Znacie któryś z tych filmów?

ostatnia wypowiedź: Ralyson
Ralyson Ralyson

1. To był horror. Widziałam tylko początek. Była sobie para. Siedzieli w samochodzie (czerwonym kabriolecie) na jakimś odludziu. Wokół był las. Zaczęli się całować. Pojawiły się wampirzyce. Zbliżały się do nich. O ile dobrze pamiętam, pierwsze dopadły chłopaka, a dziewczyna próbowała tym czasem uciec. Nie udało jej się, to wiem na pewno, bo samchód nie chciał odpalić, ale to tak właściwie tylko moje przypuszczenia, bo płyta się zablokowała i nie zobaczyłam ani jednej sceny więcej... Teraz czas na podstawowe, standardowe u mnie wskazówki: film był najprawdopodobniej amerykański (jak niemalże każdy, który oglądam) i podejrzewam, że został nakręcony w tym wieku. ;)

2. Babka mieszka w Hollywood. Jej mąż jest reżyserem, czy kimś takim... Mają basen przed domem. Kiedyś znajdują tam trupa jakiejś dziewczyny. Ta kobieta zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Film leciał na TVP1 lub TVP2. Więcej nie pamiętam, ale może ktoś kojarzy. Kraj produkcji: też USA.

3. Mąż młodej fotografki ginie w wypadku. Ona nie może się z tym pogodzić. Nie chce sobie znaleźć nowego partnera. Jej rodzina ja wspiera, ale nie przynosi to pożądanych efektów. Poznaje pewnego faceta, ale szybko się rozstają, bo on nie chce się mieszać w jej kłamstwa (usprawiedliwiła swoją nie obecność w domu starców nowym związkiem, aby uspokoić swoją matkę). Później zaprzyjaźnia się z takim jednym gościem, włamują się do takiego domu... Główna bohaterka miała młodszą siostrę, namawiała ją do szaleństw. Ta kobieta zwalczyła też swój lęk przed samochodami, który pozostał jej po wypadku jej męża... Pamiętam, że na koniec filmu fotografuje grupkę starców i jeden z nich pyta ją: "Dlaczego nie patrzysz do obiektywu?", a ona odpowiada: "Traktuje zdjęcia jak niespodziankę" (czy jakoś tak)... Ten film leciał na Movies24. Jeśli to komuś pomoże, to dziewczyna nazywała się chyba Molly.

4. Bogaty gość w średnim wieku poślubia młodą, atrakcyjną blondynkę. Okazuje się, że ma kochanka. Razem z nim chce się pozbyć męża za wszelką cenę. Zrzucają go ze skały i wzywają gliny. Twierdzą, że spadł. Kiedy policjant przybywa na miejsce wypadku, okazuje się, że ciało zniknęło. Jego uwagę zwraca papieros, który według niego został wypalony po wypadku. Kochanek żony twierdzi jednak, że wypalił go przed wszystkim. Przed tą skałą jest ogromna pustynia. Gliniarz całymi dniami jeździ po niej i szuka mężczyzny. Żona i kochanek też, ale nie po to, żeby mu pomóc. Po to, żeby go zabić, żeby nikomu nie mógł wyjawić tajemnicy. On ma chyba złamaną nogę, czy jakoś tak... Niszczy samochód swoim prześladowcą, aby i oni utknęli razem z nim. Pamiętam jeszcze, że żona się z nim kłóci, wyznaje mu prawdę. Mówi, że nigdy go nie kochała, że była z nim w ciąży, ale dokonała aborcji, bo wolała umrzeć niż urodzić mu dziecko... Zdradzała go nawet w dzień ślubu, itd... Ona chce go zabić, ale w końcu on zabija ją. Film chyba z lat 90, ale nie jestem pewna. Prawdopodobnie z USA.

5. Rodzice się rozwiedli, nastolatka się buntuje. Standard. Po jednej z imprez dziewczyna dostaje zatrucia alkoholowego. Matka wysyła ją na jakiś czas do ojca i jego nowej partnerki. Ona jeszcze bardziej się buntuje, ucieka, itp... Ta jej macocha/przyszła macocha jest w ciąży i omal nie rodzi podczas gdy odwozi tą główną bohaterkę filmu do domu, bo ta wpadła na genialny pomysł pójścia do baru z koleżankami (jedna z nich miała podrobiony dowód) i później nie ma jak wrócić, itp... Jeśli komuś to pomoże to aktorka grająca główną rolę miała w miarę długie, blond włosy i grała na gitarze. Nawet napisała utwór na czyjś pogrzeb, chyba dziadka i go odśpiewała... Pamiętam jeszcze scenę, jak była na polu, poza domem i strasznie padał deszcz. Film był amerykański. Na napisach leciała taka fajna piosenka, ballada... Film z cyklu "Okruchy życia".

6. To był film kryminalny lub thriller, którego głównymi bohaterkami były dwie lesbijki. Jedna była farbowaną blondynka, a druga była brunetką (wskazówka dla wzrokowców). Pamiętam, że na końcu ta blondynka strzeliła do tej drugiej. Poszło o jakieś diamenty, czy coś...

7. Komedia romantyczna. Głównym bohaterem jest kobieciarz, który musi znaleźć kobiety, które porzucił i je przeprosić, bo inaczej nie dostanie spadku po dziadku. Dowiaduje się, że jedna z jego byłych urodziła mu dziecko - dziewczynkę. Zmarła, a małą zajmuje się babcia. Film był chyba amerykański... Nie był to z pewnością ten film: http://www.filmweb.pl/film/Poskromienie+podrywacza-2002-9347... mimo podobieństwa.

8. Bogate małżeństwo, które nie mogło mieć dzieci zaadoptowało dziewczynkę. Została porwana. Po latach detektyw przyprowadza do domu dziewczynę, uroczą blondynkę, która ma takie same znamię, jak ich dziecko i pamięta szczegóły z dzieciństwa. Małżonkowie cieszą się z odzyskania córki, a ona dręczona wyrzutami sumienia chce się przyznać, że nie jest tym, za kogo się podaje, a tak naprawdę wynajął ją "ojciec" do udawania ich znalezionego po latach dziecka. Ona jest partnerką detektywa, który był zamieszany w całą sprawę. Mieli dostać za to wynagrodzenie. Na końcu prawda wychodzi na jaw, ten ojciec zabija detektywa i próbuje zabić żonę i "córkę", ale udaje mu się tylko za pierwszym razem, a sam zostaje zamordowany przez wynajętą dziewczynę, która ratuje w ten sposób swoją "matkę". Ostatecznie wychodzą cało tylko one dwie i zostają rodziną. Film leciał na Movies24.

Z góry dzięki i chwała temu, kto to wszystko przeczytał.

• R_filmweb R_filmweb

przeczytałem wszystkie ale nie znam tytułów filmów z wyjątkiem 6. Wydaje mi się, że to http://www.filmweb.pl/film/Brudne+pieni%C4%85dze-1996-30926

• Ralyson Ralyson

To nie ten film, ale dzięki.

• Ralyson Ralyson

Znalazłam już 6. :)

• Ralyson Ralyson

Numer 2 już też mam. Całkiem nieźle idzie mi szukanie. ;)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true