Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już
przypominać :)

1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej
jakieś krótkie słowa/zwroty.

2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi
przez zadającego.

3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć
mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.

4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są
podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by
pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.

5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.

6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.

7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.

8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na
potwierdzenie".

9* Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o
aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku
komentarza, że uwaga spoiler!.

Dobrze mieć, większość z aktywnych uczestników w znajomych( ale też trzeba uważać na
trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

piotrszmidt16

Przeprasza za zwloke.
Ocenili : Hehehe, Sammarita, Paulus, Ania, JackNaurotic, Herflick, Klepsydra, Irys, Irek, AleksandraZwierzynska, Lubie pomarancze, Kicia, Rafi, Kasia, Mika, Kinga, Pawel(Yokus), Eris, Linkin, Meyou, Deansam, Scary, Czarna

Chca obejrzec : Adrian, Marta, Malgola, Assvalon, Lenka, Xandria, Sheilad, Many, Acomitam, Ewa, Sholder, Kamil,

uciekam_na_marsa

Powielam

propagandowe ulotki
czekolada jako produkt na przekupstwo
zazdrosc
rozbite szklo (wazne w pewnej dobrej scenie :) )
zasniecie po dlugim oczekiwaniu

Dodaje
II WŚ

Bez potwierdzenia

piotrszmidt16

Piotrze, czy to Wróg u bram?
Cześć.

paulus1970

Czesc. Mogles zadac, pisalem, ze bez potwierdzenia. Tak, to Wrog u bram.
A myslalem, ze zadalem latwa zagadke :(

uciekam_na_marsa

Dzień dobry, To ja zadam jeszcze łatwiej:)

- woreczek z kamieniami szlachetnymi
- szczęka
- batonik
- bardzo oryginalny fortepian:)

paulus1970

Widziałam?

starucha_chlor

Dobry wieczór. Nie widziałaś, nie chcesz. Film przygodowy.

- "inny" człowiek w gangsterskiej rodzinie
- kamienny klucz
- studnia

Nie chcę za bardzo ułatwiać, choć mam wrażenie, że podobnie czuję się jak Piotr /w poprzedniej zagadce/. Miałem wrażenie, że bardzo łatwo zadałem. Film mojej nastoletności:)

paulus1970

"Miłość, szmaragd i krokodyl"?

Marac

Nie.

paulus1970

Dobry wieczór, Paulusie.
Czy chodzi o "Goonies"?

arma

Chodzi.
Dobry wieczór.

paulus1970

C.K Dezerterzy ?

starucha_chlor

Przygodowy????

uciekam_na_marsa

To ja skorzystam...

* miłość
* szmaragd
* krokodyl

Marac

To jakies zarty? "i" gdzies zgubiles.

czarna404

Nie, serio.

Marac

Czyli zgadlam.? Haha

czarna404

No bez przesady! Chyba się powinienem obrazić. ;->
To by było *troszeczkę* za proste, nie sądzisz? ;-P.

Marac

Ejj ja sie musialam niezle naglowkowac aby na to wpasc ;P Czyli to nie jest Milosc, Szmaragd i krokodyl? ;( jednak dzis nie jest moj dzien.

czarna404

No popatrz, jakoś nie. :-(
Przepraszam, że zrujnowałem Twoje nadzieje.
Ale nie przejmuj się - jutro będzie gorzej. ;-)

Marac

Skoro to nie jest to, co wszyscy myślą, że to jest to, to może dorzuć coś więcej ;)

Marac

OK, podpowiedź - to jest serial, nie film [przepraszam, jeśli naciągnąłem zasady, ale skojarzenie z tytułem filmu było tak silne, że nie mogłem się powstrzymać]

Marac

he, he... tak myślałam... "Powrót do Edenu"?

arma

Bingo! :-D

Najlepsze jest to, że oryginalny tytuł MSiK jest zupełnie inny i nie kojarzący się z "Powrotem..." - "Romancing The Stone".

Marac

Trudno mi było przypomnieć sobie tytuł, ale się udało.

Marac

Może wpadniesz na motywy?
Jestem ciekawa Twoich propozycji.

arma

A dzięki za zaproszenie. Coś tam podałem.

Marac

To ja dziękuję za udział. Od razu się zrobiło barwniej dzięki Twoim odcieniom szarości. ;-)
A na serio, fajnie pociągnąłeś motyw. Inaczej. Po swojemu. To lubię. :-)

Marac

Hmm wiesz, jak dla mnie to jeśli zadajesz serial to jednak lepiej od razu to zaznaczyć, bo tu jednak wszyscy szukają raczej w filmach i dlatego może być ciężko skojarzyć :)

uciekam_na_marsa

Mam tego świadomość, ale nie zaznaczyłem od razu celowo, bo chciałem sprawdzić czy ktoś da się złowić na to, że pytam o to co w tytule. :)
Poza tym jak widzisz z dodanym serialem było już banalne.

uciekam_na_marsa

No dobra... Widzę, że nie ma chętnych, to mogę jeszcze raz ja? Tym razem po bożemu - film.

* seks
* kłamstwa
* kasety wideo

Marac

Wideodrom?

Marac

"American Psycho"?

Ledsbourne

Niestety nie.

Marac

"Ukryte"?

arma

Nie tym razem.

Marac

Skoro padły aż trzy różne tytuły zawierające wymienione przez Ciebie elementy, znaczy, że zagadka zbyt wiele o tym jednym filmie nie mówi.

arma

A musi pasować do jednego konkretnego? Widziałem tu przedtem jak padało i po kilkanaście tytułów.

Marac

Weźmy przykład Paulusa.
Nie oglądałam filmu, a dzięki jego wskazówkom tytuł znalazłam bez problemu. Po prostu zagadkowy majstersztyk.

arma

Może daj szansę innym? Widzę, że się już przyzwyczaiłaś, że moje odgadujesz w 5 sekund. ;-)

Te trzy motywy to właściwie cały film. Mówi więc bardzo dużo o tym właśnie filmie. A że nie tylko o tym?

Mógłbym podać więcej szczegółów albo bardziej zawęzić, ale może jeszcze poczekajmy? Jak nikt nie odgadnie, to będę podpowiadał.

Marac

Nie było moją intencją na cokolwiek Cię naciskać, a już na pewno nie po to pisałam, żeby odbierać komukolwiek szansę. Zauważ, że wypowiadam się dopiero trzecia w kolejności. Nie wyrywam z odpowiedzią.
Jeśli te elementy są w Twoim przykładzie najważniejsze, to wielce intrygujące.
Nie obawiaj się. Nie zabiorę innym przyjemności odgadywania. :-)

arma

"Jeśli te elementy są w Twoim przykładzie najważniejsze"

No może kasety są ociupinkę naciągnięte, w tym sensie, że nie są same w sobie "najważniejsze", tylko mają naprowadzić na główny motyw. Na razie tyle podpowiedzi.

Marac

Przecież chyba nie popierasz strzelania w ciemno? Bo pewnie, można rzucać tytułami w nieskończoność, aż w końcu coś tam się upoluje.

Marac

Gra wstępna?

Marac

Mogę? Czy jeszcze nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones