Filmy klasy Z (lub też jak mawia moja znajoma klasy Ż - od żałosne) są zjawiskiem specyficznym, acz powszechnym. Jaki był zamysł tworzenia pierwszych pozycji tego typu, czy twórcami kierowały względy finansowe, czy może był to jeden wielki żart - tego pozostaje nam się jedynie domyślać. Nie zmienia to faktu, że obecnie takich filmów jest mnóstwo i są równie różnorodne jak i zaskakujące, posiadają także swą grupę docelową wśród widzów. Do której i ja należę, a którą roboczo nazwałem Koneserami Specyficznych Dzieł Sztuki. Nazwa chyba się przyjęła :) Co mną kierowało, gdy zacząłem zgłębiać mistyczne tytuły typu "Mega wielki rekin mutant vs. Jeszcze większy dino Krokodyl"? Ciężko powiedzieć, myślę, że po prostu sama obecność zwierząt i potworów, fascynacja szeroko pojętym absurdem tych dzieł przyszła dopiero z czasem.

Pierwsza większa dyskusja z moim udziałem na temat jednego z takich filmów, a mianowicie "Podwodnej bestii" wywiązała się 22.10.12 niejako przypadkiem, nie z mojej inicjatywy. Nie przypuszczałem, że tak wiele osób spędza swe poniedziałkowe wieczory przed ekranem telewizora oglądając ten sam kanał co ja - filmy klasy Z mają tu zazwyczaj tematy po co najwyżej kilka postów. W tym miejscu chciałbym oficjalnie podziękować Lidzi_D za podjęcie dyskusji, co zrodziło pomysł na zakładanie osobnych tematów oznaczonych jako Poniedziałkowy Fanklub Pulsu dla każdego z emitowanych filmów, przeznaczonych do wspólnego komentowania podczas oglądania.

Od czasów, gdy zachęcony głosami Klubowiczów zakładałem pierwszy taki temat, moja wiedza na temat kina klasy Z stała się nieporównywalnie większa. Dla kogoś, kto przypadkowo lub bez przygotowania czy to psychologicznego czy też wspomagania doustnego zderza się z produkcją typu "Kosmiczna gorączka" czy "Komodo kontra Kobra", wszystkie te dzieła mogą wydawać się jednakowe i siebie warte. Jeśli jednak choć trochę zagłębi się w ten świat, gdzie amunicja nigdy się nie kończy, wszystko włącznie z cukrem lub wodą może wybuchnąć, a zwyczajowym zjawiskiem atmosferycznym jest trąba powietrzna z rekinami, można dostrzec tworzące się poziomy Zła przed duże Z, że tak to ujmę. Od naprawdę tragicznych, zagmatwanych i prawie nic nie wyjaśniających koszmarów, których samotne oglądanie jest prawdziwą torturą, jak Asylumowa "Bitwa o Los Angeles" czy "Potwór" (Tak, TEN), przez tylko trochę lepsze (głównie dzięki odrobinie humoru lub obecności rzadko występującego tzw. sensu) dzieła aż po perełki tej klasy, wyróżniające się humorem, przygotowaniem kostiumu potwora czy po prostu pomysłem - choćby "Yeti - zabójcza stopa" czy "Rekin widmo". Należy też wspomnieć, że niekiedy trafia nam się horror z nieco wyższej półki, znajdujący się na dalekich zewnętrznych rubieżach klasy Z, graniczących z klasą B. Żeby daleko nie szukać, można wspomnieć niedawno ponownie emitowanego "Ciernia" lub "Ruiny". Ktoś powie - "Co? Pnącza wydające dźwięk telefonu komórkowego? Kolce wyginające ludziom ręce? Bzdura! Nieporozumienie! Najgorszy gniot, jaki widziałem!" Cóż. Mogę tylko zazdrościć takiej osobie słodkiej nieświadomości istnienia filmów takich jak "Birdemic", "The Room" czy "Moby Dick 2010" xD

Z czasem powstał pomysł, by tego typu wspólne seanse urządzać też dla (ogólnie mówiąc) lepszych filmów, cieszących się popularnością wśród naszych Klubowiczów. Tak zrodziła się idea tematów o nazwie Klub Wspólnego Oglądania Kina. Wyszczególniam tę informację ze względu na nowe osoby, aby były świadome tej różnicy i wiedziały, czego się spodziewać.

Jeśli nałogowo oglądasz wszystkie gnioty (nieważne czy są to nowości od Asylum czy śluzowato-uroczo-obrzydliwe klasyki gatunku) i lubujesz się absurdem ich scenariusza czy efektów, to miejsce właśnie dla Ciebie. A może nie masz zbyt często do czynienia z takim poziomem sztuki i przypadkiem trafiłeś na jakieś genialne dzieło, które zrobiło na Tobie tak ogromne wrażenie, że wręcz musisz się tym z kimś podzielić, bo nie zaśniesz? Albo po prostu lubisz wspólnie oglądać dzieła wszelakiej maści i komentować je na bieżąco? Zapraszamy :)

Każdy, kto chce i ma potrzebę, może podzielić się tu swymi wrażeniami z seansu, polecić "dobry" film czy też "najgorszy" jaki widział, bądź poinformować o filmach, które mogły zostać przeze mnie przeoczone oraz własnych propozycjach na KWOKa. Zachęcam do ujawniania się skrytych KSDS-ów oraz wszystkich chętnych do dzielenia się obserwacjami na seansach Fanklubu kina klasy Z oraz Klubu Wspólnego Oglądania Kina, zarówno podczas emisji filmów, jak i po ich zakończeniu w formie podsumowania wrażeń :)

Zakładam kolejny temat, ze względu na wszystkim wiadomy fakt zbliżania się poprzedniego tematu o kinie klasy Z do limitu postów. To już szósta edycja.

Przypomnę jeszcze starym wyjadaczom oraz poinformuję nowe osoby o kilku sprawach organizacyjnych.
1. Nauczony doświadczeniem, polecam na ewentualne posty trolli, spamerów i znudzonych własnym życiem hejterów po prostu nie odpowiadać, a jedynie zgłaszać nadużycie, aby taki zbędny i zaśmiecający forum post został zablokowany i nie obniżał jego poziomu. Dyskusja z takimi użytkownikami jak wiadomo mija się z celem, a liczba postów w temacie jest ograniczona, więc nie należy ich marnować.
Jestem dumny z poziomu jaki panuje w naszym Klubie, swoistej enklawie szacunku, kultury i tolerancji. Jak to kiedyś określono, jest to jedyne takie miejsce w internetach :D

2. W kwestii zakładania tematów do dyskusji na forach filmowych nic się nie zmieniło, każda chętna osoba może to zrobić. Zasady są znane tj. zaznaczenie iż temat zawiera spoilery, podanie dokładnej daty i godziny emisji, oraz stacji na której film jest emitowany.
Przypominam, żeby w przypadku filmów, których ocena oscyluje w okolicach średniej 6 i powyżej zakładać tematy o nazwie "Klub Wspólnego Oglądania Kina" (KWOK) o których była już mowa. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych postów od fanów rzeczonych filmów urażonych faktem umieszczenia sformułowania "kino klasy Z" na forum ich ulubionych produkcji oraz umożliwi spokojne komentowanie we wspólnym gronie.

3. Do Klubu nie trzeba się w żaden sposób wpisywać, jest on otwarty i nie wymagamy wypełniania żadnych kwestionariuszy czy wpisowego. Równie łatwo można zrezygnować z uczestnictwa w dyskusjach, jest to wyłącznie sprawa własnej i nieprzymuszonej woli. W tym miejscu zaznaczę również że nie ponosimy odpowiedzialności za straty moralne, urazy psychiczne i nabyte śluzofobie wywołane długotrwałym kontaktem z kinem klasy Z :D

4. W związku z usunięciem z ramówki Pulsu pasma "Niewiarygodnych Poniedziałków", które było niejako podstawą funkcjonowania Klubu nasze spotkania stały się dość nieregularne. Ponadto wzrósł też znacznie udział KWOKów, które zakładam najczęściej dla wartościowych moim zdaniem klasyków kina, ale także dla ciekawych horrorów oraz różnego rodzaju produkcji nie wymagających całkowitego skupienia, a emitowanych w dość przystępnych godzinach. Wszystkich zainteresowanych spotkaniami zachęcam do śledzenia informacji o nadchodzących filmach, które będę zamieszczał w tym temacie oraz na Tablicy (link poniżej).

R.I.P. Niewiarygodne Poniedziałki - 22.10.12 - 24.03.14

Ponownie dziękuję wszystkim za wsparcie i aktywne uczestnictwo w naszych spotkaniach. Fanklubowi zawdzięczam znacznie więcej niż mógłbym się kiedykolwiek spodziewać i tego samego życzę wszystkim, by nasze spotkania były odskocznią od szarości naszego świata :)

Nie próbuj zrozumieć - czuj :D

W związku z rosnącą liczbą poprzednich tematów, dla chętnych zamieszczam jedynie link do tego bezpośrednio poprzedzającego obecny:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Kino+klasy+Z+5.0+-+temat+dla+Koneser%C3%B3w+Sp ecyficznych+Dzie%C5%82+Sztuki+nr+5.,2371709

Przydatne linki:
Tablica informacyjna emisji filmów klasy Z:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Tablica+informacyjna+emisji+film%C3%B3w+klasy+ Z,2196106
Spis Prawd kina klasy Z:
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/543184-%C5%9Awiat+wok%C3%B3%C5%82+ nas+-+czyli+prawdy+objawione+film%C3%B3w+klasy+Z
Bestiariusz kina klasy Z:
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/552912-Bestiariusz+kina+klasy+Z+-+ cz%C4%99%C5%9B%C4%87+1
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/547784-Bestiariusz+kina+klasy+Z+-+ cz%C4%99%C5%9B%C4%87+2
Fundacja SPP:
http://www.filmweb.pl/user/jporuba/blog/550313-Fundacja+SPP

Zachęcam też do odwiedzania strony Fanklubu Kina klasy Z na Facebooku :)

Valdoraptor23

i co, więzisz ją teraz? w swojej piwnicy???!!!!

Pringlusieńko, a dlaczego nie możesz jeść oponek?

hapibo

Oponie było by smutno trochę że chcesz ją upiec

Katharsisss

nie nie, ja piekę cistka w kształcie oponek ku chwale NASZEJ OPONKI kochany Katharsisku :)

hapibo

Bo mi po nich oponka rośnie xD nie no, a tak serio to wypieki źle działają na mój refluks i staram się unikać. Ostatnio czułam się lepiej, zaczęłam nawet jeść chleb i bułki, a teraz znowu zdycham :D

pringles

o raju... ale masz przechlapane... to musi być niemożliwie uciążliwa dolegliwość!
długo już się z tym męczysz?

hapibo

ponad rok.. ale co ciekawe, najgorzej jest jak jem w domu, chyba jakieś złe fen shui mam albo żyłę wodną :P

pringles

znaczy się, może woda jest gorszej jakości?

hapibo

Chodzi o to, że ponoć jak pod domem płynie jakaś żyła wodna, to się w tym miejscu gorzej śpi i w ogóle ma się złe samopoczucie i takie cuda, więc może dlatego w domu mam problemy z jedzeniem xd albo po prostu u nas jest jakoś bardziej radioaktywne czy coś, nie wiem :P

pringles

musisz różdżkarza sprosić na chate... wyciągnie kijek i jak mu opadnie to jest żyła jak podniesie żyły nie ma :P

skompy18

Widzę, że znasz się na rzeczy i niejeden różdżkarz u Ciebie gościł xD

pringles

aaa oglądało się programy przyrodniczo naukowe :P

skompy18

nie możliwe! i rzeczywiście od czegoś takiego można dostać refluksu?! hahahahahaha
to śmieszne!

skompy18

ah to tak się u Ciebie mówi na te filmy, ok xd

Valdoraptor23

no właśnie! coś tam musiało być! a może to rzeczywiście przyjaciel bohatera z filmu? :)
Tahaber - przepiękne słowo!!!!
i pozdrów koniecznie brata, już dawno nie dawał żadnego przesłania na forum :)

hapibo

Ty masz 162 cm ja jestem niższy od Ciebie mam 159 cm

hapibo

Mam 2 i 3 część Blejda reflektujesz??

giovanni50

jasne, uwielbiam blejda!

hapibo

A Krwawą Marię ( Niewinna Krew ) z Anne Parillaud widziałaś ???

giovanni50

chyba tego nie widziałam.

hapibo

Zombie byś była - po napromieniowanym żarciu :P

movies_2

Ja tam parę razy w roku zmieniam się w zombi niezależnie od żarcia ;p

hapibo

Może to był Latający Potwór Spaghetti D:

BTW biedna Sammarrita. Tak bardzo chciałbym ją kiedyś jeszcze postraszyć swoją osobą i przysposobieniem... :3

Kto, no kto mi ją zwróci?! D:

Valdoraptor23

aleee bym się napił... załóżmy tak za dwa tygodnie
ktoś gdzieś coś ?? xD

skompy18

a coś Ty tak wystrzelił jak filip z konopii z tym tekstem? :)

hapibo

Ja chyba jutro pokopytkuje do marketu i kupię japońskiego browca za 6 zeta bo smaka mam

giovanni50

kupuj cydr :P trzeba wspierac polskich producentów xD
japonia i bez tego ma dobrobyt :P

skompy18

Piłem cydr w weekend
Nic specjalnego

giovanni50

wiem... ale w modzie xD

giovanni50

czyjej produkcji? (w sensie firmy)

Antoninus

Cydr Lubelski

giovanni50

mi nawet smakuje, spróbuj może innego, jest jakiś od kompanii piwowarskiej, który smakuje bardziej piwnie niż winnie jak lubelski

giovanni50

Jak ruski szampan :P

hapibo

tak pytam moze ma ktoś jakies plany :P
póki są wakacje :P

skompy18

Za dwa tygodnie już nie ma wakacji :P

pringles

studenci mają :P

skompy18

Pierwszy czwartek od paru tygodni bez TVNowskiego katastrofiaka, ale w ludziach przyzwyczajenie zostało i na forum tłumnie przybyli :) :) :)

Valdoraptor23

nie ma nic dzisiaj ? xD szczerze nawet tv dzisiaj nie załączyłęm :P

skompy18

Za tydzień megawąż ale to w środe chyba. Tv4 sporo nam filmów serwuje

Valdoraptor23

no zgadza się, ja właśnie zakończyłam oglądać Turystę bo akurat leciał na canale czy gdzieś.
na tvn leci jakis poszukiwacz komnaty ale chyba nie pociągnę do tak późna :)

Valdoraptor23

2 raz pisze bo komp się zawiesił...

Miałem dzisiaj super sen jak film, aż chciałem go wykorzystać do napisania scenariusza ale jak się zabrałem za to rano to zapamiętałem tylko 2 sceny :(

I tak to wykorzystam tylko szkoda bo fajny sen był a zapomniałem :( Był jak ''prawdziwy romans'' bardziej nastawiony na prostytucja niż miłość :)

movies_2

Też mam taki problem ze snami że często wylatują mi z głowy tym szybciej im bardziej chce sobie coś przypomnieć. Ostatnio śniło mi się tsunami na Wiśle zalewające Warszawę xD

Valdoraptor23

Witam wszystkich
A ja już myślałem,że nie ma takich ludzi jak ja,co kochają oglądać kino klasy Z xd

W tym roku oprócz Sharknado 2 czekam na tego hiciora
Sharktopus vs. Pteracuda- nasz rekinio-ośmiornica wraca w wielkim stylu

Assilum

O tak, jak tylko się dowiedziałem o sequelu, nie mogę się doczekać powrotu jednej z najbardziej kreatywnych bestii :)

A słyszałeś o "Zombi Bobrach"? :D
http://www.filmweb.pl/film/Zombeavers-2014-691923

Valdoraptor23

O o tym to nie słyszałem,wielka kreatywność(bobry i to w dodatku zombi).Ale trochę film ma zbyt wysoką średnią na mój gust.
Jednak postaram się obejrzeć

Assilum

Ale zwróć uwagę na liczbę głosów ;) Przy takiej średnia jest jeszcze niemiarodajna.

Assilum

Naprawdę oceniłeś Birdemic na 2?? Więc co na 1 zasługuje?

Katharsisss

My tu gadu gadu a szykuje się Sharknado 3
http://www.filmweb.pl/film/Sharknado+3-2015-719038

Katharsisss

na 1 zasługuje Birdemic II,za to że twórca filmu popełnił te same błędy co w 1.Rozumiem słabe efekty,gra aktorska.Ale np:zły montaż dźwięku to po prostu źle się ten film ogląda

A dałem 2 jedynce ,bo 1 za wykonanie +1 za dobrą zabawę podczas oglądania

Assilum

Rozumiem argumentację. Mimo że oba oceniłem na 1, to pierwsza część była lżejsza no i powiedzmy uczciwie innowacyjna w swoim absurdzie. Ale też nudniejsza z uwagi na długi wstęp fabularny. Jest jeszcze "Amazing Bulk" ale ja się jezcze nie odważyłem zmierzyć xD

Valdoraptor23

a ja już myślałem że pod względem efektów specjalnych to nic nie przebije Birdemica xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones