Szukam filmów podobnych do 1492: Wyprawa do Raju czy Misja.

Gdzieś po głowie chodzi mi film o tej tematyce, kojarzę jakiegoś blondwłosego bohatera w charakterystycznym morionie (hełmie) i zbroi hiszpańskiego konkwistadora, film prawdopodobnie z lat 80. Kiedyś musiałem go oglądać, ale mogę coś mieszać, np. sprawa nie dotyczy konkwisty i terenów Ameryki a dzieje się w Europie, gdyż jeszcze coś mi się kojarzy z wikingami. Będe wdzięczny za rozwikłanie zagadki.

maykell

Już wiem, że owy blondas to Klaus Kinski jako Lope de Aguirre z filmu "Aguirre, gniew boży" Wernera Herzoga z 1972;)

maykell

Aztec Rex - konkwiskadorzy + dinozaur... to jakaś farsa chyba, Szpada Kastylli z 47 roku, Źródło (pierwsza z trzech częsci), może Apocalypto, La Otra Conquista, bajki: Road to El Dorado, Pocahontas :P

lightindark

Dzięki!
w Pocahontas akcja toczy się na wschodnim wybrzeżu Ameryki Płn. :)
Aztec Rex kojarzę, musiałem fragment oglądać, dziwny pomysł miał reżyser
Apocalypto - znam tytuł, ale nie widziałem + Źródło i La Orta Conquista z pewnością obejrzę

maykell

APOCAYPTO tu nie pasuje, film jest o cywilizacji majów tuż przed przybyciem portugalczyków . Więc konkwisty w tym filmie nie ujrzysz. Znowu jakiś debil poleca film...." misje" z de niro obejrzyj i "1492: Wyprawa do raju"

sitall

a jak oglądnełes to więcej nic godnego polecenia nie ma

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones