Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.

Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Obstawiałam cz. 1, bo tylko ją kojarzę :P

:)

Montago

Nowa Zagadka

Co to za Film?

Pizza
Wielkie Jabłko
Napad

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Teoria chaosu?
Łatwy szmal?

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Plan doskonały?

Żadne z powyższych.

Znasz ten film doskonale.
Słynny Nowojorski Film

kinoman77_filmweb

+mały telewizor
+skarbiec

kinoman77_filmweb

Szklana pulapka 3 ?

kinoman77_filmweb

A 1 też nie? ;)

zweistein

Też

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

"Nowojorski film" znaczy dla każdego coś innego :)

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Pieskie popołudnie?

Tym niemniej pomogło:)
Oczywiście. Brawo!

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb


Pula filmów "napadowych" jest wbrew pozorom dość ograniczona :D

kinoman77_filmweb

Celowo unikałem oczywistych skojarzeń, typu-operacja zmiany płci

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Dlatego lubię twoje zagadki, bo są enigmatyczne, a jednak udaje mi się skojarzyć.

:)

użytkownik usunięty
Montago

Jaki to film?

- playboy
- schody
- biały golf

Golf-samochód czy sweter?

użytkownik usunięty

Pół żartem, pół serio

użytkownik usunięty
zweistein

Nie, zimno.

użytkownik usunięty
Montago

+ różnica wieku
+ czarny kamyk

Obawiam się, że nie widziałem.... Ale jeszcze pomyślę

No chyba, że chodzi o

Pretty Woman?

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
Montago

+ dom przy plaży
+ choroba serca

Rozumiem, że nie Pretty Woman...

Sypiajac z Wrogiem?

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
Montago

+pracownica domu aukcyjnego
+właściciel wytwórni płytowej
+sztuka teatralna

czy to stary film ?

użytkownik usunięty
piotrszmidt16

Co znaczy "stary"?

powiedzmy sprzed 1970 :)

użytkownik usunięty
piotrszmidt16

To ten jest zdecydowanie nowy.

użytkownik usunięty
Montago

+użyczenie gościny
+przystojny lekarz

użytkownik usunięty
Montago

+tytuł nawiązuje do wcześniejszego hitu z tym samym aktorem

użytkownik usunięty
Montago

+wybór między dwoma mężczyznami
+pogaduszka przez internet

Nie kojarzę niestety... Poszczególne elementy tak, ale nie chcą się złożyć w jeden konkretny tytuł.
Mam nadzieję, że wkrótce ktoś odgadnie.

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Konkretnie jakaś baba, bo wy chyba naprawdę omijacie komedie romantyczne szerokim łukiem :)

Ja nawet lubię, ale tej akurat nie widziałem.

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Moim zdaniem wiele komedii romantycznych w równym stopniu jest adresowanych do facetów. Faceci są ich głównymi bohaterami na równi z kobietami. Np. Prosto w serce, czy Czego pragną kobiety.

Zgadza się

Dla mnie w filmie faceci nie muszą być głównymi bohaterami (np. uwielbiam kino Almodóvara), ale po prostu komedie romantyczne zazwyczaj są bardzo schematyczne, przez co zwykle nie znajduję tam niczego dla siebie - chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki.

użytkownik usunięty
Ledsbourne

A filmy noir nie są schematyczne? :)

Ledsbourne

Każdy film w swoim gatunku jest na swój sposób schematyczny. Ciężko już widza czymś zaskoczyć.

użytkownik usunięty
Montago

Miałam nadzieję, że klepsydra nas wybawi od tej blokady...

Czy w tym filmie gra Richard Gere? Wiem, że to mocna podpowiedź, ale...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones