Samoloty aktualnie będące w powietrzu

ostatnia wypowiedź: vilee
patii1234 patii1234

Może głupie pytanie, ale ciekawi mnie ile w np. w tym momencie jest w powietrzu samolotów pasażerskich? Wiadomo że dokładnie nie da się tego określić, ale może ktoś wie tak mniej więcej ile w każdej chwili samolotów leci na całym świecie

• dikey_filmweb dikey_filmweb

jest taka mapa online, widziałem ją kiedyś, ale nie pamiętam adresu

• Fornettka Fornettka

http://www.flightradar24.com/51.1,17.03/7

• Amerrozzo Amerrozzo

Fajny jest ten samoloto-radar. Właśnie przelatywał samolot za Katowicami, wyjrzałem przez okno i jest na niebie. To znaczy był, bo teraz zbliża się już do Opavy w Czechach (leci z prędkością 872 km na godzinę). Leci do Czech, do Pardubic, z Moskwy. Jest podana wysokość: miał nieco ponad 10 kilometrów, ale teraz ma 9,5 km.

• Fornettka Fornettka

najlepsze jest to co się dzieje nad Europą, zwłaszcza w okolicach UK ;)

• Amerrozzo Amerrozzo

Ale zobacz - że znowu ta Rosja, nie? Z Moskwy sobie lecą, naruszyli naszą przestrzeń powieczną.

• Amerrozzo Amerrozzo

A największy ruch to jest na wschodnim wybrzeżu USA.

• Amerrozzo Amerrozzo

W ogóle to nie tylko pasażerskie samoloty tu pokazuje, bo znalazłem przed momentem Pipera PA-34-200T Senekę V latającego na północ od Mielca na wysokości 274 metrów.

• Amerrozzo Amerrozzo

Trzeba patrzeć po wielkości samolotów. Te najmniejsze to nie są pasażerskie.

• Fornettka Fornettka

teraz nad UK w sumie się niewiele dzieje ale wczoraj to wszystkie tam krążyły.
            i tak ich mało nad Rosją, a nad Skandynawią totalne pustki.

• Mahima Mahima

Mój nauczyciel w gimnazjum strasznie podniecał się tą mapką i prawie na co trzecim WDŻ nam ją pokazywał. "Patrzcie ile lata teraz samolotów! Jacie!" :D

• Fornettka Fornettka

pokazywał? z laptopa? moi nauczyciele z gimnazjum chyba nie wiedzieli co to komputer..

• Mahima Mahima

Światowy był. ;)

• vilee vilee

fly radar w google i obserwuj. swietna sprawa jesli chce sie zobaczyc gdzie sa podrozujacy bliscy, wystarczy znac nr lotu

• Halvard Halvard

Od kilku godzin jest o jednego potężnego mniej. Rano urwał się kontakt z B777 malezyjskich linii lotniczych. 239 osób na pokładzie. Trzeba poczekać na oficjalne informacje ale najprawdopodobniej największa katastrofa ostatnich lat.

• Halvard Halvard

http://www.flightradar24.com/2014-03-07/16:52/12x/MAS370/2d8...
      Tutaj go widać na wyżej wymienianym radarze. Sygnał urywa się kawałek za wybrzeżem Malezji.

• Fornettka Fornettka

pewnie już go nie odnajdą.

• Halvard Halvard

Odnajdą, ale w małych kawałeczkach i będzie walka o odnalezienie rejestratorów (czarnych skrzynek).

• tyr1888 tyr1888

które to czarne skrzynki są koloru pomarańczowego......

• Fornettka Fornettka

aby były lepiej widocznie, nieprawdaż?

• tyr1888 tyr1888

pewne tak

• Halvard Halvard

Gratuluję wiedzy. ^ Pewniak w jednym z dziesięciu:)

• Fornettka Fornettka

jeśli się rozpaćkał nad morzem to może i nawet małych kawałków nie będzie (albo kiedyś dopłyną)

• Halvard Halvard

Nie, no spokojnie. Taka maszyna nie przepada bez śladu. Rejestratory mają nadajniki i kwestia czasu kiedy tam dopłyną i wydobędą (zależy jaka tam głębokość). Część fragmentów na pewno zostanie odnaleziona. Teraz jest u nich noc ale jutro na bank pojawią się już jakies konkrety.

• Fornettka Fornettka

ciągle nic nie znaleziono, dlatego boję się latać..

• nikike nikike

No jakieś plamy ropy znaleźli...

• Fornettka Fornettka

nom czytałam, ale żadnych kawałków na razie, przecież z takiego samolotu to chyba masa elementów skoro się pewnie rozpadł w powietrzu nie?

• nikike nikike

Cholera wie co się stało.

• vilee vilee

coś tam dostrzegli, ale podobno póki co jest za ciemno

• Halvard Halvard

Najprawdopodobniej wewnętrzne drzwi. Ale coś tutaj jest podejrzanego (może zamach) -> te lewe paszporty, brak komunikatów ACARS, brak mayday...

• Fornettka Fornettka

trochę dziwna sprawa z tymi kradzionymi paszportami.

• vilee vilee

to jest bardzo podejrzane, ale na kradzionych paszportach latają nie tylko zamachowcy, ale drobni "oszuści" też

• Halvard Halvard

"ropy" -> samolot nie lata na ropę:) Ale tak podali w TVP więc się nie dziwię.
                    To o tych wyciekach już zdementowane, nie pochodzą z B777.

• nikike nikike

No nie wiem, czegoś tam plamy, sam nie byłem pewien więc napisałem że ropy.

• Halvard Halvard

To najbezpieczniejszy środek transportu (z wyłączeniem Afryki i Rosji). Ale jak już się coś stanie to giną zazwyczaj wszyscy....

• Fornettka Fornettka

wiem. natomiast to musi być straszne, jak np. się leci nad Oceanem i coś się dzieje, samolot spada i człowiek wie, że to koniec.

• tyr1888 tyr1888

pewnie jak na rollercosterze :)

• nikike nikike

Nie no, wydaje mi się, że nad oceanem jest większe prawdopodobieństwo uratowania się.

• Fornettka Fornettka

nawet jeżeli ktoś ewentualnie by przeżył ten upadek do wody to się utopi, bo to mało prawdopodobne, że zdąży zostać wyłowiony.
                        to wszystko trwa, najpierw jest informacja o wypadku, dopiero potem próba zlokalizowania wraku i ewentualne dotarcie do ofiar.

• nikike nikike

Zawsze się znajdzie coś na czym się będzie można unosić na wodzie. Dopóki lokalizacja samolotu będzie znana(nie wiem czy na przykład przez sygnał SOS taką lokalizację się wysyła) to raczej by się taką osobę dało uratować.

• Fornettka Fornettka

jak widać na tym chociażby przykładzie - nie zawsze. ile to trwa, drugi dzień? a oni jakieś może drzwi znaleźli, nawet nie są pewni co to.

• nikike nikike

No ale tutaj nawet SOS nie zdążyli wysłać, więc coś tam musiało być naprawdę nie tak.

• vilee vilee

szumu narobili, a nic nie znaleźli. nie wyobrażam sobie co czują rodziny pasażerów widząc ten bezruch

• vilee vilee

najgorsze jest samo spadanie. ja już przy turbulencjach mam paskudne bóle głowy. wyobrażam sobie, że spadając z dużą prędkością nie "doleci się" żywym do wody... ale to tylko moje przypuszczenia

• Fornettka Fornettka

no niejeden pewnie spadając umrze na zawał a większość się za przeproszeniem zes.ra.
                            no masakra, trzeci dzień i nic.dziwne to jest.

• vilee vilee

pytanie czy to tylko nieudolność w poszukiwaniu wraku czy grubsza sprawa

• Halvard Halvard

Doleci, ale przeciążenie wbije cie w fotel i nawet ręki nie uniesiesz.

• vilee vilee

o ile miał zapięty pas. to też dodatkowy warunek

• vilee vilee

ale ja i tak bym nie doleciała. i dobrze, bo pływać nie umiem

• tyr1888 tyr1888

a czasami nikt :P

• Jehanne Jehanne

Na Okęciu samolot ląduje co jakieś 30 sekund - więc musisz obliczyć...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true