Są chętni na kontynuację gry w motywy filmowe? :P

Brendlej

jasne :)

Brendlej

To pozwolę sobie skopiować zasady z poprzedniej gry jakby ktoś był nowy. :)

Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać. Będzie sprawiedliwiej, bo będzie
można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i
zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą
liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie
wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.

Jakby było dużo sprzeciwów lub pomysł okazał się nietrafny wrócimy do poprzedniej
wersji, więc proszę się nie oburzać:))

Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.

Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija
się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu
innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia..

Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć
bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.

UWAGA: Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu
Piraci, tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie cztery razy, choć filmy były cztery.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)

Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie
może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy 2 z pytajnikiem jako jeden normalny.

I jeszcze jedna zasada: by nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi
30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.

Brendlej

Nikt nie podaje motywu, to może ja - tajemnicza książka

M0RiARTY

Nikt nie podal nowego motywu, poniewaz do poprzedniego brakuje jeszcze jednego tytulu. Ale odpowiadajac na Twoja zagadke:
Babadook

M0RiARTY

zajmujemy sie Twoja zagadka na stronie 4, wiec jakbys mogl tam zerknac - mamy pytanie do motywu :)

Brendlej

To się nie powinno nazywać Gra w motywy2, tylko Gra w motywy LXI - mieliśmy już 60 odsłon i wypadałoby po prostu kontynuować, a nie mnożyć niepotrzebnie byty.

Meowth

Zgadzam się potem się zacznie mylić :) Może po prostu ktoś nie znał się na rzymskim systemie liczbowym?

Brendlej

Pierwszy motyw: Napad na bank (10) :)

Brendlej

Napad na bank (1964)
Plan doskonały
Ocean's 13
Iluzja
Wrogowie publiczni

Brendlej

Miasto złodziei
Gang Rosenthala

Brendlej

Pieskie popołudnie (1975)
Włamanie na śniadanie (2001)
Doberman (1997)
80 milionów (2011)
30 minut lub mniej (2011)
Angielska robota(2008) na faktach

Brendlej

A czemu ci chętni nie zadają nowego motywu? :P

Brendlej

Ale to nie jest 2, tylko LXI.

no_bo_co

O cholerka, nie wiedziałem, że aż tyle już tego było. :P Szkoda, że nie mogę zmienić tytułu...

Brendlej

A poprzednia edycja juz wyczerpala limit wypowiedzi czy co?

uciekam_na_marsa

To poprawie temat i zaloze nowy:)

no_bo_co

Przy następnym temacie będzie już normalny tytuł. :)

Brendlej

44 minuty
American Heist

Brendlej

motyw: bohater znajduje coś na strychu (7)

no_bo_co

Kroniki Spiderwick

no_bo_co

Sinister

Brendlej

Zawsze się znajdą jacyś chętni do gry najtwardsi grają w to już od kilku lat ;) Trzeba było od razu pisać zasady bo teraz sobie wyobraź jesteśmy na 10 stronie i nie ma zasad dla nowych użytkowników ;) muszą się cofać na pierwszą stronę :)

czarna404

Ale i tak jak się wchodzi w temat to najpierw wyświetla się pierwsza strona, więc nowi raczej ją najpierw przeczytają. Jedynie zkichałem trochę z tym tytułem. :P

Brendlej

W moim przypadku akurat nie. Jak jest kilka stron to ja wchodze od razu na ostatnio :) no ale moze wieksza ilosc klika tak jak Ty najpierw na glowny temat a potem dopiero na strone :)

czarna404

Raczej tak, bo jeśli ktoś nowy wchodzi pierwszy raz to chce przeczytać o co chodzi w temacie. :D

no_bo_co

Jumanji
Paranormal Activity

no_bo_co

Strych (2006)

no_bo_co

Goonies

no_bo_co

skarb narodów

Brendlej

Motyw: Strach na wróble (4)

Brendlej

Zagadka zbrodni(?) na plakacie jest takie cos ala' strach na wroble no nie?;p

czarna404

Nie znam filmu i nie wiem czy strach występuje też w filmie a powinien się pojawić, nawet jako tło czy w mało znaczącej scenie. :P

Brendlej

Też nie znam. Ale wychodzę z założenia, że jak jest na plakacie to jest i w filmie. O i proszę http://www.filmweb.pl/film/Zagadka+zbrodni-2003-126171/photos/195309

czarna404

Tak więc zaliczam. :)

Brendlej

I nie wydaje mi się, że jest on mało znaczący w filmie inaczej nie byłoby go na plakacie ;)

czarna404

Ogólnie to nawet wysoka ocena na filmwebie więc może się skuszę, żeby obejrzeć. :)

Brendlej

Ja już od dłuższego czasu się do tego filmu przymierzam ale jakoś jeszcze mi się nie udało :p

czarna404

Ja ostatnio postanowiłem w końcu wrócić do oglądania filmów, bo miałem bardzo długą przerwę przez pracę i hobby więc nawet wieczorami nie miałem czasu bądź chęci, żeby cokolwiek oglądać. Niedawno ogarnąłem swojego FW i przynajmniej mam kontrolę nad tym co oglądam. :)

A tak odbiegając kompletnie od tematu, przydałby się na tej stronie jakiś czat. :P

Brendlej

Czarnoksiężnik z Oz

Brendlej

Legenda o strachu na wróble
The end

Brendlej

Scooby Doo! i Upiorny Strach na wróble :)

Brendlej

Smakosz

Brendlej

Motyw: otrucie kogoś (czym?) - 7

Meowth

Kruk - zagadka zbrodni ? Nie pamietam dokladnie ale cos chyba bylo.
Grzeszna milosc(?) cos mu wlala do picia (kawy?) jakas trucizne ale nie wiem co to bylo i uwaga(!) spoiler przezyl wiec nie wiem czy sie liczy

Meowth

Kinggsman - Główny bohater zamienia kieliszki z winem, gdzie w jednym była jakaś trucizna.

Meowth

W ktoryms batmanie byla kobieta trujacy bluszcz (grala ja Uma Thurman) i zabijala swoim pocalunkiem z jakims jadem czy cos ?

czarna404

Batman i Robin (1997) - Poison Ivy

Meowth

"Podręcznik młodego truciciela" (1995)- różne trucizny dodawane do herbaty, kawy i ciasteczek. Z tego co pamiętam pojawiała się też trutka na szczury (jako narzędzie zbrodni)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones