Filmy klasy Z (lub też jak mawia moja znajoma klasy Ż - od żałosne) są zjawiskiem specyficznym, acz powszechnym. Jaki był zamysł tworzenia pierwszych pozycji tego typu, czy twórcami kierowały względy finansowe, czy może był to jeden wielki żart - tego pozostaje nam się jedynie domyślać. Nie zmienia to faktu, że obecnie takich filmów jest mnóstwo i są równie różnorodne jak i zaskakujące, posiadają także swą grupę docelową wśród widzów. Do której i ja należę, a którą roboczo nazwałem Koneserami Specyficznych Dzieł Sztuki. Nazwa chyba się przyjęła :) Co mną kierowało, gdy zacząłem zgłębiać mistyczne tytuły typu "Mega wielki rekin mutant vs. Jeszcze większy dino Krokodyl"? Ciężko powiedzieć, myślę, że po prostu sama obecność zwierząt i potworów, fascynacja szeroko pojętym absurdem tych dzieł przyszła dopiero z czasem.

Pierwsza większa dyskusja z moim udziałem na temat jednego z takich filmów, a mianowicie "Podwodnej bestii" wywiązała się 22.10.12 niejako przypadkiem, nie z mojej inicjatywy. Nie przypuszczałem, że tak wiele osób spędza swe poniedziałkowe wieczory przed ekranem telewizora oglądając ten sam kanał co ja - filmy klasy Z mają na forum zazwyczaj tematy po co najwyżej kilka postów. W tym miejscu chciałbym oficjalnie podziękować Lidzi_D za podjęcie dyskusji, co zrodziło pomysł na zakładanie osobnych tematów oznaczonych jako Poniedziałkowy Fanklub Pulsu dla każdego z emitowanych filmów, przeznaczonych do wspólnego komentowania podczas oglądania. Z przykrością należy jednak dodać, że nasz pionierski film o wspaniałym skocznym rekinie nie doczekał się jeszcze ponownej emisji z oficjalnym seansem klubowym.

Od czasów, gdy zachęcony głosami Klubowiczów zakładałem pierwszy taki temat, moja wiedza na temat kina klasy Z stała się nieporównywalnie większa. Dla kogoś, kto przypadkowo lub bez przygotowania czy to psychologicznego czy też wspomagania doustnego zderza się z produkcją typu "Kosmiczna gorączka" czy "Komodo kontra Kobra", wszystkie te dzieła mogą wydawać się jednakowe i siebie warte. Jeśli jednak choć trochę zagłębi się w ten świat, gdzie amunicja nigdy się nie kończy, wszystko włącznie z cukrem lub wodą może wybuchnąć, pseudonaukowym bełkotem o bozonach można wyjaśnić każdy absurd, a zwyczajowym zjawiskiem atmosferycznym jest trąba powietrzna z rekinami, można dostrzec tworzące się poziomy Zła przed duże Z, że tak to ujmę. Od naprawdę tragicznych, zagmatwanych i prawie nic nie wyjaśniających koszmarów, których samotne oglądanie jest prawdziwą torturą, jak Asylumowa "Bitwa o Los Angeles", bolesny "USS Seaviper", czy "Potwór" (Tak, TEN), przez tylko trochę lepsze (głównie dzięki odrobinie humoru lub obecności rzadko występującego tzw. sensu) dzieła np. klasyczne już "Komodo kontra Kobra" lub nieziemsko zdubbingowana "Era hobbitów", aż po perełki tej klasy, wyróżniające się humorem, przygotowaniem kostiumu potwora czy po prostu pomysłem - choćby "Yeti - zabójcza stopa" czy "Rekin widmo". Słowem, olbrzymia różnorodność pozwala każdemu chętnemu widzowi znaleźć coś dla siebie. Należy też wspomnieć, że niekiedy trafia nam się horror z nieco wyższej półki, znajdujący się na dalekich zewnętrznych rubieżach klasy Z, graniczących z klasą B. Żeby daleko nie szukać, można wspomnieć często emitowanego "Ciernia" lub "Ruiny". Ktoś powie - "Co? Pnącza wydające dźwięk telefonu komórkowego? Kolce wyginające ludziom ręce? Bzdura! Nieporozumienie! Najgorszy gniot, jaki widziałem!" Cóż. Mogę tylko zazdrościć takiej osobie słodkiej nieświadomości istnienia filmów tak złych (a raczej Złych), jak "Birdemic: Shock and Terror", "Birdemic 2: The Resurrection" czy "The Room" - niedoścignionych absolutów klasy Z.

Z czasem powstał pomysł, by tego typu wspólne seanse urządzać też dla (ogólnie mówiąc) lepszych filmów, cieszących się popularnością wśród naszych Klubowiczów. Tak zrodziła się idea tematów o nazwie Klub Wspólnego Oglądania Kina. Od czasu do czasu oglądamy wspólnie filmy powszechnie wszystkim znane i lubiane, bądź też uwielbiane. Wyszczególniam tę informację ze względu na nowe osoby, aby były świadome tej różnicy i wiedziały, czego się spodziewać.

Jeśli nałogowo oglądasz wszystkie gnioty (nieważne czy są to nowości od Asylum czy śluzowato-uroczo-obrzydliwe klasyki gatunku) i lubujesz się absurdem ich scenariusza czy efektów oraz przemyślnością twórców przy tworzeniu nowych coraz dziwniejszych bestii, to miejsce właśnie dla Ciebie. A może nie masz zbyt często do czynienia z takim poziomem sztuki i przypadkiem trafiłeś na jakieś genialne dzieło, które zrobiło na Tobie tak ogromne wrażenie, że wręcz musisz się tym z kimś podzielić, bo nie zaśniesz? Albo po prostu lubisz wspólnie oglądać dzieła wszelakiej maści i komentować je na bieżąco? Zapraszamy :)

Każdy, kto chce i ma potrzebę, może podzielić się tu swymi wrażeniami z seansu, polecić "dobry" film czy też "najgorszy" jaki widział, bądź poinformować o filmach, które mogły zostać przeze mnie przeoczone oraz własnych propozycjach na KWOKa. Zachęcam do ujawniania się skrytych KSDS-ów oraz wszystkich chętnych do dzielenia się obserwacjami na seansach Fanklubu kina klasy Z oraz Klubu Wspólnego Oglądania Kina, zarówno podczas emisji filmów, jak i po ich zakończeniu w formie podsumowania wrażeń :)

Zakładam kolejny temat, ze względu na wszystkim wiadomy fakt zbliżania się poprzedniego tematu o kinie klasy Z do limitu postów. To już siódma, szczęśliwa edycja.

Przypomnę jeszcze starym wyjadaczom oraz poinformuję nowe osoby o kilku sprawach organizacyjnych.
1. Nauczony doświadczeniem, polecam na ewentualne posty trolli, spamerów i znudzonych własnym życiem hejterów po prostu nie odpowiadać, a jedynie zgłaszać nadużycie, aby taki zbędny i zaśmiecający forum post został zablokowany i nie obniżał jego poziomu. Dyskusja z takimi użytkownikami jak wiadomo mija się z celem, a liczba postów w temacie jest ograniczona, więc nie należy ich marnować.
Niczyjej skali ocen nie krytykujemy, zaś manipulacjom w kwestiach oceniania mówmy stanowcze "NIE, chyba że to my manipulujemy" :D
Jestem dumny z poziomu jaki panuje w naszym Klubie, swoistej enklawie szacunku, kultury i tolerancji. Jak to kiedyś określono, jest to jedyne takie miejsce w internetach :D

2. W kwestii zakładania tematów do dyskusji na forach filmowych nic się nie zmieniło, każda chętna osoba może to zrobić, jeśli jest zainteresowana seansem. Zasady są znane tj. zaznaczenie iż temat zawiera spoilery, podanie dokładnej daty i godziny emisji (według programu telewizyjnego :P), oraz stacji na której film jest emitowany.
Przypominam, żeby w przypadku filmów, których ocena oscyluje w okolicach średniej 5-6 i powyżej zakładać tematy o nazwie "Klub Wspólnego Oglądania Kina" (KWOK) o których była już mowa. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych postów od fanów rzeczonych filmów urażonych faktem umieszczenia sformułowania "kino klasy Z" na forum ich ulubionych produkcji oraz umożliwi spokojne komentowanie we wspólnym gronie.

3. Do Klubu nie trzeba się w żaden sposób wpisywać, jest on otwarty i nie wymagamy wypełniania żadnych kwestionariuszy czy wpisowego w kwocie 2,50zł + VAT. Równie łatwo można zrezygnować z uczestnictwa w dyskusjach, jest to wyłącznie sprawa własnej i nieprzymuszonej woli. W tym miejscu zaznaczę również że nie ponosimy odpowiedzialności za poniesione straty moralne, nabyte urazy psychiczne i śluzofobie wywołane długotrwałym kontaktem z kinem klasy Z oraz nocne ataki latawconietoperzy na okna Klubowiczów :D

4. W związku z usunięciem z ramówki Pulsu pasma "Niewiarygodnych Poniedziałków", które było niejako podstawą funkcjonowania Klubu nasze spotkania stały się dość nieregularne. Ponadto wzrósł też znacznie udział KWOKów, które zakładam najczęściej dla wartościowych moim zdaniem klasyków kina, ale także dla ciekawych horrorów oraz różnego rodzaju produkcji nie wymagających całkowitego skupienia, a emitowanych w dość przystępnych godzinach.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniami zachęcam do śledzenia informacji o nadchodzących filmach, które będę zamieszczał w tym temacie oraz na Tablicy (link poniżej). Przypominam też o prośbie nie zamieszczania żadnych postów na wspomnianej Tablicy poza wiadomościami o emisjach :)

R.I.P. Niewiarygodne Poniedziałki - 22.10.12 - 24.03.14

Ponownie dziękuję wszystkim za wsparcie i aktywne uczestnictwo w naszych spotkaniach, świetne przezabawne komentarze i ubarwianie każdego, nawet najbardziej nudnego filmu (tak, niemieckie katastrofiaki, mówię o was). Fanklubowi zawdzięczam znacznie więcej niż mógłbym się kiedykolwiek spodziewać i tego samego życzę wszystkim, by te spotkania filmowe były odskocznią od szarości naszego świata :)

Nie próbuj zrozumieć - czuj :D Pokaż, że nie cierpisz na poważne GP - oglądaj do końca!

W związku z rosnącą liczbą poprzednich tematów, dla chętnych zamieszczam jedynie link do tego bezpośrednio poprzedzającego obecny:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Kino+klasy+Z+6.0+-+temat+dla+Koneser%C3%B3w+Sp ecyficznych+Dzie%C5%82+Sztuki+nr+6,2453965

Przydatne linki:
Tablica informacyjna emisji filmów klasy Z:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Tablica+informacyjna+emisji+film%C3%B3w+klasy+ Z,2196106
Spis Prawd kina klasy Z:
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/543184-%C5%9Awiat+wok%C3%B3%C5%82+ nas+-+czyli+prawdy+objawione+film%C3%B3w+klasy+Z
Bestiariusz kina klasy Z:
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/552912-Bestiariusz+kina+klasy+Z+-+ cz%C4%99%C5%9B%C4%87+1
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/547784-Bestiariusz+kina+klasy+Z+-+ cz%C4%99%C5%9B%C4%87+2
Fundacja SPP:
http://www.filmweb.pl/user/jporuba/blog/550313-Fundacja+SPP

Zachęcam też do odwiedzania strony Fanklubu Kina klasy Z na Facebooku :)

movies_2

A może "Ted" :D w końcu tam jest ożywiony miś (człowiek czy pluszak co za różnica, to i tak zombie xD)

tiger31648

Ewentualnie "Zdarzenie"

no_bo_co

ttam coś było, że spuścili na miasteczko napalm i ona uratował wszystkich a sam zginął... czy bomba tam jakaś była... kurde!!!! nie moge pokojarzyć co to za film!!!

hapibo

W "Zdarzeniu" natura zmuszała ludzi (chyba poprzez podmuch wiatru) do morderstw i samobójstw.

hapibo

Nie kojarzę żadnego filmu z nim z takim scenariuszem.. Może pomyliło Ci się z którąś częścią Resident evil? I tylko ktoś podobny grał. Często wydaje mi się, że gdzieś widziałem danego aktora a potem okazuje się, że się myliłem. Jedyny motyw zombiopodobny to wspomniane "Zdarzenie".

Btw zacząłem oglądać "Statek widmo" na tvn, niezła masakra na początku xD

Valdoraptor23

Musze obejrzeć jeszcze raz bo dawno go widziałem a ocena jest nie zbyt pochlebna :/

Będzie temat na Arkę potworów czy znów damy mu szanse na nie obniżenie oceny i brak szyderstw?

movies_2

Jutro założę tematy na Arkę, Gryfa i Błyskawice.

Valdoraptor23

Tak tylko pytałem Jezu...

movies_2

A ja odpowiedziałem zgodnie z moim wcześniejszym zamiarem Buddo...

Valdoraptor23

xD xD xD

Valdoraptor23

Mam dylemat, do którego bóstwa się teraz zwracać... Valdi Jezusem, Movies Buddą... Ene-due, rike-fake...

Valdoraptor23

http://www.filmweb.pl/film/Hybryda-1997-112393

Patrzcie jakie dzieło dzisiaj kupiłem za niecałe 7 zł :D Nie mogłem sprawdzić oceny ( telefon w którym miałem internet jest zniszczony ) więc wziąłem na hi bił trafił i moja intuicja mnie nie zawiodła :D

movies_2

O rany!
Zatrzymałem film w 3 minucie żeby o napisać - Jest tak słaby że jak tak bardziej pójdzie to będzie na poziomie birdemic ( z lepszymi efektami komputerowymi )

Pierw jakiś statek przylatuje na planetę która wygląda na jakiegoś gazowego olbrzyma - okazuje się że to jest ziemia.... Noc, nie ma świateł widzianych z kosmosu.. Jaa ostrzał statku wywołuję zemdlenie kierowcy, trzęsienie ziemi i wybuch bomby atomowej xD

movies_2

Oj, myślałem, że chodzi o "Hybrydę" z człowiekiem-wilkiem, chciałem Ci polecać jako jeden z lepszych filmów z serii Maneater, a to zupełnie co innego ;D No to nieźle xD Dobrze, że nie wywołało jeszcze randomowego przebijania się rekina przez burtę łodzi i randomowych urwanych kończyn opadających na dno ;D

Valdoraptor23

Założone tematy na najbliższy tydzień:

16.09, wtorek, Tv4, 22:00: Arka potworów:
http://www.filmweb.pl/film/Arka+potwor%C3%B3w-2008-466257/discussion/Fanklub+kin a+klasy+Z+-+Poszukiwacze+drugiej+zaginionej+arki,2509829

20.09, sobota, Tv6, 13:15: Błyskawiczna śmierć:
http://www.filmweb.pl/film/B%C5%82yskawiczna+%C5%9Bmier%C4%87-2009-503648/discus sion/Fanklub+kina+klasy+Z+-+Herkules+kontra+%C5%BBywe+b%C5%82yskawice,2509831

21.09, niedziela, Tv6, 13:20: Gryf z krainy ciemności:
http://www.filmweb.pl/film/Gryf+z+krainy+ciemno%C5%9Bci-2007-341849/discussion/F anklub+kina+klasy+Z+-+Gryffindor!,2509833

Jeśli ktoś ma ochotę na wspólny seans któregoś z pozostałych filmów, proszę zgłaszać, bądź zakładać samodzielnie.

Valdoraptor23

a jakas Bitwa o Los Angeles leci za chwilke... na polsacie

hapibo

Oglądałem, nie polecam :/ Mnie nudziło i tylko efekty mi przypadły do gustu.

Valdoraptor23

a na tvn7 jakas włócznia... i jej poszukiwania...

hapibo

My Katyń oglądamy na tvp1.

Valdoraptor23

a ja sie wkoncu skusiłam i dogladam z Adim koncówke skazanych na Shawshank.

Valdoraptor23

Oglądamy dzisiaj arkę ale kwestia mojego nowego opisu filmu xd

Pisze 2 film gore ( Nie kolejną cześć ) i możecie zgłaszać swoje pomysły byle były związane z tematyką zwierząt hodowlanych ;)

Jak zwykle mógłbym to napisać w 3-4 godziny ale wasze pomysły będą napływać więc daje czas do soboty xd



---Spoiler---
Coś w stylu że struś wbija swój dziób w dziób człowieka albo ktoś zjada kurczaka z mocą odradzania się i ten kurczak odradza się w żołądku i wydostaje się na wolność rozrywając czaszkę ;)

movies_2

Ja chcę scenę, w której zwierzak hodowlany, który często mnie gryzie (pies rasy... no po prostu pies, byle irytujący jak ten, co mi nigdy spokoju nie chce dac :P) został zjedzony przez przerośniętego kurczaka, uhahahahaha! Nareszcie moja zemsta na tym złym kundlu się spełni... :D

PS: Niestety nie miałem jeszcze okazji dokończyć swego skryptu, więc się opóźni.

Raptosaur

Czy to będzie coś w moim stylu ( streszczenie ) czy długie opowiadanie?

movies_2

No, to właściwie JUŻ jest długie opowiadanie ;) .

Raptosaur

ojejku... to kiedy będzie??!!!!..... ;/ :0 :)

xD

hapibo

Jak uznam, że finito, to będzie. Niedopracowanego produktu nie wypuszczam bez podstawowych betatestów i bugfixów. Ma programistyczna natura tego zabrania :P .

Raptosaur

Z odległej planety która leży na krawędzi Kosmosu zostaje wysłana arka potworów
Jednak dochodzi do awarii i zamiast krązyć po obrzeżach galaktyki trafia ona na ziemię

Raptosaur

ech... hmmm... ach... no juz ok, po-cze-kam!

ale ile jeszcze??????!!!!!!

Valdoraptor23

a właśnie leci Joe Black na tvn7 :))))

hapibo

A ja jadę pociągiem do domu :) Ktoś reflektuje na tygodniową traumę nocnych wyjść do łazienki o 22:00 na Tv4?

Valdoraptor23

Ja będę oglądał. Ale mówię tylko za siebie xd

tiger31648

aaaa!!! szepty dzis lecą :) koniecznie chce to z wami zobaczyc, chce poznac wasza opinie :)

Valdoraptor23

dziś coś leci?

Valdoraptor23

czy założyć temat?

hapibo

Jeśli możesz to załóż KWOKa proszę. Właśnie wróciłem.

hapibo

http://www.filmweb.pl/film/Szepty-2011-587468/discussion/KWOK+%3A%29+-+tupot+ma% C5%82ych+st%C3%B3p+odbija+si%C4%99+echem+po+pokoju....,2510950

szepty, tv4, 22.00 17.09

hapibo

Ech, i nie obejrzałem :( smuteczek

Gutman

czemóż nie? poszedłeś w kimonko?

hapibo

Awaria komputera i go rozkręciłem na małe kawałeczki... jak zobaczyłem, że coś oglądacie to film trwał ponad godzinę i musiałem jeszcze skręcić sprzęt z powrotem ;)

Gutman

Coś nie tak z kompem? Jak coś, służę poradą, jestem tutaj administratorem sieci Kina Klasy Z :) .

Raptosaur

Okazało się, że spalił się zasilacz. Mam już nowy polskiej firmy: SilentiumPC DEUS G1 ;) Pierwszy raz mam styczność z tą marką, lecz im zaufam(ten zgubny patriotyzm) :D

Gutman

Z tego, co widziałem, można im zaufać raczej. Robią tanio a dobrze. Choć z zasilaczami to i tak nigdy nic nie wiadomo. Całkiem niedawno miałem podobny problem. Kupiłem uznanego dość TACENS nie pamiętam modelu. I posypał się po miesiącu. Nawet z naprawy gwarancyjnej nie chciał wrócić. W końcu zwrócili mi pieniądze i doplaciłem do nieco lepszego Chiefteca, z którym dotąd jest ok.

Valdoraptor23

'Straceni' TV4 - 22:10 <- może być to dobra Z-etka

lub/i

'Wyznawcy zła' TVNSiedem - 23:15 <- stary horror, jestem go bardzo ciekaw...

Ktoś/coś zamierza oglądać? (:

Gutman

Jak tak dokładniej poczytałem opis "Straconych" to mam wrażenie semi-flashbackowo-świtające, że kiedyś trochę tego widziałem. Chyba sobie odświeżę.

Valdoraptor23

Więc jest nas dwóch do oglądania :) Pod koniec filmu przypomnisz sobie, że go oglądałeś :)

Opłaca się zakładać temat?

Gutman

Zakładaj :) A co tam :)

Valdoraptor23

http://www.filmweb.pl/film/Straceni-2001-33591/discussion/Koneserzy+Specyficznyc h+Dzie%C5%82+Sztuki+konsumuj%C4%85+wampiry+na+pustyni,2511376

:D

Valdoraptor23

OK To teraz ja chce założyć jakiś temat xD

Po raz trzeci chyba - wliczając ''Ten Drugi'' z malutką frekwencją xD

Tylko nie na dziś bo już 00:00 a na jutro ;) Jest coś jutro? W poniedziałek ( sobota niedziela już zajęte :D )

movies_2

Hehe ja zakładając naprawdę nie sądziłem, że będzie tyle osób i wątpiłem w sens założenia ;)

movies_2

Jak zrobię rozpiskę na przyszły tydzień (dziś lub jutro) to sobie coś wybierzesz ;) O ile oczywiście coś będzie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones