Hej, szukam bajki, prawdopodobnie z lat 80/90 (ja sama jestem rocznik 94 i miałam ją na kasecie VHS). Pamiętam ją jak przez mgłę, ale od kilku dobrych tygodni nie daje mi ona spokoju.
Główną postacią była dziewczynka z krótkimi czarnymi włosami, kojarzą mi się mniej więcej trzy odcinki:
1. Czekał ją konkurs literowania, którym bardzo się stresowała więc przyśniło jej się, że razem ze swoim przyjacielem zamienili się w pszczoły i polecieli do ula i tam musieli wykonywać różne zadania, a koniec końców musiała się ona zmierzyć w literowaniu z królową pszczół
2. W innym odcinku wszyscy z okolicy zamieniali się w kosmitów, a jedynym bezpiecznym miejscem był jej domek na drzewie, którego broniła ze swoim przyjacielem (pamiętam scenę gdy siedzi na "klapie" wejściowej a od spodu ktoś stuka w nią kijem, jej kolega w tym czasie bronił okna)
3. W trzecim odcinku kojarzy mi się tylko że były wielkie drzwi a ona otwierała je słowami "sezamie otwórz się", był tam wątek bodajże Alibaby ale nic więcej nie pamiętam.
Mam nadzieję, że ktoś z lepszą pamięcią do tytułów kojarzy tę bajkę :(

ciechaaan

Mała Rosey

http://www.filmweb.pl/serial/Ma%C5%82a+Rosey-1990-556293

Serendipity_3

TAK to to! Dzięki wielkie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones