Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już
przypominać :)

1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej
jakieś krótkie słowa/zwroty.

2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi
przez zadającego.

3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć
mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.

4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są
podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by
pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.

5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.

6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.

7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.

8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na
potwierdzenie".

9* Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o
aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku
komentarza, że uwaga spoiler!.

Dobrze mieć, większość z aktywnych uczestników w znajomych( ale też trzeba uważać na
trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział

chemas

O, kurcze, nie widziałam tej wypowiedzi.
Ale ja po ostatniej Twojej podpowiedzi, byłam pewna, że chodzi o ten tytuł.

arma

Ja trochę namieszałem, bo odpowiedziałem na pierwszy post, w związku z tym zacząłem niechcący nowy wątek poniżej.

Marac

Tu się w ogóle narobilo trochę bałaganu :) druga sprawa, że FW coś z powiadomieniami zaczyna nawalać. Z niektórych tematów przychodza na bieżąco z innych się spóźniają. Przynajmniej ja tak mam

arma

Ja cały czas o tym myślałem, bo ten cynk mi pasował, to przecież ważny element filmu.
A i upadłe ideały też były...
Tylko pałac mnie mylił, jakoś tak Łódź mi się z tym nie kojarzyła :p

Montago

A propos Ziemi... Ostatnio się przymierzałem do obejrzenia z okazji śmierci Wajdy, ale znalazłem film pełnometrażowy, a wiem, że jest też (mini?)serial... Nie wiesz może, czy serial to jest po prostu film w kawałkach czy też film to tylko wybrane fragmenty serialu?

Montago

No, pałace były, i Borowiecki trafił na końcu do jednego z nich.

Ja za bardzo skupiłam się po "Wielkim Gatsbym" na amerykańskich filmach, a wcześniej na angielskich.

Ale jak tylko została przytoczona uczta w pociągu to już wszystko się złożyło na "Ziemię..."

Montago

jasne cynk dotyczył bawełny pozwolił zacząć budowę fabryki
a pałaców Łodzi co nie miara, ale mi głównie chodziło o pałac Millera i ostatnią scenę w środku, głównie chodzilo mi o wystrój jak w pałacu

chemas

Tak, są pałace, ale jakoś się skupiłem na fabrykach, i to mnie przyhamowało w wysłaniu tytułu :/ ;)

arma

Po moim stwierdzeniu, że Kariera Dyzmy bylaby bardzo blisko, to można się było domyślić. Ja cały czas starałem się robić wszystko, żeby ukryć fakt, że to ekranizacja polska

chemas

Tak, i udało Ci się, bo zupełnie mnie zmyliłeś tym "Wilkiem...".
Niby w jakim sensie to miało być blisko po podpowiedzi, że WG tez jest blisko?

arma

No generalnie na zasadzie dążenia do kariery, tak ogólnie. No może nie przemyślałem do końca ;p

chemas

Po prostu zbiłeś mnie tym zupełnie z tropu.

chemas

Rozwiązał Montago Ziemia obiecana

Montago

No to "Wojna i pokój".

Marac

Albo "Anna Karenina".

Marac

Z tą "Anną..." to żeś palnął. Od razu widać, ze nie czytałeś.

arma

Żadnego nie czytałem ani nie oglądałem. :)
Walę na ślepo. :)

Marac

Widać. :-)

arma

Ziemia obiecana też dopiero w planach. :)
Ech te zaległości...
A propos Ziemi... Ostatnio się nawet przymierzałem z okazji śmierci Wajdy, ale znalazłem film pełnometrażowy, a wiem, że jest też (mini?)serial... Nie wiesz może, czy serial to jest po prostu film w kawałkach czy też film to tylko wybrane fragmenty serialu?

Marac

Nie, nie wiem.

Marac

Ta nowa wersja filmu to ma minimum kilkadziesiąt minut mniej, niż dawny, oryginalny film. Ja ten dawny widziałem, ale też nie wiem jak to jest z serialem.

Montago

W każdym razie, ja po prostu ten serial uwielbiam.
Jest wciąż aktualny i im jestem starsza, tym bardziej potrafię docenić, co tak naprawdę udało się w tym filmie Wajdzie pokazać.

arma

W każdym razie Ty oglądałaś wersję serialową?

Marac

I jedną i drugą.
I na pewno nie jest to tak zmontowane jak w przypadku "Nocy i dni", że film budowany jest na zasadzie retrospekcji.
W przypadku ZO moja pamięć mi podpowiada, że to skrócona wersja serialu.

arma

No właśnie tego się obawiałem. Poszukam więc serialu. Dzięki.

Marac

Na pewno warto, a nawet trzeba to zobaczyć!

arma

No wiem, mówię, że już się prawie zabierałem, tylko mnie to zamieszanie filmowo/serialowe powstrzymało. :)
No i słusznie, bo to był film, co miałem oglądać.
Tzn. film też pewnie świetny, ale wolę całość.

Marac

Pewnie, więcej szczegółów, smaczków.

Marac

Serial jest chyba w kawałkach film

Marac

;P

Marac

Nie i nie
Wygląda na to, że może jest za mało szczegółów, ale cynk (wiadomość poufna) nie pasuje do wszystkich z tych filmów co tu wymieniacie
Dodam: uczta w pociągu

chemas

"Ziemia obiecana"!

chemas

Ja wymieniam na ślepo, więc się nie przejmuj. ;-P

chemas

http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Skojarzenia+-+115,2869851?page=3#post_15015167
Tutaj, żebyś nie przegapił. :)

Marac

Przeczytałem, tyle, że ja mam powiadomienia mailowe, nie mówię o tych powiadomieniach na kokpicie FW

chemas

Aaaaa.... Takie buty. To nie mam pojęcia. Ja z tych u góry korzystam tylko.

Marac

A ja z obydwu metod korzystam ;)
Do tego w e-mailu mam ustawionych kilka filtrów, więc mi dość dobrze segreguje :)

Montago

I w tych e-mailowych linkuje do każdego komcia? Nie tak jak opisałem wyżej w tych kokpitowych?

Marac

Tak to mi w telefonie wygląda.
http://s21.postimg.org/6n9ok7pjr/Screenshot_2017_02_22_23_02_21.png

Montago

OK, dzięki.

Marac

Swoją drogą, i co im przeszkadzało, żeby tak samo zrobić w tych kokpitowych, do ..wy nędzy?

Marac

A tak wygląda jak otworzę e-mail.
http://s1.postimg.org/5av163bz3/Screenshot_2017_02_22_23_23_29.png

Montago

No ładnie, tylko ja rzadko e-maila sprawdzam i nie chcę tego zmieniać.

Marac

No, a w powiadomieniach na maila nie przychodzą skumulowane, ale i tak coś się zaczyna ostatnio pierdzielić, bo przychodzą mi niektóre mocno po czasie

Montago

Zobaczymy...

* maszyna
* kostka lodu
* woda

Montago

Idiokracja?

Xandria

Nie :)

Montago

"Anakonda" ;-P

Marac

Nie ;)

Montago

Czy oczko celowo przymrużone? Czy tylko tak wyszło?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones