To jest wynik,którego jako Polak nie muszę się wstydzić.(Nie oceniam krótkometrażowych,etiud,dokumentów itp.) Bardzo ubolewam nad tym,że mało Polaków ogląda polskie filmy.Zamiast obcować z kulturą swojego kraju wolą oglądać Transformersy lub Szybcy i wściekli.To przykre co zrobiła z nimi amerykanizacja,a przecież jest tyle dobrych polskich filmów wartych obejrzenia,dużo mało znanych perełek o których już kiedyś pisałem w tym temacie:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Dlaczego+ludzie+ogl%C4%85daj%C4%85+ma%C5%82o+p olskich+film%C3%B3w,2873184
Dobre polskie kino ma tysiąc głosów a Szybcy i wściekli kilkaset tysięcy.Wstyd !
Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz?

vince25xx

Potwierdzam w 100%

Znawca kina

Jest tak zapewne dlatego, że ogromna część polskich filmów to badziew, który nic sobą nie reprezentuje a taki Transformers ma chociaż fajne efekty a pierwsze części miały Megan Fox do tego, Szybcy i wściekli natomiast mega akcje na której nie sposób się nudzić, fajne autka i laski o obsadzie wspominać chyba nie trzeba.

raiden19

Ja piszę o obcowaniu z polską kulturą a ty o fajnych autkach i laskach,ręce opadają.

Znawca kina

Te nasze polskie gówniane filmy czy seriale nie idzie oglądać typu ,, kac wawa, m jak miłość, trudne sprawy, pitbull, belle epogue czy na przykład psy ,, gdyż większość przerobionych filmów wzorują się na zagranicznych tytułach. Dlaczego nie ma polskich horrorów. ? W tych polskich gównianych filmach to tylko same przeklinanie że aż mi uszy krwawią :/ więc stanowczo odradzam polskie kino mówiąc ,, NIGDY ,, :V

Mario1695

Jeśli Kac Wawa i M jak miłość wrzucasz do jednego worka razem z Psami i Pitbullem to gratuluję.O trudnych sprawach to nawet nie wspominaj bo się ośmieszasz.Mi przeklinanie w filmach nie przeszkadza.Przekleństwo wyraża emocje i użycie takiego słowa jest czymś naturalnym.Jestem ciekawy ile z tych pięciu filmów,które podałem jako przykład obejrzałeś? (link do tych filmów na górze w pierwszym poście)

Znawca kina

Chyba ty się ośmieszasz swoją durną wypowiedzią. przeklinanie hmm ciekawe co drugie zdanie w filmach polskich to K...a brak kultury sprawia że ludziom nie chcę się oglądać polskiego kina.

Znawca kina

Chyba ty się ośmieszasz swoją durną wypowiedzią. Hmm... przeklinanie jest niby naturalne, ale dziwne jest to że słysząc co drugie zdanie K...a to chyba nie jest w porządku ? Wcale się nie dziwię że ludzie nie chcą oglądać naszej kultury. :V więc nie wmawiaj że nasze kino jest piękniejsze od zagranicznych...

Znawca kina

Chyba ty się ośmieszasz swoją idiotyczną wypowiedzią. Hmm.. przeklinanie jest według ciebie w filmach naturalnie ale słysząc co drugie zdanie K...a to chyba jest coś nie tak w tych zajechanych filmach. Nie dziwię się że ludzie nie chcą oglądać naszej żałosnej kultury. :V

Mario1695

Wyprodukowałeś trzy podobne posty,ale nie raczyłeś odpowiedzieć na moje pytanie.
Mimo to zadam drugie pytanie:Czy przeklinanie w filmach amerykańskich ci nie przeszkadza?

Znawca kina

A ja jestem Polka i nie ogladam Polskich filmow i sie tego nie wstydze, po 2000roku Polacy nie potrafia zrobic dobrego filmu.

mania19

Dom Zły jest świetny według mnie

mania19

Pieniądze to nie wszystko (2001),Poranek kojota (2001),Tam i z powrotem (2001),Dzień świra (2002),Kariera Nikosia Dyzmy (2002),Show (2003),Ciało (2003),Pogoda na jutro (2003),Zerwany (2003),Symetria (2003),Pręgi (2004),Wesele (2004),
Komornik (2005),Czeka na nas świat (2006),Z odzysku (2006),Plac Zbawiciela (2006),Rezerwat (2007),Ogród Luizy (2007),
Piąta pora roku (2012),Mój rower (2012),Miłość (2012),Bogowie (2014),Carte Blanche (2015)
Wymieniłem tylko część tak na szybko.To są słabe filmy według ciebie?

Znawca kina

czyzbym nie miala prawa do wlasnej opinii?

mania19

Masz,ale chcesz przez to powiedzieć,że żaden z filmów,które wymieniłem wyżej ci się nie podoba?

Znawca kina

kilka z tej listy widzialam, bylo kilkainteresujacych scen ale szalu nie bylo i tak.

mania19

Wymieniłem 23 filmy a ty widziałaś tylko kilka.Podejrzewam,że jeśli wymieniłbym kolejne 23 tytuły już mniej znane to pewnie oglądałaś z nich jeszcze mniej.Jeśli obejrzałaś tak małą liczbę filmów to nie masz wystarczającej wiedzy aby się wypowiadać o stanie polskiego kina po 2000 roku.

Znawca kina

O rzeczywiscie z Ciebie znaffca :)

mania19

Na wszystkim się nie znam a jak się na czymś nie znam to się nie odzywam i nie wypowiadam w tym temacie,żeby się nie ośmieszać.Tobie radzę zrobić tak samo.Jeśli chodzi o polskie filmy od 2001 roku to mam ich ocenionych 346 więc mam wystarczającą wiedzę w tym temacie abym mógł zabrać głos i nawet być ekspertem.

Znawca kina

A kogo obchodzi ile masz ocenionych filmow?

mania19

Pokazuję konkretne liczby,aby udowodnić,że mam odpowiednią wiedzę do wypowiadania się w tym temacie.

Znawca kina

Nienawidzę polskich filmów.

Elsa7

Polskie filmy są o Polsce,o jej historii,o Polakach,o życiu w Polsce,o polskiej mentalności czyli w dużym stopniu są to filmy o nas samych.Jeśli tego nienawidzisz to pewnie nienawidzisz też Polski i Polaków.

Znawca kina

nie da się nienawidzić wszystkich Polaków, ale "nienawidzić Polskę"? przecież można to zrozumieć, zależy z jakiego punktu i pod jakimi względami na to patrzysz, ja tam nie oceniam polskich filmów poza tymi które jakoś zapadły mi w pamięć i które jakoś cenię, i potrafię zrozumieć że spora część ludzi nie ocenia polskich filmów

mitrus80

Kolega chyba chce na sile udowodnic, ze polskie filmy sa super

mania19

taki "wieczny temat" filmowych patriotów

mitrus80

A teraz wg autora tematu jestem chyba jakims tepakiem haha

mania19

Nawet bym nie śmiał tak pomyśleć.

mitrus80

To ważny temat a na ważne tematy warto rozmawiać.

mania19

Część polskich filmów jest bardzo dobra,ale są też filmy słabe.Podobnie jest z filmami amerykańskimi i z innych krajów.Ogólnie chodzi o to,żeby nie oglądać filmów tylko z jednego kraju tylko z wielu czyli poszerzać horyzonty i nie być ograniczonym.

Znawca kina

mógłbyś podać przynajmniej listę twoich top10 polskich żeby przynajmniej jakoś isę odnieść jeżeli znam te filmy

mitrus80

Bardzo ciężko wybrać tylko 10 filmów bo 20 polskich mam ocenionych na 10/10.Poza tym różnica między filmem ocenionym na 10 a tym na 9 jest bardzo niewielka.Jak chcesz to wejdź u mnie na "ludzie filmu" i tam zobaczysz moich ulubionych reżyserów i aktorów.To powinno ci bardzo wiele wyjaśnić jeśli chodzi o moje najlepsze polskie filmy.

Znawca kina

ja tam na szybko się zorientowałem w swoich, mam "polskich" 42 ocenione z tym że nie wszystkie były całkiem polskie, na pewno fajnie by było sięgnąć po kilka klasyków z dawnych lat np. z Franciszkiem Pieczką czy z Olbrychskim których bardzo cenię, ale z nowych to w tej chwili tylko kilka filmów z Lubosem mnie interesuje

mitrus80

Z Pieczką obejrzałem 12 filmów a z Olbrychskim 15 więc ogólnie mało.Nie są to moi ulubieni aktorzy,ale ich doceniam.Ogólnie 98% polskich filmów jakie obejrzałem są od roku 1970 więc jeśli chodzi o te filmy starsze to mam tu jeszcze rezerwy.

Znawca kina

Ale jezeli ktos nie ma ochoty ogladac polskich, rosyjskich czy azjatyckich filmow to jaki to problem? bo troche nie czaje, niech kazdy oglada takie filmy jakie lubi

mania19

Jeśli nie ma ochoty to jego sprawa.Co nie zmienia faktu,że taka osoba ma wąskie horyzonty,przynajmniej te filmowe.Ja oglądam amerykańskie,polskie,czeskie,niemieckie,rosyjskie i jeszcze inne.Poprzez filmy poznajemy też kulturę tych krajów w których są kręcone,mentalność ludzi tam żyjących itp.To jest wszystko bardzo ciekawe dlatego nie rozumiem ludzi,którzy nie chcą poznawać nowych rzeczy.Oczywiście poza filmami taki człowiek może być inny,podróżować po świecie i poznawać to wszystko na własne oczy,ale coś mi się wydaje,że zdecydowana większość jednak tego nie czyni.Jest takie przysłowie:"Poznasz człowieka po filmach jego" i coś w tym jest.

Znawca kina

mnie ostatnio to bardziej Korea, Japonia interesują

lubię też skandynawskie, australijskie i kanadyjskie ale jakimś znawcą nie jestem bardziej losowo co mnie zainteresuje albo po aktorach wybieram, rosyjskie również bo Rosja jest duża i różne klimaty są

mitrus80

a mi Koreańskie i Japońskie jakoś nie podchodzą,Skandynawskie to różnie,ale nie zamykam się ostatecznie na te kraje.Może kiedyś coś mnie zainteresuje.Człowiek cały czas ewoluuje,staje się starszy i przez to mądrzejszy i gust filmowy też z wiekiem się zmienia.Kiedyś nawet nie przypuszczałem,że zostanę fanem czeskiego kina a od kilku lat nim jestem.Jeśli chodzi o Azjatyckie to Chińskie filmy są dla mnie dobre choć obejrzałem zaledwie kilka a jeden oceniłem nawet 10/10 czyli "Przeklęta góra"

Znawca kina

o, chętnie obejrzę przy okazji ten film

Znawca kina

ja proponuje sie zajac swoim tylkiem zamiast czyims. jak ktos sobie chce miec waskie horyzonty to niech ma, co ci do tego?
nie trzeba spedzac czasu przed tv zeby poznawac inne kultury, historie itp.

mania19

Chciałbym żeby Polacy nie byli ograniczeni,mieli szerokie horyzonty,rozwijali się intelektualnie,żeby przekazywali to swoim dzieciom.Po prostu nie chcę,żebyśmy byli głupim narodem.Dlatego wyrażam ogromną nadzieję,że ludzie,którzy mają ograniczenia filmowe nie mają ograniczeń umysłowych.

Znawca kina

Chcialabym miec takie problemy...

mania19

To nie są moje największe problemy,ale warto o nich rozmawiać.

Znawca kina

wiesz jak ktos chce byc tępakiem to niech sobie nim bedzie, co mnie to interesuje, wazne, ze ja sie rozwijam.

mania19

... rozwijasz się nie oglądając polskich filmów, tak? ;)

zweistein

nie samym ogladaniem tv czlowiek zyje :)
mam lepsze zainteresowania i sa lepsze sposoby na rozwiniencie sie ale kolega wyzej chyba woli to robic sposobem ogladajac polskie filmy

mania19

Ja samym oglądaniem tv nie żyję.Oglądam najwyżej jeden film dziennie.

mania19

Chciałbym,żeby tych tępaków było jak najmniej bo wtedy będzie mniejsza szansa,że takiego tępaka spotkam na swojej drodze życiowej a ja lubię się otaczać ludźmi mądrzejszymi od siebie bo można z nimi porozmawiać o czymś ciekawym i czegoś się od nich nauczyć.

mania19

Nie na siłę tylko ma rację bo polskie filmy są mistrzowskie.

Andrzejek324

tak, Listy do M. to cudowny film

mania19

Oczywiście. I pierwsza część i druga są rewelacyjne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones