Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i
zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą
liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie
wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.

Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.

Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija
się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu
innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.

Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć
bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.

UWAGA: Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu
Piraci, tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie cztery razy, choć filmy były cztery.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)

Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie
może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy 2 z pytajnikiem jako jeden normalny.

By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.

Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do Gry w Skojarzenia:)

pchela89

Psychoza - słynne mrugnięcie zabitej przed chwilą kobiety (mam nadzieję, że zaliczysz :D)

Meowth

jak najbardziej ;)

pchela89

Wszystkie części Matrixa są tak opisane tak YT
Reloaded - walka Morfeusza z agentem
2;22 ściana zostaje rozbita
2.:29 ściana jest cała
https://www.youtube.com/watch?v=tcMbIUo1pkY

pchela89

Dla mnie taką mega niedoróbką była scena seksu w filmie 300 - para królewska miętoli się tak i siak w rozmaitych konfiguracjach, a cały czas oboje mają nienaganne fryzury i matową suchą skórę. W ogóle jest to scena w zamiarze namiętna, a wyszła dosyć śmiesznie. Ale nie musisz zaliczać, bo to bardziej moja opinia niż fakt, że jest to niedoróbka :)

Meowth

Widzisz Miau, ile się jeszcze musisz nauczyć. Profesjonaliści potrafią się kochać tak, że po nich tego nie widać :P

uciekam_na_marsa

Hahaha, masz rację :)

Meowth

A tak na marginesie, w niemal każdym filmie kobiety budzą się rano z makijażem i idealnie ułożonymi włosami :D

pchela89

Park Jurajski - słynna scena z tyranozaurem, który, jak się później okazuje, nie mógł wyjść z wybiegu, bo jest tam ogromny spadek :(

pchela89

Gladiator - na arenie przewraca się rydwan i widać, że od spodu ma butle gazową :D
Komando -podczas pościgu widać wgnieciony cały bok samochodu a po chwili auto jest całe

pchela89

Dzień dobry.
A mnie zastanawiała ta scena - logiczność?:) Twierdza. Sean Connery /John Patrick Mason/ turla się między sekwencjami ogni i obrotów trybów a potem jak gdyby nic otwiera drzwi jakby nie mógł od razu / w czasie swojej ucieczki/ wyjść przez drzwi. https://youtu.be/txItoqwmSGM?t=118
No i NAJTAJNIEJSZY Z NAJTAJNIEJSZYCH agentów "chlapie na każdym kroku, że nazywa się James...James Bond /ale to żartobliwie/

pchela89

500 dni miłości - w scenie rozmowy na ławce fryzura bohaterki się zmienia :]

pchela89

Piła: piła leżała w innym miejscu niż była rzucona, dodatkowy papieros
Władca pierścieni (tam był ponoc jakiś zegarek)
Harry Potter- jak Harry walczy z Malfoyem widać kamerzystę
Gladiator (?) to tam był ten słynny samolot? ale widzę że już został wymieniony ten film:)
Quo vadis- adidasy

Xandria

Cześć:) Samolot był w Troi:)
Zaszalałaś - zadawaj:)

paulus1970

Wybacz pomyłkę i dziękuję za sprostowanie :) Ta wpadka obiła mi się tylko o uszy, żadnego filmów nie widziałam:)

Xandria

Gwoli... - http://www.filmixer.pl/zobacz,Samolot-trojanski,Troja

uciekam_na_marsa

Motyw: film/ serial przypiął aktorkowi lub aktorce łatkę (tzn ciężko oglądało się go/ją w innym filmie bo ciągle kojarzyło się go z jedym bohaterem) 15

Xandria

To tak na szybko:)
http://i.wp.pl/a/f/film/025/68/79/0047968.jpg
Wybrnął w sposób...hmm, najlepszy z możliwych. Aktorstwem.

paulus1970

Wiem, Tobie chodzi o Szarika - bo o Gajosie pisałam ja! ;D

Meowth

Ok:)...chodziło mi o Szarika.

Xandria

Czterej pancerni i pies - Gajos na długie lata pozostał Jankiem Kosem (potem z kolei Tureckim) - Paulus był szybszy... :)
Duma i uprzedzenie (1995, serial BBC) - Colin Firth jest po wieki panem Darcy
Harry Potter - Daniel Radcliffe wygląda dziwnie, oglądany w innych filmach bez magii i okularów ;)

Xandria

Andrzej Grabowski - chyba jednak zostanie Kiepskim. Teatralnych, świetnych kreacji opór. W filmach też.

paulus1970

Walduś Kiepski powiedział w wywiadzie, że zrezygnował z roli serialu, bo ludzie znają go tylko jako Waldusia :-).

Xandria

Bela Lugosi - Dracula / Gdzieś czytałam, że Lugosi kazał się nawet pogrzebać w stroju wampira ^^

Xandria

Jaś Fasola - Rowan Atkinson, słyszałam kiedyś, że niektórzy ludzie myślą, że Mr Bean to prawdziwa postać
Przyjaciele - kiedy rozmawiam o tych aktorach to całą szóstkę nazywam imionami z serialu, bo tak jest łatwiej i od razu wiadomo o kogo chodzi :P

Xandria

Harrison Ford tez ma dwie łatki. I aż się boję wymieniać:)

Xandria

Mark Hamill - Luke Skywalker (Star Wars)

KotArystokrata

Telly Savalas - Kojak (chociaż nie widziałam wielu innych filmów z jego udziałem, ale wydaje mi się, że aktor kojarzony głównie z tą rolą)

Xandria

Hugh Laurie - Doktor House
Elijah Wood - Frodo Baggins
Macaulay Culkin - Kevin McCallister

Xandria

Star Trek (klasyczny serial) i Leonard Nimoy jako Spock

Xandria

Świat według Bundych i Ed O'Neill jako Al Bundy. Dla mnie postać nieśmiertelna.

Epickie!
https://www.youtube.com/watch?v=jmLCQbKVDVA

Xandria

Od siebie dodam
Hannibal - A.Hopkins
Archiwum X- David Duchovny
Zmierzch - Kristen Stewart (co prawda nieco od tego odchodzi, ale jednak)

dajecie następny:)

Xandria

Tobey Maguire - Spider-Man, po tej serii nie miał już wiele pamiętnych ról
Carrie Fisher - nie tylko faceci po Gwiezdnych Wojnach stali się swoimi postaciami :)

uciekam_na_marsa

Motyw: postać, w której nie rozpoznaliście aktora i dopiero po obejrzeniu filmu się zorientowaliście - łał, to był on/ona? (8)

uciekam_na_marsa

Bo padnę. Miałem taką sytuację, a teraz wchodzę właśnie w profil aktorki i widzę jeszcze jedną rolę, w której jej nie rozpoznałem. Piękna Kate Beckinsale. Długo nie wiedziałem że, pielęgniarka z Pearl Harbor i wampirek w Underworld to ta sama aktorka. Do dzisiaj nie dowierzam. Okazuje się, że to nie są jej jedyne filmy, które widziałem. Następny to "Klik: I robisz, co chcesz". Trzy cudowne kobiety, trzy definicje piękna, ta sama osoba. Wow:-)

uciekam_na_marsa

Charlize Theron -Monster (wiedziałam, że ona gra w tym filmie, ale wszystko jedno i tak nie mogłam uwierzyć i po seansie wpatrywałam się w zdjęcia z filmu i wcześniejsze zdjęcia aktorki zeby się upewnić ;) Niesamowita przemiana.

uciekam_na_marsa

Naomi Watts w Zbuntowanej - cały czas wiedziałam, że znam aktorkę, która odgrywa rolę Evelyn, ale przez ten brąz nie skojarzyłam do końca filmu kto to jest.

uciekam_na_marsa

Godziny - Nicole Kidman, wiedziałam, że to ona, ale mój mózg nie mógł tego przyjąć
Anioły Ameryki - Meryl Streep jako rabin
Automata - Melanie Griffith. Nadal nie wierzę, chyba że edytowana komputerowo.

uciekam_na_marsa

Motyw: artysta w kryzysie twórczym - 4

Meowth

Osiem i pół
Przejrzeć Harry'ego (jeśli mogą być reżyserzy i pisarze )

KotArystokrata

Barton Fink

Meowth

Misery ?

Meowth

Prosto w serce (2007). Mogłem coś pomylić :P

Meowth

Lśnienie

Meowth

Amadeusz

gatekeeper

Dajesz nowy?

uciekam_na_marsa

O przepraszam, zagapiłam się :/
Motyw: grupa amatorów,którzy stają się drużyną w jakiejś dyscyplinie sportowej lub słaba drużyna,która zaczyna dzięki nowemu trenerowi odnosić sukces (6)

gatekeeper

Eddie
Kosmiczny mecz ? :)

zdrapkaa

nie pomyslałam o kosmicznym meczu:) fajny pomysł :]

gatekeeper

to było pierwsze co przyszło mi do głowy, ale nie byłam pewna czy zostanie zaliczone przez tą niekonwencjonalną drużynę i przeciwników :D Kurcze, pamiętam kilka filmów familijnych z dzieciństwa, gdzie pojawia się ten motyw, ale za nic nie potrafię przypomnieć sobie żadnego tytułu

zdrapkaa

Mnie przede wszystkim chodziła po głowie "Ich własna liga" z Geeną Davis i Madonną
i "Dodgeball" ("Zabawy z piłką") :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones