Witam :) Poszukuje filmow dot. tematow powiazanych z religia, jednak zeby nie byly to obrazy czysto historyczne, lecz filmy takie jak Stygmaty i Egzorcyzmy Emily Rose...
Bede wdzieczny za kazda propozycje ;)

L4s3r

Filmy religijne tak . . . Ciężko o coś dobrego zwioązanego z taką tematyką. Ale mimo to muszę polecić "Drabinę Jakubowa" z Timem Robinsem w roli głównej. Film nawiązuje do pewnego stopnia do Bibli a w szczególności do przypowieści o Drabinie Jakuba. Jak dla mnie to arcydzieło, jeden z moich ulubionych filmów, serdecznie polecam

L4s3r

Pasja to fajny film który realistycznie oddaje słowa zapisane w Bibli

morgoth_6

Andriej Rublow - Andrieja Tarkowskiego
Dekalog - Kieślowskiego
Misja - R.Joffe

L4s3r

witaj.
jesli coś z filmów religijnych, nieco inaczej zrobionych polecam szeroko i otwarcie film Jesus Christ Superstar.
jeśli film wolno do podanej tematyki nawiazujący falujacy tak wokoło wiary i samych istot duchonych, będe polecał Armię Boga (1995).
Jeśli religijny film,wielbiacy chwałę Jezusa padnie na Ostatnie kuszenie Chrystusa z roku (1988).
Kielich Krwa Mojej pomysłowym jest kinem nieco.
Czekać pozostaje równiez na ekranizację powieści Dana Browna.
pozdrawiam
jesli będą jakies pytania proszę śmiało:)

L4s3r

Ja dorzucam jeszcze "Zgromadzenie", "Ręka Boga" i "Zjadacz grzechów"
Mi osobiście żaden z nich sie mocno nie podobal, ale zależy od gustu...

L4s3r

Ja proponuję "Siódmy Znak" i "Osiemnasty Anioł" w tych filmach jest trochę thilleru i horroru ale dużo motywu religijnego

L4s3r

Polecam ,,Trzeci cud" Agnieszki Holland z Edem Harrisem i ,,Pytanie do Boga" chyba z A. Banderasem. Czekam na ,,Kod da Vinci". pozdrawiam

sarah_22

Witam...
Miliony czekają na ten film!!
Jest podobno świetny.
pozdrawiam.

Borys_screw_you_guys

To może jeszcze "Czas Religii", "Siostry Magdalenki", "Między Piekłem A Niebem", "Linia Życia", "Święci z Bostonu".

Enkil

"Święci z Bostonu".



"Siostry Magdalenki"


10!!

L4s3r

Zgromadzenie i Reke Boga widzialem, fajne filmy :)
Dziekuje za wszystkie propozycje.

L4s3r

Ostatnie kuszenie Chrystusa - film nieco prowokacyjny

Alter states (odmienne stany swiadomosci) - tam tez jest motyw religijny

L4s3r

A dlaczego nie widzę w odpowiedziach dwóch fundamentalnych pozycji w gatunku "fim religijny" - a "Żywot Briana" i "Dogma" to już sie nie liczą???

L4s3r

Ja polecam "Strzelając do psów".

L4s3r

Osobiście polecam film ,,Chata”

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones