witam wszystkich bardzo lubie filmy o wilkołakach i proszę o podanie mi najfajniejszych filmów według was z góry serdecznie dziekuję :):)

karolinka376

Najlepsze są oczywiśćie Dog Soldiers, Ginger Snaps i Wolf z Jackiem Nicholsonem.

karolinka376

Jeden z odcinków "Z archiwum X" był o wilkołaku, nawet dobry niestety nie pamiętam który to ;)
cała reszta filmów o wilkołakach które widziałem były nędzną miernotą.
próbuje przypomnieć sobie chodź jeden dobry...
(5 minut później) nie, nic mi nie przychodzi do głowy.

Boskigrom

przypomniałem sobie:
Wilk (1994) z Jack'iem Nicholson'em.

Boskigrom

ginger snaps

Boskigrom

pierwszy sezon archiwum, jeżeli dobrze pamiętam

karolinka376

w uderworldach i van helsingu wilkołaki piorą się z wampirami, nie są to jednak najlepsze filmy, więc na twoim miejscu obejrzał bym po raz drugi dog soldiers...

BabciaSamoZlo

Może Skowyt,Nastoletni wilkołak.
Moty wilkołaka pojawił się również w "Harry Potter i Więzień Azkabanu"

Wyslannik_smierci

pff Motyw* literówka...

karolinka376

W "Autostradzie do Nieba" był świetny motyw z wilkołakiem o ile pamiętam, za duzo nie pamietam bo mały byłem ale Anioł chyba zmienił się raz w wilkołaka żeby nastraszyć tego drugiego ?

Max

To bylo swietne. Nie pamitam Autostrady wcale, a ta scene zapamietalem :)

Edward_Norton

'Srebrna Kula' na podstawie powiesci Kinga moze nie jakas rewelacja ale sa wilkolaki !!!

użytkownik usunięty
zychu93

skowyt1-7
towarzystwo wilków -jest zajebist .

karolinka376

"Towarzystwo wilków" - choć to nie jest horror, a przypowieść czy baśń
"Bad Moon" z 1996 - stary, dobry wilkołaczy styl, a już niezłe efekty
"American Werewolf in London" - klasyka dobrego filmu o w.
"American Werewolf in Paris" - klasyka złego filmu o w.
"Cursed" - film nieudany, ale parę scen niezłych
"Krew jak czekolada" - to nie horror, raczej romans fantasy, ale za to jaka wilczyca ;)
"Wolfika" - ujdzie
"Big Bad Wolves" 2006) - parodia

serii "Skowytów" nie polecam, "Dog Soldiers" już podano (film świetny, ale nie jako zwykły horror), seria "Ginger Snaps" niezła, lecz w pierwszych wnerwiają "skórzaste" wilkołaki, najfajniej się ogląda część III "Ginger Snaps: Początek" - najlepsze i już "futrzaste" wilkołaki, do tego świetny klimat - XIX wiek, fort w środku lasów oblężony przez bestie
wypada też znać polskie "Wilczyce" I i II, chociaż kiczem zalatują

nie ogladałem "Romasanta", "Skinwalkers" (podobno kiepski), "DarkWolf", "Big Bad Woolf", "Neowolf" - może wreszcie coś z tego się nada

Martinn

ach, jeszcze klasyk "Srebrna kula" z 1985

i jeszcze takiego czegoś nie oglądałem http://www.filmweb.pl/f297622/Big+Bad+Wolf,2006/recenzje?review.id=4563

starszych filmów nie ma sensu podawać, bo niestety efekty wilkołacze strasznie się starzeją - i filmy poniżej lat 60-tych mogą interesować tylko pasjonatów

Martinn

Ja widziałem "Skinwalkers", strasznie kiepski. Dobre wilkołaki i złe wilkołaki. Piorą się. Ani to straszne, ani akcja jakaś ciekawa.

Martinn

Darkwolf (2003)

Martinn

Jest taki film o wilkołaku tylko nie wiem jaki miał tytuł. Jest o chłopaku który został zadrapany przez wilkołaka i teraz żeby odwrócić klątwę musi zabić tego który go zadrapał. Film może mieć dwie części. Fil jest z tych starszych.

karolinka376

Jeszcze przypomniał mi się jeden film o wilkołakach, a mianowicie "Przeklęta" z Christiną Ricci.

Wyslannik_smierci

jak bylem niedawno w supermarkecie to widzialem jak puszczali na plazmie wlasnie jakis film z Wilkolakami, tylko bez dzwieku i w ogole nigdzie nie bylo pudelka z tym filmem. Chcialbym sie dowiedziec jaki to film, utrzymany raczej w klimatach sredniowiecza, ludzie ktorzy walczyli z tymi wilkolakami (choc moze byly tam tez inne stwory, nie pamietam) mieli helmy ktore przypominaly mi helmy Elfow z Wladcy Pierscieni. Przejzalem filmy ktorych tytuly tutaj padly, ale to raczej zaden z nich

woyaru

Ludzie (a konkretnie wampiry) w kretyńskich elfich hełmach walczący z wilkołakami - to zapewne był kawalek "Underworlda 2", ewentualnie trójki, gdzie jest tego więcej - http://www.youtube.com/watch?v=Sq-CUuhjVT4&feature=related

woyaru

to było z underworlda 2 z buntu lykanów akcja dzieje się w średniowieczu

woyaru

Ten film o który ci chodzi to underworld:Bunt Lykan

karolinka376


"American Werewolf in London" ;)

użytkownik usunięty
JezdziecRohanu

Na pewno trzy części Underworlda i "Wilk" z Jackiem Nickolsonem
Pozdrawiam :P

Najlepszy to "Wilk" z Nicholsonem. Filmy o wilkołakach przeważnie są nieudane, ale ten jest wyjątkiem od reguły:)

karolinka376

Underworld (wszystkie części) - świetny film, a Van Helsing, no coż, mnie się bardzo podobał ale to już taki luźny film.

karolinka376

Kiedy byłem mały widziałem film o wilkołakach, który wywarł na mnie duże wrażenie. Potem trafiłem na niego jeszcze raz kiedy podrosłem i również mi się spodobał. Ale za nic nie mogę przypomnieć sobie nazwy. Pamiętam między innymi scenę końcową, w której jeden z wilkołaków wchodzi do chaty i odcina starszej pani głowę, która ląduje w kominku.

Cava

A, to było Company of Wolves (wspomniane już w tym temacie Towarzystwo Wilków). Bardzo polecam, szczególnie te transformacje kiedy zdzierali sobie skórę, pozostają w pamięci.

Cava

UNDERWOLD 3

karolinka376

Nic nowego nie podam, ale do moich ulubionych filmów o wilkołakach zaliczam "The Company of Wolves" i "Wolf". Niestety te interesujące legendarne stworzenia nie doczekały się wielu ciekawych filmów (większość to horrory klasy B gdzie są zwykłymi bestiami rozrywającymi ludzi).

karolinka376

"BRATERSTWO WILKÓW" - może to nie był wilkołak ale coś podobnego...jak to opisują jakieś "monstrum"

użytkownik usunięty
karol_1233

http://www.filmweb.pl/user/werewolf1231/blog/513496

nareszcie się mój temat na coś przydał ;)

karol_1233

dokładnie.

karolinka376

Van Helsing , Never Cry Werewolf , Underwolrd,a jeśli chodzi znam taki jeden ale ciut stary

== WolfLake==

karolinka376

jest jeszcze Dog soldiers ogladalam dawno temu mozna obejrzec

karolinka376

"Księżyc w nowiu"(2009) to nowszy film
a z klasyki polecam "Wilkołak" z 1941 stary ale warto obejżeć

adamgg93

Jaki ksiezyc w nowiu odbija ci? To tam gdzie sie gosc bez koszulki w duzego psa zamienia? :)

BAD MOON - najlepszy film o wilkolakach, vanhelsing, dog soldiers tez mialy niezly klimat... reszta to raczej dno ale wszystkich nie ogladalem.

btk86

chodzi mi o kontynuację "Zmierzchu" z 2008 r

adamgg93

Przetrwanie

paulinka1262

Przetrwanie to o wilkach a nie wilkołakach.i w dodatku bzdury totalne.

adamgg93

Ksieżyc w nowiu to nie jest o wilkołakach czy wilkach tylko o zmiennokształtnych
Są 3 grupy które się powinno rozróżniać
Wilkołaki- Ludzie zmieniający sie w bestie wilkopodobne gdy pada na nie światło ksieżyca w pełni.
Lykanie- Ludzie zmieniający sie w bestie wilkopodobne gdy tylko tego chcą
Zmiennokształtni- Istoty potrafiące zmieniać swoją postać w wybraną inną istote ( wilka, orła, lisa, szczura itp.)

karolinka376

Moim zdaniem nalepsze filmy o werewolfach w starym stylu:

1. Bad Mood
2. Lone Wolf

karolinka376

polecam dog soldiers zdecydowanie,i oczywiscie zdjecia ginger 3,underworld bunt lykanow,wilkołak-bestia wśród nas,towarzystwo wilkow,odradzam skowyt,amerykanskiego wilkolaka w paryzu i skinwalkers(dno dna,dwa pierwsze to stara żenada,trzeci to nuda bo chyba tworcom pomysly skonczyly sie zaraz po tytule)

karolinka376

Nie chce mi się czytać wszystkich odpowiedzi. Oglądałem chyba wszystkie wyżej wymienione, ale najbardziej przypadły mi do gustu:
Dziewczyna w czerwonej pelerynie - fajny mroczny klimat, baśniowy
Zdjęcia Ginger- też dobry klimat i fajnie połączono wszystkie części
Srebrna kula- na podstawie powieści Kinga, mniej mroczny ale kiedyś nieźle straszył
Bad Moon- fajnie potęguje napięcie, szczególnie w konfrontacji z owczarkiem;)
Skowyt- pamiętam tylko że jak bylem mały to się bałem;)

Powyższe polecam szczególnie, ponieważ kiedyś robiło się dobre- mroczne i trzymające w napięciu filmy, nie musiały one być przesycone efektami i bez skazy młodzieniaszkami, ani tym bardziej wypudrowanymi laskami. Widza trzymały w napięciu klimatyczna fabuła i dobra muzyka. Dlatego zdziwił mnie obraz "Dziewczyny w czerwonej pelerynie", bo pomimo zbyt wyidealizowanych jak na tamte czasy niektórych mieszkańców wioski, film nie jest nasycony dzisiejszą bzdurą.

karolinka376

Fajny film z wilkołakiem- ,, dziewczyna w czerwonej pelerynie " - Polecam naprawdę warto obejrzeć ;>

karolinka376

Nie wiem czy pasuje, bo to akurat serial i trochę mało straszny, ale strasznie trzyma w napięciu. Chodzi mi o Teen Wolfa. Nie zrażajcie się nazwą, W każdym sezonie ginie wiele osób.

karolinka376

Zdaje się, że "Wolfen" nikt jeszcze nie wymienił
http://www.filmweb.pl/film/Wilko%C5%82aki-1981-11758

Dorry_2000

Może dlatego, że nie ma tam wilkołaków ;)

Shmotz

Rzeczywiście, wg charakterystyki przedstawionej przez Makumaniaka, mogą to być lykanie ;-)

Shmotz

A może ktoś pamięta horror o wilkołaku, który rozwalił drzwi idąc do opuszczonej stodoły. Na górze była dwójka ludzi, kobieta i mężczyzna. Długo tego filmu szukam. Na pewno był wydany tylko na vhs.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones