Automatycznie włączające się filmiki w w profilu filmów i aktorów.

Czy dodanie owych filmików z bzdurami, które się AUTOMATYCZNIE załączają ma na celu jeszcze bardziej zniechęcić do korzystania z portalu? bo mnie zniechęciło. Przestałem odwiedzać każdy portal stosujący tę idiotyczną praktykę i filmweb jest nastepny w kolejce.

18
  • Popieram!

• Mnie o mało nie przyprawiło o zawał i odruchowo wyłączyłem stronę. Może jest jakieś oprogramowanie do blokowania tego? Coś jak adblock?

• Też tego nie cierpię.

• to jest kürwa jakiś skandal. admini chyba jacyś piërdolnięci? niepełnosprawni? :-( co to w ogóle za jakaś posrana moda aby NA SIŁĘ wrzucać coś, co tylko utrudnia użytkownikom funkcjonowanie portalu?
    najgorsze jest to, że co raz więcej takich kretynów wśród administratorów stron, bo inne portale też zalewa fala automatycznie odpalających się filmików.

• Automatycznie załączające się filmiki wideo w internetach to jedna z najbardziej wkurzających rzeczy tuż po wyskakujących reklamach, nie wiem o co chodzi ale podejrzewałbym że mają jakiś interes w nabijaniu sobie wyświetleń.

Rozwiązaniem tego problemu może być dodatek to przeglądarki "Flashblock", u mnie działa.

• Najgorsi są szantażyści, którzy ukrywają treść stron/filmików i chcą wymusić na tobie wyłączenie adblocka/flashblocka...

• tak, zapewne chodzi o nabijanie ilości wyświetleń, wiadomo, ilość wyświetleń, to lepsza statystyka dla potencjalnego reklamodawcy czyli hajs.

• Podobnie jak inni nie popieram tego dziadowania na użytkownikach. Kilka razy pauzowałem materiał tuż po starcie, w końcu obejrzałem do końca z nadzieją że ten wideo-stalking minie. Niestety... zawiodłem się po kilkunastu kolejnych wyświetleniach podstron tego serwisu :/
      Tak jakby załodze zależało na zmniejszeniu grupy osób odwiedzających wortal. Przypadek?!
      I teraz to użytkownik serwisu jest zmuszony do przyjęcia stanu jak jest lub też do szukania rozwiązania. Nie każdy ma wiedzę informatyczną, czy możliwości by zmienić przeglądarkę czy wprowadzić nowe ustawienia. Użytkownik zamiast być klientem wortalu, staje się poszukiwaczem - złem koniecznym, kimś kto nie da zarobić, by zrzucić się na utrzymanie infrastruktury serwisu. Istny strzał w stopę Filmwebu, żeby potem postrzelić kolano i po kolejnych akcjach dobić konającego...

Do rzeczy, technikalia przeglądarkowe - istnieją półśrodki, które pozwalają zablokować tę nową i upierdliwą "funkcjonalność". Dla wielu nowoczesnych przeglądarek do pobrania niżej wspomniany dodatek, który globalnie zablokuje autoodtwarzanie: DISABLE HTML5 AUTOPLAY. Są wersje dla Firefoksa, Opery i Chrome. W temat Safari nie wnikałem, podobnie też Explorery (nie używam, przynajmniej się staram). Można się też pobawić w konfigurację innych pluginów, które mają w swoich opcjach blokowanie treści wideo, lub konfigurację samych przeglądarek, np. wFF wpisanie about:config i ustawienia na wartość FALSE konfiguracji o nazwie MEDIA.AUTOPLAY.ENABLED.

A teraz coś, co spisałem na kolanie, taka notka do wpisanie do przysłowiowej "Książki Skarg i Wniosków". Niby relikt przeszłości, ale patrząc na przedmiotowe traktowanie użytkowników wcale nie odbiega od realiów peerelu. Takie "nie chcem ale muszem" gdzieś to umieścić.
      Chciałbym przekazać administracji serwisu kilka zdań, ale tak żeby nie być w tym odosobniony, żeby inni użytkownicy też znali moją opinię. I nie chcę od razu zapychać skrzynek ;)
      ------------------

APEL DO ADMINÓW, SYSOPÓW, BOGÓW, CZY INNEGO CIAŁA ZARZĄDZAJĄCEGO SERWISEM FILMWEB! (...wiem, że i tak nie czytacie wypocin użyszkodników)

UPRASZA SIĘ O USUNIĘCIE MECHANIZMU NATARCZYWIE ATAKUJĄCYCH MATERIAŁÓW WIDEO, KTÓRE PO WIELOKROĆ DOPROWADZAJĄ DO SZEWSKIEJ PASJI NIEŚWIADOMYCH UŻYTKOWNIKÓW SERWISU. JESTEM PRZEKONANY, ŻE KAŻDY Z UŻYTKOWNIKÓW ZAINTERESOWANYCH TEMATEM, JEST W STANIE URUCHOMIĆ SOBIE NA ŻĄDANIE WSKAZANE WIDEO POPRZEZ WYŚWIETLANY WIELKI PRZYCISK "ODTWÓRZ" NA NIERUCHOMYM TLE, BEZ PODKŁADU AUDIO. DZIAŁANIE POLEGAJĄCE NA NIEWYMUSZANIU WYŚWIETLANIA MATERIAŁU AUDIO LUB/I WIDEO, KTÓREGO NIKT NIE ZAMAWIAŁ JEST JEDNYM Z PRAWD PROJEKTOWANIA SERWISÓW WWW, DOTYCZY UŻYTECZNOŚCI DANEGO SERWISU. ŚWIADOME DZIAŁANIE WSKAZUJE NIEWIEDZĘ, IGNORANCJĘ LUB GŁUPOTĘ.

W OCZYWISTYM MNIEMANIU APEL KIERUJĘ TYLKO KU NATARCZYWYM WIDEO, CHOĆ I NA POLETKU REKLAMOWYM ZAŁOGA SERWISU POTRAFI NIEJEDNOKROTNIE WYKAZYWAĆ SIĘ WYBITNĄ KREATYWNOŚCIĄ, SŁUŻĄCĄ UMIESZCZENIU I WYŚWIETLENIU MATERIAŁU REKLAMOWEGO. ZNIENAWIDZONE OSTATNIO TREŚCI WIDEO STANOWIĄ DODATKOWĄ ZAWARTOŚĆ INFORMACYJNĄ, Z KTÓREJ BEZPOŚREDNIO WORTAL NIE UTRZYMUJE SIĘ.
      JAKO KOMPROMIS POLECAMY CAŁKOWITE USUNIĘCIE OPCJI AUTOPLAY LUB URUCHAMIANIE AUDIO LUB/I WIDEO PO KILKUSEKUNDOWYM WSKAZANIU KURSOREM, ZAZNACZENIU, KLIKNIĘCIU CZY INNYM ŚWIADOMYM DZIAŁANIEM UŻYTKOWNIKA W OBSZARZE WIELKOŚCI WYŚWIETLANEGO OBECNIE MATERIAŁU WIDEO.

AVE KINO!

• Nie wiem co za debil wpadł na pomysł tych filmików... nic dziwnego, że ludzie później na potęgę używają Adblock/Flashblock itp. bo bez tego nie da się normalnie przeglądać polskich stron...

• Powiem tak , żadne filmiki ani reklamy nie otwierają mi się . Nawet nie wnikam już który dodatek to badziewie blokuje ale blokuje skutecznie. Do firefoxa mam rozszerzenia :
    uBlock origin
    ghostery
    flash control lub można flashblock
    Jeśli komuś się otwierają badziewia na stronie , to ma to na własne życzenie , bo dodatki są i można je używać.

• Prawda, jest to bardzo irytujące i co najgorsze na wielu witrynach internetowych filmy włączają się automatycznie. Na szczęście istnieją dodatki podane przez 6058145.

• Flashblock na Firefox działa jak należy i blokuje ten badziew.

Dla tych, którym nie przeszkadza ewentualne częściowe buforowanie i zależy im tylko na zablokowaniu automatycznego odtwarzania - można dać sobie radę bez wtyczki i skorzystać z ustawień Firefoxa (wchodzimy w about:config i wartość "media.autoplay.enabled" zmieniamy na "false").

Ludzie z branży narzekają jacy użytkownicy są źli, bo używają adblocków itp. ale sami sprowokowali tą sytuację przez własną pazerność. Natarczywe, zasłaniające treść reklamy, często w cwaniacki sposób wymuszające kliknięcie (zbyt mały przycisk do zamykania itp.). Pokazy slajdów. Teraz wszyscy pier*olca dostali z tym autoplay.

Napisałbym, że "Wstyd Filmweb!" ale w sumie zupełnie mnie to nie dziwi. K_rwienie odsłonami ten portal propagował już dawno.

• Dołączam się do próśb o wyłączenie automatycznego odtwarzania reklam wizulanych i DZWIĘKOWYCH, tereaz za każdym razem gdy otworzę nową zakładkę muszę wyłączyć w niej dźwięk żeby nie obudzić / wystraszyć innych osób znajdujących się akurat w pobliżu.
    Ostatnio wręcz unikam wchodzenia na filmweb bo Mnie to po prostu denerwuje.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: