pozostawia bardzo wiele do życzenia.

• Silap Silap

Ja z kolei podpowiem - poza napisami, które rzeczywiście pomagają wyłapać treść z melodii słów - filmy animowane. Dubbingujący muszą dbać o dykcję, bo nie nadrobisz rozumienia treści wpatrywaniem się w układ warg, w związku z czym wszelkie animacje doskonale nadają się do odkurzania angielskiego. No, może poza "Brave", gdzie akcent może sprawiać problem :). Ale taka "Coraline", "How to Train Your Dragon" czy Burton zdają egzamin.

• entregado66 entregado66

http://www.filmweb.pl/Trudne.Slowka

• rabka rabka

Dziękuję Wam bardzo, wszystkie rady przyjęłam i zaraz się biorę za oglądanie kreskówek z angielskimi napisami ;) A Trudne Słówka też obejrzę, chociaż sądząc po tytule, może być nooo... trudno...:P

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: