2013 filmy które trzeba zobaczyć

ostatnia wypowiedź: Mr_MarQx
katedra katedra

Man of Steel- koniecznie dla fanów komiksów, seriali i filmów związanych z Supermanem. Snyder i Nolan nie robią filmu o Supermanie, oni powołują do życia Człowieka ze Stali. Powtórka z trylogii Nolana+efekciarstwo Snydera, to trzeba zobaczyć !
Iron Man 3 - kolejna odsłona przygód Starka, tym razem ma być mroczniej, brutalniej i mają lać się łzy, podobno Peppers ma umrzeć.
Django - bo dawno Quentin nic nie robił
Lincoln - bo dawno nie było Patosu Spielberga
Gangster Squad. Pogromcy mafii - odwołali premierę w 2012 ale nadal to numer jeden oczekiwanych filmów gangsterskich, podobieństwo do Nietykalnych samo się nasuwa, może być ciekawie.
Oz Wielki i Potężny - żeby przycukrować życie, ładna bajka, nie koniecznie ma nieść przesłanie czy głęboką psychologię, po prostu, ku uciesze oczu

• tyr1888 tyr1888

taki fan pitch black a nie wymienił Riddicka^

• katedra katedra

nie było go w top oczekiwanych, nie zapamiętałem kiedy premiera

• tyr1888 tyr1888

zapomniałeś jeszcze o Wolverinie, od siebię dorzucę jeszcze Grę Endera i kolejnego Star Treka

• katedra katedra

po ostatnim Wolverinie mam mieszane uczucia, w dodatku umieścili go w Japonii, gdzie jego jedynym przeciwnikiem mutantem będzie Srebrny Samuraj, reszta to mięso armatnie. Mam nadzieję,że albo pójdą w uczucia Logana, historię poznawania bushido albo w sieczkę bo połączenie tego w Genezie nie wypaliło

• tyr1888 tyr1888

w genezie przeszkadzała mi fakt że to był film familijny(w sumie) jeśli tego pozbędą się w tej części to powinno być dobrze. W X2 przeciwnikiem był zwykły człowiek a film jest najlepszy z całej serii.

• katedra katedra

W sumie racja ale w X Men 2 było najwięcej nowych mutantów i obraz najbardziej wpasował się w konwencję, która mi odpowiadała, mianowicie X Men TAS. Scena otwierająca to po prostu cudo, Nightcrawler pokazuje swoje umiejętności na maxa!
              Wracając do Wolverina, zabolało mnie najbardziej zmienienie jego przeszłości: Szablozęby okazał się jego bratem, jego ukochana mutantką, a już nie chcę wspominać o Deadpoolu bo to kpina

• $user użytkownik usunięty

"Star Wars VIII (Trek)".

• Prezydent_2 Prezydent_2

Kapitan USA 2

• Zuy_pan_muzgodestroktor Zuy_pan_muzgodestroktor

Wjazd pociągu na stację w Ciotat

Robocop

• hunters217 hunters217

Robocop wyjdzie w 2014r

"The Dead 2" - sequel horroru z 2010 roku. Akcja z Afryki przeniesie się do Indii. Według wielu opinii pierwsza część była najlepszym zombie movies ostatnich lat (nr 2 na mojej prywatnej liście, tuż przed francuską "Hordą", a za "Nocą żywych trupów" z 1990 roku). Filmu nie ma jeszcze ani w bazie IMDB (chociaż przy jedynce jest wiadomość, że będzie kontynuacja) ani w bazie FW (dodałem, czekam na akceptację). Jest już jednak strona oficjalna filmu, a także teaser. Wyjdzie bezpośrednio na DVD, niby na przełomie lutego i marca, ale pewnie będzie poślizg.

"Wyrmwood" - australijski zombie movie. Na YT jest kilkuminutowy fragment. Wygląda nieźle.

"Holy Motors" - to będzie albo zupełna klapa jak w przypadku "Kła", albo coś, co mocno mną zatrzęsie. Idę do kina.

"Zabić bobra" - czternasty film Kolskiego. Pojawi się, o ile znajdzie się dystrybutor, bo film już dawno stworzony i pokazywany na pojedynczych seansach (ponoć przy pełnych salach).

"Siny City 2" - uwielbiam jedynkę, dwójka, o ile utrzyma konwencję oryginału, raczej nie zawiedzie. Czekam na kolejne dobre historie.

"Django" - zwiastun streścił cały film, więc w zasadzie można by se odpuścić, ale jeśli znajomi będą kwiczeć z zachwytu, to i ja się połakomię. Wiadomo, że Tarantino to firma.

"Milczenie Boga" - bo temat ciekawy. Będą albo odgrzewane kotlety, albo dowiem się czegoś nowego.

"28 miesięcy później" - świetna jedynka, gówniana dwójka, a teraz wielka niewiadoma.

"Tyrannosaurus Rex" - rewelacyjny plakat, nic więcej o filmie nie wiem. No, kojarzę reżysera.

"Zombieland 2" - będzie co najmniej niezły. Tak czy siak dla mnie pozycja obowiązkowa.

"World War Z" - fenomenalna książka i film, który z książki ściągnął tylko tytuł. Zapowiada się wielka klapa, ale jako entuzjasta zombie po prostu muszę obejrzeć tego blockbustera.

"Duma i uprzedzenie, i zombie" - jeszcze książki nie czytałem, film będzie pewnie średni, tak czy siak ja muszę.

No i piąte części "Rambo" oraz "Szklanej pułapki". Nie jestem zwolennikiem serii, ale pewne rzeczy trzeba obejrzeć (takiego np. "Terminatora 4" już se odpuściłem).

"Smakosz 3" - pomysł jeszcze się nie wyczerpał, chociaż dwójka mogła się nazywać "Horror w autobusie".

"Ralph Demolka" - nie znam gry, ale świetnie wyglądał zwiastun i dobre opinie zza oceanu.

"Igor i podróż żurawi" - niszowe coś. Będzie to albo nieciekawy film familijny, albo coś z ciekawym przekazem.

• nikike nikike

Jeżeli będzie Zombieland, to będzie cud. Coraz mniej wierzę w jego istnienie.

• MisterGonzo MisterGonzo

Sin City 2 się w 2013 nie doczekasz, a już na pewno nie w polskich kinach.

• nikike nikike

Django i Lincoln to 2012

Zoombeland 2

Z bardziej oczekiwanych sam czekam tylko na "Upstream Color", "Gravity" ,"Sin City: A Dame To Kill For ", "Hobbit: The Desolation of Smaug" i "Django". No i może "Gangster Squad". Mam nadzieję, że choć tego nie zawalą. Na resztę nie warto raczej wydawać pieniędzy, chyba że na coś spoza większych produkcji i najprawdopodobniej tak będzie. Znów trzeba będzie oglądać szwedzkie i koreańskie kino.

x-D

• Izabelka_filmweb Izabelka_filmweb

Ja:
    "Parker" - rewelacyjny Statham tym razem kontra Chiklis czyli Vic Mackey z "The Shield" ( i o zgrozo J.Lo na dokładkę)
    "Rambo - Last Stand" - zakończenie kultowej serii o kultowej postaci kina akcji, ostatnia część
    "The Tomb" - Arnie i Sylvek znów na jednym ekranie, tym razem jako złodziejski duet
    "Lawless" - kolejne ciekawe dzieło Malicka, na dobrą sprawę jeszcze niewiadomo o czym ale obsada powala
    "Mad Max" - trzeba zobaczyć remake, tym razem Gibsona zastąpi Baine z "TDKR"
    "The Counselor" - równie znakomita obsada, znakomity reżyser Ridley Scott, ekranizacja powieści Cormaca McCarthyego

Te co wymieniłeś to tylko czekam na "Django" , "Gangster Squad", "Iron Man 3" plus z marvela "Kapitan Ameryka 2". Jak se coś przypomnę to dodam.

• tyr1888 tyr1888

"Rambo - Last Stand" - zakończenie kultowej serii o kultowej postaci kina akcji, ostatnia część- ostatnia dopuki Sly nie stwierdzi że da się z tej postaci wycisnąć jeszcze trochę kasy ;p

• nikike nikike

Lol, myślałem że Ci chodziło o to tegoroczne Lawles.

Nie, zbieżność nazw.
        O ten:
        http://www.filmweb.pl/film/Lawless-2013-638866

• hunters217 hunters217

Niezła obsada.

• nikike nikike

Niezła obsada.

• katedra katedra

na obsadę nadziałem się oczekując Mrocznych Cieni

• nikike nikike

Ale po Drzewie Życia nie mam zaufania dla Malika.

"Drzewo" było spoko najlepszy film o śmierci i przemijaniu życia, chyba najbardziej metafizyczne dzieło jakie do tej pory oglądałem. A Malicka lubie też za "Cienka Czerwona Linię" toteż tutaj czekam na to by zobaczyć Bale'a, Fassbendera i Goslinga obok siebie .

• nikike nikike

On był pseudofilozoficzny a nie metafizyczny. Najlepszy film "o śmierci i przemijaniu" to raczej Pora Umierać(bardziej na psychologię), Hachiko(bardziej na wzruszenie) albo coś w tych klimatach.

• nikike nikike

Jeszcze Uwierz w Ducha można podciągnąć.

• katedra katedra

niestety ono nie było o przemijaniu, ty to tak zinterpretowałeś i dałeś coś koło 8-10. Znowu doszukujesz się czegoś ,tam gdzie tego tam nie ma

Mam taką zasadę - jak czegoś nie rozumiem to się nie wypowiadam, zastosuj ją także wobec siebie.

• katedra katedra

taa, to pewnie dlatego ten film ledwo wyciąga średnią 5.0 bo jest najlepszym filmem o przemijaniu
                  no ale jak ktoś lubi przez 2 godziny oglądać losowo wyświetlające się sceny, które bardziej przypominają galerię sztuki to nie ma problemu

średnia na filmwebie - dobre żarty. Tutaj to te całe Pottery i Zmierzchy są w top ten a uznane dzieła tworzą ogony. Tak to jest jak 90 proc, userni to dzieci poniżej 15 roku życia.

• katedra katedra

na IMBD jest tylko ocenę wyżej
                      a Zmierzchy mają słabe oceny na FW
                      rozbroiłem twoje nędzne argumenty, ten film to bełkot ale za zdjęcia powinien dostać Oskara

To był tylko przykład mający obrazować pewną tendencję.
                        Film nie może być tylko efekciarski, musi pokazywać coś więcej, najlepiej treścią. Dotrze w końcu do ciebie że nie tylko Transformery i du pa Megan Fox są najważniejsze? Co mi po ładnej oprawie jak film jest fabularnie syfem? To wtedy ja już sobie wolę kucyki Pony obejrzeć.

• katedra katedra

jakie Transformersy? gdzie ja napisałem o Transformersach waflu? nie dość,że nie umiesz oglądać filmów to jeszcze mylisz userów

I znów - to był tylko przykład. Ale patrząc na to co oglądasz i oceniasz nie powiesz że Transformers nie są w twoich ulubionych?
                            Ja nie umiem oglądać? Kino von Triera,Cronenberga,Finchera,Malicka,Stone'a w jednym palcu synku mam. Plus Tarantino. Nie gardzę także efekciarskimi odmóżdżaczami jak Cameron choć jego sf maja zawsze jakieś przesłanie no i lubię kino akcji.

Głupia jest tylko twoja mało dojrzała poza hejtera dobrych i uznanych twórców, bo lubisz krytykować dzieła które zawsze dostają jakieś wyróżnienia i nagrody, ale ze nie jest to hollywood to się na siłę czepiasz.

Aha- i wytłumacz mi co miałeś na myśli pisząc do kogoś że są filmy "za mało nudne" by zwracać na nie uwagę?

• katedra katedra

Nagrody o niczym nie świadczą chłopczyku, ty nadal musisz mieć film odgórnie polecony przez jakiś festiwal albo musi dostać nagrodę abyś go obejrzał
                              To,że dajesz 10/10 Nagiemu Lunchowi nie robi z ciebie znawcy kina i zajebistego oglądacza
                              zresztą chrzanić konwenanse, są święta więc idź lepić pierogi z mamą

• katedra katedra

Lawless jest już do ściągnięcia w wersji DVD Rip. Obsada niezła ale to po prostu dobry film gangsterski z czasów prohibicji. Nie jest ani zły ani zajebisty, po prostu dobry. Czasem przynudza prostotą opowieści ale jak zwykle Hardy pokazuje swój talent. No i są różne takie głupoty w stylu: rozcinają komuś gardło, a ten nadal żyje ale na to nawet się nie zwraca uwagi. Minusem jest ofc Shia, którego gry aktorskiej nigdy nie kupię

• katedra katedra

nie było posta, jest jeszcze inny Lawless niż ten z Hardym

• hunters217 hunters217

Szybcy i wściekli 6
    Likwidator
    Szklana pułapka 5
    Riddick
    Jeżdziec znikąd
    Prototype
    Thor mroczny świat
    Parker
    Wyścig śmierci inferno
    Pacific Rim
    Iron Man 3

O tak, grzech że zapomniałem o Die hard 5 i Fast Six.

• katedra katedra

Te niekończące się serie są już nudne, co roku Szybcy i Wściekli, Szklana Pułapka i Piła. Po dwóch częściach te tematy są dla mnie wyczerpane

• nikike nikike

Przelotni kochankowie
    The Hunger Games 2
    Machete Kills
    Despicable Me 2
    The Lost Symbol
    The World's End(chyba najważniejsza premiera)
    Gra Endera
    Kick-Ass 2
    Mortal Instruments: City Of Bones
    Warm Bodies
    Bridget Jones's Baby(ale dwójka była średnia)
    The Host
    Scary Movie 5
    Flicker
    Kill Your Darlings
    Now You See Me
    Behaving Badly(bo Mitch Hewer)
    Don Jon's Addiction(bo Gordon-Levitt)

Wziąłem prawie wszystko co mam jako "umrę jak nie zobaczę" albo "muszę obejrzeć"

• nikike nikike

Ale 4 ostatnie i Mortal Instruments są raczej z rodzaju: ciekawe co to będzie, może coś fajnego.

Sądziłem, że z tymi kolejnymi częściami "Maczety" to taki żart. Tak jak wcześniej przy okazji "Grindhouse" było parę fałszywych zwiastunów.

• nikike nikike

E tam.

Plastic bombastic is fantastic. A coś ciekawszego? Może dałbyś jakąś listę naprawdę ambitnych pozycji, a nie filmów oczekiwanych tylko dlatego, że zostały rozreklamowane. Chyba jak co roku będę musiał przebierać wśród tony gówna by obejrzeć coś naprawdę ciekawego. To co podałeś nie jest złe, ale w większości to jednak nic szczególnego. Niczym mnie nie zaskoczyłeś. Wszystko to reklamują za grube miliony w necie i telewizji. A gdzie filmy konkursowe? Gdzie niszowe kino mongolskie?

No gdzie te naprawdę ambitne produkcje?

• nikike nikike

To se zobacz na ostatnie pozycje u mnie, to bardziej podpada pod ambitne kino.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true