1.Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu. Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz cos sam od siebie.
8. To nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną

chemas

PS poza tym w odpowiedzi do Maraca, napisałem wyraźnie. cytuję: "Poza tym dodatek nie musi być "zrośnięty" z głównym rdzeniem, to jeśli chodzi o budowę wyrazów"

chemas

OK, nie będe dręczył, ale jak dla mnie to nie tyle naprowadzenia, co wyprowadzenie na manowce, bo przedrostek czy przyrostek to konkretny trop - fałszywy.

zweistein

nie taki był mój zamiar, jeśli tak to odebrałeś przykro mi, na prawdę. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jest to gra słowna i że chodzi o dodatek w sensie słowotworczym czy tam nazwotwórczym

chemas

nie jestem językoznawcą, żeby znać się dokładnie na określeniach tego typu

zweistein

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryba_pi%C5%82a
co by jeszcze jakieś niejasności byly ;p

Xandria

Zagadka (łatwa bo znikam na dłużej):
http://www.filmweb.pl/serial/Zbrodnia-2014-713285

(Jak ktoś pewny niech nie czeka :) )

Nimmo

Przeszłość, niby pasuje ale nie jestem pewien

Nimmo

Link do zbrodni!

mika6633

Dobre :)

mika6633

hmmm, pewnie tak

mika6633

Haha! Genialne! :-D

mika6633

Brawo to jest to :)
Gratulacje

Xandria

Zagadka:
Monopol

mika6633

http://www.filmweb.pl/film/Gra+tajemnic-2014-644005
?

zweistein

Nie :-)

mika6633

http://www.filmweb.pl/film/To+tylko+gra-2003-128157
?

zweistein

Nie :-D

mika6633

http://www.filmweb.pl/film/Gra+s%C5%82%C3%B3w-1998-34844
?

zweistein

To raczej Scrabble

Marac

Słusznie - pomyliłem totalnie.

mika6633

A może po prostu "Gra" z Douglasem ?

chemas

Nie trzeba bylo daleko szukać :-)
Brawo

mika6633

To ci numer. "Gra słów" pasuje w punkt.

mika6633

zweistein mnie naprowadził :)

chemas

Szkoda że nie siebie ;)

zweistein

hehe, no tak bywa

chemas

Życie bywa okrutne, każdy to wie.

Xandria

"Płynący Don w wersji żeńskiej"

O filmie było dość głośno, ale jak ktoś nie kojarzy będę podpowiadał (nie zwodniczo oczywiście ;p)

chemas

Poczekam w takim razie na podpowiedz ;-P

mika6633

określenie płynący jest zwodnicze, bo przecież nie tylko rzeka płynie

chemas

klucz do rozwiązania tkwi w słowie Don
film jest polski

chemas

Don pisany z dużej litery ma dwa znaczenia

chemas

Ktoś najwyższy, głowa rodziny w przypadku mafii, albo tytuł grzecznościowy w połączeniu z imieniem- w ktora strone mamy iść? :-)

mika6633

tytuł grzecznościowy, który w zasadzie stosuje jedna narodowość

chemas

Hiszpanka?

zweistein

Zgadza się, brawo :)

chemas

Cudownie zgadłem - fakt, ale dalej nie wiem, dlaczego "płynący"?

zweistein

Podpisuje sie pod pytaniem?

zweistein

Przecież napisałem, że płynący jest zwodnicze, że nie tylko rzeka Don płynie, ale może sobie płynąć także jakiś Don z Hiszpanii, an przykład łódką

chemas

O matko...

zweistein

No, zakręcone nie powiem, typowa przymrużka

chemas

OK, ale przecież to nie ma nic wspólnego z tytułem - a powinno.

zweistein

Jak to nie ma, to jest podwójnie zakryte objaśnienie tytułu, przecież Hiszpan jako kobieta to Hiszpanka, a Don to Hiszpan, co tu nie jasnego ?

chemas

Przecież nie o to chodzi, tylko o "płynącego", który do tytułu nie odnosi się wcale. Serio.

zweistein

no wiem, ale przecież prawie zaraz podałem jak byk, że to zmyłka tylko, no to wtedy już chyba było w porządku ?

chemas

Dobra: ale zmyłka to przecież podchwytliwy trop, który oznacza coś innego - co niby oznacza zmyłkowy "płynący" w twojej zagadce?
Płynącą Hiszpankę, tak? ;)
OK, uznajmy, ze to żartobliwa zagadka :)

zweistein

No tak ale nie w podpowiedziach tylko w zagadce, a to jest nie dozwolone ? Jak tak to trudno, nie będę tego stosował, ale myślałem, że zwiększenie stopnia trudności wzbogaci grę. Zresztą mylny trop jest tylko w opisie tytułu, ale jeżeli ktoś idzie tym mylnym tropem zaraz się go naprowadza, co bym na pewno zrobił. Ale dobra nie kłóćmy się.

zweistein

Już tak nie narzekaj, Twoja zagadka ze strachem na wróble, to dopiero była zagwozdka ;)

chemas

Wiem, trudno było załapać, ale podpowiedzi odnosiły się wprost do tytułu.

zweistein

A moje to niby nie:
Mechanizm:
Don -> Hiszpan + rodz. żeński -> Hiszpanka
a wszystko w jednym określeniu.
Może nie potrzebnie dałem ten "płynący", no ale jest rzeka Don, więc chciałem utrudnić, na drugi raz nie będę ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones