Bóg stworzył świat a my jego, żebyśmy czuli się bezpieczniej w tej całej swerze niebieskiej

ostatnia wypowiedź: chomik51495
chomik51495 chomik51495

jw

• O___Ren_Ishii O___Ren_Ishii

Ty masz takie wizje na trzeźwo ??

• chomik51495 chomik51495

to nie są wizje, ja tak twierdze

można to zobaczyć na malowidle Michala anioła stworzenie adama w kaplcy sykstyńskiej

To wyłącznie Twoja interpretacja.

Dlaczego na tym malowidle bóg ma reką niżej od ręki adama?
        Dlaczego bóg jest na takim płaszczu razem z aniołami który jest w kszałcię muzgu?
        Dlaczego bóg obejmuje prawdopodobnie kobietę?

Nie moje malowidło. Zapytaj autora a może się dowiesz co miał na myśli.

• Zuy_pan_muzgodestroktor Zuy_pan_muzgodestroktor

Pytanie autora o interpretację dzieła to szczyt głupoty, przykro mi.

Pytanie do autora, o czym myślał tworząc dane dzieło to interpretacja ??

Tak, bo to nam sugeruję interpretację, a takie sugestie blokują umysł, myślimy sobie "autor tak mówi to tak jest", a każdą sztukę trzeba interpretować samodzielnie.

• $user użytkownik usunięty

Pewnie, że trzeba interpretować samodzielnie, ale żeby to zrobić trzeba znać "temat", którego dotyczy dzieło.

Dlaczego? Temat dzieła dla każdego może być inny, nawet w filmach, ja oglądając Easy Ridera mam wrażenie że jest to film o tym że amerykański sen nie istnieje, a tak z 80% ludzi twierdzi że to jest film o wolności i że Ameryka jest cool...

to zgadzasz się z tytułem tematu?

Nie rozmawiam z tobą.

a dlaczego?

Bo mi się nie chce.

oj nie ładnie.
                              Dobra idę obejrzę se terminatora dwójke, dawno nie oglądałem schwarzenegera

Jeśli chcesz coś interpretować to wypadałoby wiedzieć co interpretujesz. Tak samo jak twórca tworzy dzieło to najczęściej się przygotowuje, studiuje rzeczy, które chce opisać lub pokazać. Pisanie o czymś o czym się nie ma pojęcia mija się z celem, bo to jak pisanie na temat wolności znając tylko niewolę.

Co, widzę, czasem warto znać kontekst historyczny, ale na pewno nie można się pytać autora "stary, co ty miałeś na myśli?"

Niekoniecznie okoliczności powstania dzieła trzeba kojarzyć od razu z interpretacją. Wizja autora swoją drogą, osobiste uczucia odbiorcy swoją.

a ja znam odp.
            Bóg na płaszczu przedstawiający muzg oznacza że on jest w naszej głowie czyli wymyślony.
            Oznaka że dłoń boga jest niżej od dłoni adama oznacza równość, i że to ludzie są ważni sami dla siebie.
            A z tą kobietą chodżi że bóg może być kobietą dla kobieą,
            Mężczyzną dla mężczyzn.
            Każdy inaczej widzi boga, tego isuniejącego i nieistniejącego

Zadajesz pytania i sam na nie odpowiadasz :)

• Anthrax91 Anthrax91

1. Bo autor tak sobie wymyślił
          2. Ta cała historia z mózgiem jest naciągana.
          3. "prawdopodobnie" to słowo klucz.

• Jehanne Jehanne

I to dowód, że Boga nie ma? ;-)
          Przykro mi - wszystko jest dowodem na to, że jest. Tylko niewiele o nim wiemy - stąd wojny religijne.

Jeśli jesteś wieżąca to nie chce cie obarżać.
            Każdy ma swoje poglądy

• Jehanne Jehanne

Dla mnie Bóg jest praprzyczyną - to jest podstawa i pewnik, reszty się poszukuje..

To jest twoje zdanie, Tak samo moje zdanie było w temacie o kiczu.
                Wiem jak się rozłościłaś więnc chcę cie przeprosić.

PRZEPRASZAM

• Jehanne Jehanne

Nawet nie pamiętam o co chodziło.
                  Ale przyjmuję. :-D

Chyba usuneli ten temat

• karoman4 karoman4

Coś Ty palił, że tak dobrze działa?

nie ja tylko tak twierdze

• karoman4 karoman4

Nie mów w imieniu wszystkich. To samo z Twoją interpretacją tego fresku.

• wojti_venom wojti_venom

zmień dilera O_o

ja nie biorę

• jukatos jukatos

Zgodzę się tylko z tym jakoby ludzie stworzyli boga, jest on tylko naszym wymysłem.

no nareście ktoś mądry

i jeśli stwożyliśmy umysłem boga to i musiliśmy wyjaśnić stworzenie tego świata

z tym mózgiem - rzeczywiście, widać podobieństwo,
    ale generalnie nie lubię kreski Michała Anioła, postacie są skrajnie nieestetyczne, a pedrylstwo wylewa się drzwiami i oknami

• Mahima Mahima

Bo Michał Anioł był gejem. A Adam na tym fresku to podobno jego kochanek. o.O

• baca350 baca350

Brawo! ŁAdnie zagaiłeś, sam to wydumałeś??

Tak w łaśnie jest, Bóg został wymyślony przez nas bo czegos brakowało gdy Natura wyposażyła nas [ale nie wszystkich, tyfusy!!] w rozum! I samoświadomość, zdecydowanie za wcześnie.
    A jak wydumano Boga, to pojawił sie chłopak do bicia, i wszystko można było na Niego zwalić, od gradobicia, kokluszu po towarzystwo Suchego Wilka!
    Praktyczne i proste!
    I wszystkie formacje społeczne wynalazły to samo!

I nie słuchaj tych pedałów i lesb co sie z ciebie nabijaja bo sa cieniachy[i cykliści!] i nie łapią o czym prawisz! Hej!

no nareście ktoś mnie zrozumiał.
      Takich jak ty jest mało na tym forum.
      Jesteś góralem?
      Bo faje masz wypowiedzi.
      A co do tematu i do tego co w tytule pisze to ja do tego doszłem. Bóg jest w umyślę człowieka.
      Kiedyś założyłem temat o kiczu którego sam sobie wymyślił i jest to wiara boga.
      Hej!!!

zaakceptuj moje zaproszenie.
      Je jestem z okolic zamościa

• retute retute

skoro Boga nie ma to po co żyjesz? Co oprócz instynktu samozachowawczego wstrzymuje cię od zakończenia swojej egzystencji?

życie pochodzi z kosmosu.
          Źyje bo jestem wdzięczny za tą iskrę którą mógła przyjść z asteroidy na naszą planete.
          Ludzie składają się z resztek gwiezdnego pyłu po starych gwiazdach. A wszechświat powstał z nicości.
          Dlatego ja nie więże tak jak niegdyś np wikingowie w thora który zjadał słońcę i straszył ludzi tylko w zaśmienie księżyca.
          Życie nie pochodzi od boga tylko od ludzi, zwierząt, roślin,świata, planet, gwiazd i wszechświata czyli kosmosu.

• karoman4 karoman4

''życie pochodzi z kosmosu.
            Źyje bo jestem wdzięczny za tą iskrę którą mógła przyjść z asteroidy na naszą planete.''

Ty nie dziękuj żadnej asteroidzie tylko swoim rodzicom za to, że Cię spłodzili.

to też

• aew4334555 aew4334555

absurd.nie ma boga,czlowiek to wynik ewolucji.

Kolejny Mądry człowiek

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: