Ogladalam go jakies dobre 10lat temu w tv.. Nie wiem jaki to typ filmu-akcja, horror cos takiego. Opowiada o statku kosmicznym ktory rozbil sie na Ziemi. Zostal pozniej odnaleziony w jakiejs jakby jaskini? Ktora pod koniec byla wysadzona? Statek wylecial.. czy cos takiego. Bohaterem filmu byl chlopak ktory posiadal jakas moc dzieki ktorej zmienial sie jakby w jakas pozaludzka istote? Potwora wrecz.. Takich ludzi bylo wiecej.. Byli oni podzieleni jakby na dwie gruby.. dobra i zla, ktore walczyly ze soba. Pamietam dziewczyne ktora zakochala sie w chlopaku nei wiedzac kim jest.. pozniej okazalo sie ze jej ojciec byl jednym z nich.. byl po tej dobrej stronie. Sterowalo nimi cos co znajdowalo sie w sercu tego statku.. Charakerystyczne bylo dla mnie jakby oko? amulet jakis ktory mieli umieszczony na srodku czola, ktory byl jakby zrodlem ich mocy.. Film byl bardzo sztuczny..
Strasznie meczy mnie teraz ten tytul.. nie moge go sobie przypomniec! To nie daje mi spokoju! Prosze pomozcie..

tysius

Szukam tytułu filmu.
Kiedyś, dawno temu widziałam w TV pewną bardzo starą komedię. Niewiele pamiętam o niej, ale na pewno opowiadała o dwóch braciach, z tego co pamiętam to bliźniakach, choć jeden z nich był typowym przystojniaczkiem a drugi to raczej fajtłapa, z wyłupiastymi oczami, bardzo charakterystyczny aktor. Byli oni adoptowani przez jakąś szlachecką rodzinę. Oprócz tego pamiętam chyba najbardziej charakterystyczny cytat z filmu: "Żest i żest nierozłączne jest". Zapis ich nazwiska fonetyczny, tak jak słyszałam, bo nie chcę na siłę próbować ze słuchu go odtworzyć.

Carnivean

Ten aktor to Marty Feldman a film to nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że to będzie:
http://www.filmweb.pl/film/Ostatni+film+o+Legii+Cudzoziemskiej-1977-34441

arizona47

To ten, dziękuje :)

Carnivean

Witam. Pomóżcie z tytułem. Jedyne co pamiętam z filmu (chyba z lat 80-tych) to to, że fabuła dotyczyła jakiegoś policjanta. Pamiętam ostatnią scenę filmu: pogrzeb tego policjanta, na trumnie medal lub odznaka. Gdy trumna zostaje spuszczona do grobu i żałobnicy się rozchodzą to ten policjant rozbija wieko trumny pięścią od wewnątrz i zabiera do środka ten medal czy też odznakę. Więcej nie pamiętam. Szukałem wszędzie ale nigdzie nie ma pasującego opisu.

jakub_lukasik

Identyczna scena była w którymś "Maniakalnym glinie", ale wątpię by o taki film Ci chodziło.. Ale jak chcesz sprawdzić to zerknij w dwójce lub w trójce:
http://www.filmweb.pl/film/Maniakalny+glina+2-1990-38816

tysius

Szukam filmu z Louisem de Funesem A właściwie to jednej scenki. Przeglądam jego filmy ale jakoś nie mogę trafić na ten konkretny.
Chodzi mi dokładnie o scenę, w której zatrzymuje się samochodem na czerwonym świetle, wysiada i opieprza pozostałych kierowców, że to on chce ruszyć ze skrzyżowania pierwszy. :D

Elizium

haaa... czas minął !! :D
udało mi się odnaleźć ten film - L'Homme orchestre :)

tysius

Szukam filmu, który kiedyś widziałem. Film produkcji jakiegoś państwa arabskiego. Opowiadał o kobietach pracujących w salonie fryzjerskim (jedna chyba była jego właścicielką. W sumie to opowiada o tym, że szukały miłości. W jednej z nich zakochany był policjant drogówki, który często działał na ulicy przy salonie. Pamiętam też scenę, jak jedna z tych kobiet organizowała schadzkę w hotelu (była kochanka żonatego mężczyzny) i czekała, a on znów nie przyszedł.
ehhh mało już z niego pamiętam... a tak jakoś zacząłem go szukać i nie mogę dać razy.
Film nie jest za stary.

yans77

Ten film to "Karmel"
http://www.filmweb.pl/Karmel

tysius

witam,
ja szukam filmu ktory ogladalem daaawno temu na vhs. Pamietam bardzo niewiele - film byl Sci-Fi i byl w nim motyw ze ludzi zamykali w sarkofagach / trumnach z iglami ktore wysysaly z nich soki :) Nic wiecej nie pamietam... chyba tam jakas pustynia byla...

tysius

Witam,

Ja z kolei poszukuję dość ciekawie zrealizowanej komedii o związkach damsko-męskich. Szczegółów niestety nie pamiętam (oglądałem to zbyt dawno...), ale kolejne etapy związku były prezentowane jako krótkie sceny z udziałem ludzi przebranych za plemniki :)

Chasm

http://www.filmweb.pl/film/Wszystko%2C+co+chcieliby%C5%9Bcie+wiedzie%C4%87+o+sek sie%2C+ale+bali%C5%9Bcie+si%C4%99+zapyta%C4%87-1972-11802

użytkownik usunięty
Maryna9

albo http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBycie+seksualne+Ziemian-1999-103932

Zdaje się, że to jest to. Tytuł mi świtał, ale nie mogłem sobie przypomnieć. Moje wyrazy wdzięczności! :)

tysius

Szukam filmu, który oglądałem już wieki temu. Był o tym, że samolot wylądował na jakimś lotnisku, na którym nie obowiązywało pojęcie czasu. Jedynie w środku samolotu istniał czas. Ludzie, którzy przylecieli tym samolotem musieli się śpieszyć, aby wymyslić w jaki sposób uciec przed jakimis pozeraczami czasu. To chyba był horror bądź sci-fi. Może ktoś kojarzy tytuł. Pozdrawiam

psotnik

http://www.filmweb.pl/film/Wszystko%2C+co+chcieliby%C5%9Bcie+wiedzie%C4%87+o+sek sie%2C+ale+bali%C5%9Bcie+si%C4%99+zapyta%C4%87-1972-11802 ?

Maryna9

To dopowiedź oczywiście do Chasma

Maryna9

Dziękuję, ale to jeszcze nie to :) Tamten film zdaje się, że był trochę "młodszy" i raczej nie był Allenowski :)

psotnik

@psotnik

"Pozeracze czasu"? :P
http://www.filmweb.pl/film/Po%C5%BCeracze+czasu-1995-32010

czarna404

Dokładnie. Wielkie dzięki. Czasami ta najprostsza odpowiedź jest tą najtrudniejszą :)

psotnik

Witajcie miłe koleżanki i koledzy :)

Mam do Was wielką prośbę…w zasadzie chodzi o pomoc w ustaleniu tytułu bardzo pięknego filmu, który kiedyś miałem okazję zobaczyć…niestety nie pamiętam nic o nim…kto grał…jaki tytuł…etc etc. Znam tylko fabułę…może ktoś, też widział ten film i był bardziej uważny niż ja i zapamiętał tytuł..:) Przedstawię teraz tą historię, oczywiście w wielkim skrócie…powinno to wystarczyć…z góry dziękuję za Waszą pomoc.. Film o miłości…

Jest to opowieść o kobiecie, która wkrótce wychodzi za mąż…Film zaczyna się w Izraelu w kawiarni gdzie siedzi bohaterka, nagle dosiada się do niej starsza kobieta. Zaczynają rozmowę o miłości. Staruszka opowiada jej swoją historię niespełnionej miłości…potem daje jej broszkę po czym znika do toalety. Długo nie wraca, więc młoda dziewczyna pyta obok osób czy ktoś jej nie widział, okazuje się, że nikt nie widział aby razem siedziały…

Kobieta wyjeżdża do Anglii do Dover [wiele scen z klifami] i tam spotyka malarza, który jest żonaty. Spędzają wiele czasu rozmawiając ze sobą długo i rozstaja się…ona jednak zaczyna myśleć, że kiedyś juz go widziała -on myśli podobnie.Potem okazuje się, że on [malarz] z zoną jak i ona [główna bohaterka] z przyszłym mężem mieli spędzić weekend w tym samym starym angielskim zamku. Tam się spotykają i są bardzo zaskoczeni… Właścicielką Zamku jest kobieta, która opowiada wszystkim właśnie o niesamowitych historiach miłosnych…Kobieta w każdym razie w pewnym momencie chcę zrezygnować z małżeństwa, ale nagle dostaje wiadomość o chorobie ojca który jest w szpitalu

Jedzie z narzeczonym do niego i tam uświadamia sobie, gdzie jest i przy kim jej miejsce.. planują szybki ślub

I gdy ona juz ubrana w sukni ślubnej czeka w pokoju, wchodzi jej ojciec.. i ona pyta go czy nigdy nie żałował decyzji, że poślubił jej mamę? On daje jej wtedy w prezencie identyczną broszkę, którą ona dostała od tajemniczej nieznajomej w Izraelu…Ona juz wie, że ona wtedy opowiadała o jej ojcu i ich niespełnionej miłości… Mówi ojcu, ze o wszystkim wie..Tata wtedy przyznaje, ze kochał tylko tamtą i codziennie o niej myśli Jest już wiadome, że ślubu nie bierze tylko jedzie do Paryża gdzie mieszka ten którego poznała w Dover…Tam zastaje go jak maluje obraz kobiety…Ona patrzy i mówi, ze ją zna Malarz twierdzi, że to jest niemożliwe, bo to jest jego matka, która nie żyję od 15 lat…Oczywiście zostają razem…UWAGA…ostatnia scena jest kiedy razem spacerują a młoda kobieta ma na płaszczu przyczepione dwie BROSZKI…

Dziękuję, może jest ktoś kto mi pomoże…

Vacs163

Szukam, nadal...

użytkownik usunięty
Vacs163

http://www.filmweb.pl/film/Deja+vu-1997-104433/descs

Super!!! Dziękuję Ci bardzo...to właśnie ten film : ))))))))

tysius

Witam!

Poszukuję od jakiegoś czasu pewnego filmu, niestety za nic nie pamiętam jaki miał tytuł.
Niewiele pamiętam z niego, ale wydaje mi się że mógł być francuski, na swój sposób przedstawiał również niektóre cechy surrealizmu, na przykład dwie sceny, które niestety jako jedyne pamiętam:
- Jakieś miasto, miasteczko, nie wiem. Mały dzieciak siedzi sobie spokojnie w kuchni, gdy za oknem schodzi z górki duży, prawdziwy słoń z napisem F*ck you. Z tego co jeszcze odrobinę pamiętam, to pewnie wcześniej jakaś młodzież wypuściła parę zwierząt z zoo
- W drugiej scenie było dwóch znajomych, którzy niedawno się poznali. Jeden z nich, miał coś w stylu "pudełka wyzwolenia" czy też "pudełka spełnienia" (oczywiście nazwy sam wymyśliłem ; ] ). Za każdym razem jak ten pierwszy zakładał coś takiego np. na głowę, czy na ramiona, to ta część ciała jakby przenosiła się do innego wymiaru, gdzie człowiek odczuwał Euforię. Pewnego razu poprosił tego znajomego aby założył mu głębiej te pudełko, więc dochodził do tułowia, do kolan, ten drugi mówił w kółko jak to dobrze, ale gdy wystawały mu już tylko stopy, to wciągnęło go całego i człowiek teoretycznie przestał istnieć

Film oglądałem jak byłem bardzo mały, jakieś 10-15 lat temu chyba. Typowy film, który mógłby lecieć na Tcm czy Ale kino. Jeśli ktoś wie jaki on ma tytuł, proszę o szybką odpowiedź ; )

Dziękuję i pozdrawiam

DuudFat

Hej równiez poszukuję filmu , może ktos z Was mi pomoże. Jest to dość stary juz film , był emitowany na tvn . Film opowiadał młodej dziewczyny w U.S.A byla ona bogata mieszkala w wielkim domu ktory mial wlasna ochrone. Mieszkala w nim z ojcem bratem i chyba macochą. Dziewczyna poznała tajemniczego chlopaka który wmówil jej historie o swoim trudnym zyciu że byl sierotą i takie tam. Dziewczyna przezyzywa z tym chlopakiem swoj pierwszy raz. Z czasem wychodzi zaborczość i chora milosc tego chlopaka . Ojciec sie martwi i odgraza sie chlopakowi ten jednak postanawia ze mimo wszystko zdobeddzie jego corke. Wraz z kolegami atakuja dom dziewczyny. Rodzina jest uwieziona , udalo im sie zabarykadować. W koncowej scenie Ojciec wyrzuca chlopaka przez okno i ten ginie.
Proszę o pomoc bo sama probowalam odszukac film ale nie mogę przypomniec sobie tytulu, z gory dziekuje ;)

Iczkers

http://www.filmweb.pl/film/Strach-1996-5573 - to może być to:)

nan_s

Poszukuję amerykańskiego filmu o ludziach ,którzy zgubili się w górach.Z góry dziękuję za podanie tytułu

Heroes222

nan_s dziękuję bardzo dokładnie o ten film mi chodzilo ;*

tysius

Pomocy !! film "chodzi" za mna dluugo ...
pamietam tylko niektore sceny;/
Mloda dziewczyna wyjezdza gdzies i w jakims przydroznym barze poznaje (chyba 3 ) dziewczyny, z ktorymi sie zaczyna kumplowac i zaczyna prace, tam gdzie one w barze .Jest nowa wiec musza ja wszystkiego uczyc, min. tego ze jak ktos przychodzi i prosi o wode to musi go zlac, taka wielka pompa jak dla strazakow, puzniej tez zaczyna tanczyc na tym barze, poznaje tez chlopaka i chyba pisza o niej w gazecie czy cos takiego bo jej ojciec, wlasnie tak ja znajduje i postanawia przyjechac do tego baru i zastaje ja tanczaca na tym barze..
PROSZEE POWIEDZCIE MI CO TO ZA FILM!!?? czekam na jakie kolwiek propozycje ..blagam ! z gory dzieki :)

gosia_99

Wygrane marzenia!

http://www.filmweb.pl/film/Wygrane+marzenia-2000-1074

czarna404

Taaaaaaaaak juz myslalam ze nikt mi nie pomoze !! z nieba mi spadlas ! DZIEKUJE CI ! :***

tysius

Witam! Potrzebuję pomocy!!
Chodzi o film, który leciał gdy miałem kilka lat a mam już ich 24 :) wobec czego mam prawo nie pamiętać :)
Był to serial (na 95%) w którym grupa młodzieży ukrywała się przed kosmitą wyglądającym jak robot z trójkątną głową, który chyba mieszkał w jaskini, bardzo się go bali i zawsze się chowali.
Kiedyś również pojawił się drugi taki robot. Był też łysy chłopak z jakimś diamentem.
Niczego co napisałem nie jestem pewny, serial leciał chyba popołudniową porą na TVP1 lub TVP2 w czasie gry również leciał serial o Narnii.

tysius

Witam.
Od pewnego czasu męczy mnie myśl o filmie który widziałam w kinie kilka lat temu a nie mogę przypomnieć sobie tytułu ani aktorów... Może ktoś z Was będzie wiedział o co mi chodzi.
Akcja rozgrywa się chyba w latach 20 XXw. Nieszczęśliwe małżeństwo- ona go nie kocha i ma romans z kimś, on to odkrywa. W tym samym czasie on (doktor) dostaje propozycję wyjazdu do jakiegoś azjatyckiego kraju w którym panuje zaraza. Ona nie ma wyboru i jedzie z nim. Na miejscu jest bardzo nieszczęśliwa, marne warunki, nuda itd. Aż pewnego dnia on zaraził się tą chorobą, ona opiekując się nim uświadamia sobie jak bardzo go kocha i jak niewdzięczna była. I na koniec oczywiście on umiera a ona jest w ciąży i wraca do Ameryki.
Wiem że zbyt szczegółowy opis to nie jest ale może ktoś z Was się orientuje. Jeśli tak to proszę o odpowiedź bo mnie zamęczy ta luka w pamięci ;)
Pozdrawiam.

Migrenne

http://www.filmweb.pl/Malowany.Welon

wasted_life

no dokładnie o to mi chodziło, dzięki bardzo! :)))

tysius

Witam :)
Jak zwykle nie pamiętam tytułu filmu. Oglądałam go w TV jakiś rok temu.
Film polski, wydaje mi się, że nakręcony pod koniec XX w. lub na początku XI. Nie przypominam sobie niestety o czym był, jedynie pamiętam chłopczyka około 7 lat, możliwe, że szukał ojca... przychodził na peron.... Może komuś się coś kojarzy?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam! :)

miodopijka

http://www.filmweb.pl/Sztuczki

ligiam

Tak, tak to ten film! Dziękuję Ci bardzo za pomoc! :))

tysius

Też potrzebuję Waszej pomocy w znalezieniu pewnego filmu, jednak nie mam zbyt wielu wskazówek...
Dwa lata temu widziałam zapowiedź pewnego filmu biograficznego o surferze, podobno bardzo znanym ( nie znam sie na tym sporcie) , który postanawia udać sie w podroż do jakiegoś egzotycznego miejsca aby tam odnaleźć siebie i blablabla. Coś w stylu "Into the Wild".
Pamiętam, że znalazłam tylko oficjalna stronę filmu, a tak to nigdzie nie bylo najmniejszej wzmianki o nim, nawet na imdb. Co bylo dziwne bo film zapowiadał sie naprawdę dobrze.
Aha, i ten surfer grał samego siebie i miał blond burze loków na głowie i zarost. ;)
Proszę o pomoc! :)

yerba_mate

No i masz Ci los. Przez przypadek znalazłam sama. ;p
http://www.thedriftermovie.com/
jesli ktoś byłby zainteresowany :)

yerba_mate

może znacie tytuł tego filmu.
pamiętam że akcja chyba dzieje się w kasynie. mężczyzna gra i rozbija cały bank. towarzyszy mu kobieta (bardzo się podnieca i on jej mówi żeby przestała). Jest taki moment w którym ten facet przenosi się do innej sali a za nim idzie kilka facetów z tackami wypełnionymi żetonami. potem jak już rozbija ten bank to jest coś że chcą mu je wypłacić, ale otwierają sejf i jest pusty.

dalej nie pamiętam co było.
pomóżcie mi znaleźć tytuł tego filmu.
z góry dzięki

tysius

Witam! Potrzebuję pomocy!!
Witam ponawiam prośbę - Chodzi o film, który leciał gdy miałem kilka lat a mam już ich 24 :) wobec czego mam prawo nie pamiętać :)
Był to serial (na 95%) w którym grupa młodzieży ukrywała się przed kosmitą wyglądającym jak robot z trójkątną głową, który chyba mieszkał w jaskini, bardzo się go bali i zawsze się chowali.
Kiedyś również pojawił się drugi taki robot. Był też łysy chłopak z jakimś diamentem.
Niczego co napisałem nie jestem pewny, serial leciał chyba popołudniową porą na TVP1 lub TVP2 w czasie gry również leciał serial o Narnii.

tysius

Szukam amerykańskiego ANIMOWANEGO filmu muzycznego, którego akcja zaczyna się w latach 20. film opowiada historie stanów zjednoczonych na podstawie życia głównego bohatera, po jego śmierci głównym bohaterem staje się jego syn itd. Wszystkim wydarzeniom towarzyszy muzyka danej dekady. film kończy się na początkach muzyki elektronicznej chyba. Animacja wykonana jest metodą rotoskopową. widziałem go dawno temu w TVP

tysius

Hej! Mam prośbę. Mógłby ktoś mi podać tytuł filmu, który ogłądałam parę lat temu. Był on o mężczyżnie który przyszedł do baru(?) i tam była telewizja. Zaproponowali mu że będą filmować i puszczać w telewizji jego życie. On zgodził się i oni cały czas i wszędzie za nim chodzili i kamerowali. Wtedy stał się gwiazdą i różne sławne kobiety sie w nim zakochały. Przez całe to zamieszanie jego dziewczyna cierpiała (publiczne wyśmiewanie sie z niej w telewizji) i oprócz tego (chyba) sie z nim rozstała albo pokłuciła. Na końcu się zeszli i ten facet uświadomił sobie że tylko ją kocha.
Bardzo proszę o pomoc

Psylocke8

http://www.filmweb.pl/film/Edtv-1999-649

johnyg

Wielkie dzieki ;)

Psylocke8

Proszę pomóżcie mi znaleźć tytuł tego filmu:) Leciał w tę sobotę , 3 lipca, ale nie pamiętam na jakim kanale na kablówce. Na pewno nie 1,2 polsat czy tvn.
To był film sensacyjny troszkę podobny do pulp fiction- humor i dialogi w podobnym stylu. Generalnie nie do końca pamiętam o co chodziło,ale główną postacią był facet na wózku który kierował jakąś szajką. Był tez 2 głowny bohater, kryminalista ale " dobry" zakochany a dziewczynie Dagny oraz przyjaźniący się z taką ćpunką-punkówą która chce mieć z nim dziecko ( i ma na końcu) Poza tym pamiętam że chodzili na szejka do jakiegoś baru ktorego wlacicielem był stary Murzyn. Kojarzy ktoś?

al_azif

Witam,

bylbym wdzieczny za pomoc w ustaleniu nazwy filmu. Chodzi o kino skandynawskie. Akcja toczy sie +/- w sredniowieczu, bohaterami jest dwoch rycerzy/wedrowcow, jeden z nich nosi okulary (sic!). Fim jest mroczny i utrzymany w atmosferze tajemniczosci. Bohaterowe po drodze ratuja dziewczyne, docieraja do wioski, w ktorej pojawiaja sie dziwne postaci, jakby umarli mnisi. Cecha charakterystyczna jest jakby kamienna laznia na srodku bagien obok wioski, w ktorej bohaterowie doznaja dziwnych wizji. Znakomity film, ale za nic nie moge przypomniec sobie tytulu...

al_azif

Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones