1.Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu. Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz cos sam od siebie.
8. To nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną

chemas

Nie

Podpowiedź:
Słowem kluczowym jest zdrada

Znikam.

Nimmo

okej, ja zaraz też chyba ale jeszcze na oskary zerkam

Nimmo

Wielka wsypa
Wpadka
i tyle co mi do głowy przyszło, idę spać

chemas

Nic z tego, nadal konwencjonalne myślenie ;)

Nimmo

Niemozliwe?

Aretus

Zdarza się więc możliwe więc nie ;)

Nimmo

W udanym i kochajacym sie zwiazku sie nie zdarza, wiec nie jest to mozliwe:) Ale oki.

Nimmo

A tak w ogole to dzien dobry i do widzenia. :)

Aretus

Po ostatniej statuetce ciśnienie mi skoczyło więc nici z spania ;)

Nimmo

Ja do pracy uciekam, milego dnia.

Aretus

Wzajemnie :)

Nimmo

domyślam się , że chodzi o Moonlight :)

Aretus

A kto co z oskarami tak w ogóle ?
Dzień dobry wszystkim

Nimmo

Podpowiedź:
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest zdrada dla takiego związku.

Podpowiedź dla szperaczy:
- tytuł składa się z trzech wyrazów
- film z lat 60 ubiegłego wieku
- głosów między 5 a 10 tysięcy
- za scenariuszem stoi osoba która wcześniej stworzyła ... wzorzec dla scenariusza ;)

Miłej rozkminki :)
Znikam do późnego popołudnia.

Nimmo

Jak ktoś zgadnie i będzie pewny to niech się nie krępuje i zadaje następną zagadkę a nie czeka :)

Nimmo

W zasadzie pewien jestem na 90 %, tylko sam tytuł trochę przewrotny co do tekstu zagadki, chociaż faktycznie zdrada potrafi być lekarstwem na odnowienie miłości. Zadaję więc nową

Nimmo

Lekarstwo na miłość chyba (na 90 %)

Określenie zdrady jako lekarstwo trochę przewrotne i to mi tylko nie pasuje, ale:
-film jest z 1966 roku
-oglądalność się zgadza i
- przede wszystkim scenariusz napisała Joanna Chmielewska na podstawie własnej książki i to chyba przesądza

chemas

tzn powieść się Kin nazywala

chemas

Przecież miało być przewrotne:

"Myślcie niekonwencjonalnie, miejcie otwarte umysły ;) i nie rozszarpcie mnie gdy będzie już po"

Marac

wiem wiem, rozszarpywać jednak nie mam zamiaru ;p

chemas

Jeśli zgadłeś, to bardzo fajnie wymyślił.

Marac

no, nieźle to wymyślił, to fakt, przewrotnie ;p
Myślę , że zgadłem, wszystko pasuje, ale szperałem ;p

chemas

Nie dziwię się, że szperałeś - w ogóle nie wiedziałem, że był taki film.

Marac

No ja też, dobrze, że baza w FW pozwala jednak na pewne segregowanie ;p

chemas

Dorzucam brakujące 10% i chylę ukłony :)
A zaraz potem owacje na stojąco ;)
Brawo.

Nimmo

ależ dziękuję, dziękuję :)

Xandria

Jestem prawie pewien, że odpowiedź jest dobra i zgodnie z życzeniem Nimmo zadaję zagadkę:

"dodatek do ryby"

chemas

Miłość i frytki :-D

mika6633

hehe, nie nie :) nic kulinarnego

chemas

podpowiem, że to znowu gra słowna

chemas

Głębokie błękitne morze :P

lilijka_4

niestety nie

chemas

Hehe
http://www.filmweb.pl/film/Rybak+na+dnie+morza-2011-631858

Albo do kompletu http://www.filmweb.pl/film/Wódka.+Artykuł+pierwszej+potrzeby-2004-596864

A może http://www.filmweb.pl/film/Dzieci+i+ryby-1996-647

Choć najpierw trzeba mieć rybkę, więc http://www.filmweb.pl/film/Przynęta-2000-32002
czyli http://www.filmweb.pl/film/Robak-2006-245876

:p : p :p

chemas

Kiler ? ;)

Montago

nie, ale jedno krótkie słowo

chemas

Nie mam pojęcia :/
Niech teraz ktoś inny próbuje :p

Miałem nadzieję, że to spełni moje życzenie i będzie pasowało, ale głosów brak :o http://www.filmweb.pl/film/Złota-2000-1397

chemas

mała podpowiedź "dodatek do ryby należy traktować sensie gry słownej dosłownie, tzn jako przyrostek albo przedrostek

chemas

thriller

chemas

Przejrzałem listę jednowyrazowych thrillerów, które oglądałeś i jeśli nie chodzi po prostu o "rybę" tylko o konkretny gatunek, to 2 razy trafił się "lin": "Lina" (1984) i "Lincz" (2010). Pierwsza pozycja ma ledwo 3 tysiące głosów, więc obstawiam, że chodzi o "Lincz"... :D

Ledsbourne

Jezeli to Lincz to wedlug mnie zle skanstruowana zagadka. Poprawniej byloby - ryba z dodatkiem.

Aretus

Dokładnie. Jeśli "dodatek do ryby", to w przypadku słowa "Lincz" odpowiedzią jest "cz".

Marac

Wczoraj już niestety nie byłem dostępny, ale dzisiaj za to skoro świt ;p
Trochę błądzicie, najbliżej jest Marac, tylko oczywiście nie cz, przypomnijcie sobie ichtiologię. Poza tym dodatek nie musi być "zrośnięty" z głównym rdzeniem, to jeśli chodzi o budowę wyrazów

Aretus

Nie jest to lincz, zagadka jest skonstruowana dobrze, jak by stoi "dodatek do ryby: a nie "ryba wraz z dodatkiem"

Ledsbourne

Niestety nie, ale po poniższych podpowiedziach nie powinno już być trudne :)

chemas

Piła ?

Nimmo

Tak :)

chemas

Możesz wyjaśnić - jaka jest tu "gra słowna z przedrostkiem"? Piła to po prostu nazwa ryby... A ten "przedrostek" gdzie?

zweistein

Mówi się Ryba piła. Oczywiście, że nie jest klasyczny zrostek, ale dodany wyraz

chemas

Czyli nie przedrostek - a przyrostek pasuje? Serio chciałbym mieć jasność.

zweistein

ani to ani to, pasuje odatek w sensie dodanego wyrazu jako określenie do głównego wyrazu, przyrostek, zrostek, czy przedrostek bez znaczenia, rzuciłem to nie jako konkretną nazwę słowotwórczą, ale jako naprowadzenie na fakt, że "piła" jest dodatkiem w sensie nazwo twórczym do "ryby"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones