Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

Wizarrd

Ok, była jeszcze jakaś domyślna wtyczka w operze. FIlmweb w wyjątkach i już działa.

Wizarrd

Skoro już Pan jest "pod ręką", to proszę o zablokowanie podróby mojego konta i wskazanych tematów, bo moderacja nie zdążyła, nie miała czasu lub chęci^.
///
http://www.filmweb.pl/user/KPRK
http://www.filmweb.pl/forum/inne/Lubicie+zlizywać+ser+spod+napleta,2942301
http://www.filmweb.pl/forum/inne/Widzicie%2C+moje+planktony%2C+wystarczy+zrobić+ laske+Wizzardowi+i+blokada+na+wypowiedzi+znika.,2942317
///
I tematy z kont już zablokowanych.
http://www.filmweb.pl/forum/muzyka/Jacy+są+wasi+ulubieni+homoseksualni+artyści,2 932469
http://www.filmweb.pl/forum/muzyka/Muzyka+dla+ciepłych,2940042

Wizarrd

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc! Niestety jest to ciągła i jak najbardziej rozmyślna praktyka.
///
Wiem, że miał Pan okazję śledzić moją dyskusję z jedną z co najmniej dwóch osób odpowiedzialnych za tego typu działalność. Mam nadzieję, że wyciągnął Pan jakieś wnioski.
///
Pozdrawiam,
KRCK

Wizarrd

Kiedy naprawicie wyszukiwanie osób?

"Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu."

Więc może łaskawie przestać nas olewać, co? Takie coś nie przyszło do głowy?

Wizarrd

Sorki że może nie w temacie -Natomiast ma pewien problem dlaczego mimo że usunąłem oceny dwóch seriali, to wchodząc na znajomego na Filmwebie widnieją one jako najbardziej nas dzielące.

Wizarrd

Potrzebuje pomocy dlaczego na profilu znajomego, mam że seriale które nas najbardziej dzielą chociaż mam je dodane że mnie niestresującą.

Nevarius

Nevarius, ja też korzystam z Opery, na jakich stronach FW miałeś prośbę o wyłączenie AdBlocka?
///
I jaką domyślną wtyczkę dodałeś do wyjątków?

KRCK

W zasadzie każda, nawet zobaczenie obsady jakiegokolwiek filmu jest niemożliwe.

Taka niebieska tarcza "Blokowanie reklam"

Nevarius

Właśnie widzę, że mi też blokują prawie wszystko... :(
///
Zrobiłem tak jak Ty, tzn. wyłączyłem niebieską tarczę na FW, ale nie da się normalnie funkcjonować bez blokady reklam^.
///
Nic, pokombinuję z innymi przeglądarkami, ale żal mi będzie Opery. Jeszcze pomyślę nad ustawieniami filtrów w blokerach, może to coś pomoże. Dzięki.

KRCK

A tak poza tematem. Dlaczego używacie Opery? Zastanawiam się nad zmianą Firefoxa na Operę, ale ciekawa jestem czy warto.

Melchan

Jest dosyć stabilna, ma przyjazny interfejs. Wydaje mi się też, że zużywa najmniej pamięci. Wcześniej używałem właśnie Firefoxa.

Melchan

Dużo anime oglądam, strony hostingowe mają zainfekowane pop-up'y, które wyskakują jak się kliknie play itp.

Na google chrome te pop upy potrafiły mi zawirusować kompa tak, że szkoda gadać.

Odkąd używam opery (która notabene ma w sobie silniki zabezpieczające przed pop - upami), nie mam takich problemów, a jeśli już to antywirus mi załatwia sprawę ;)

Melchan

Chociażby natywny VPN. Ale ja używam kilku. Ogólnie przeglądarka, podobnie jak system operacyjny czy pakiet biurowy - kwestia przyzwyczajenia i nawyku.

Nevarius

wejdź na wykop bo tam jest podanych już kilka co najmniej sposobów na rozwiązanie Twoich problemów ;)

dewille

NIe musiałem z wykopu korzystać, google i youtube moim przyjacielem ;)

filmweb

nawet nie chce mi się czytać tego bełkotu
tak tak wyłączcie to będzie mniej reklam, z pewnością
żebyście nie byli pazerni to może by tego ktoś posłuchał
po drugie przestańcie sobie wycierać gębę Twin Peaks
dowalcie jeszcze więcej reklam, bo za mało jest - zaledwie cała strona jest oklejona z każdej strony
dodajcie jeszcze do każdego postu na forum po reklamie
wchodzisz na główną stronę i co? Laysy jako news.
i zepsujcie wygląd głównej strony bo już dawno go nie zepsuliście
ten portal to naprawdę dno jakich mało, może zróbcie coś żeby na sprawdzenie kontrybucji nie czekało się sto lat?
albo głupia ramka do edycji która ma dwie linijki?
za trudne!

Wingo

http://img.wiocha.pl/images/e/0/e0e0f6fe5f23e552df276d3092132589.jpg
filmweb wydaje kolejne oświadczenie

Wingo

:-D

Marac

dzięki za info, nie wiem czy doszła moja odpowiedź bo tu jest wszystko tak genialne że nawet nie mogę tego sprawdzić

Wingo

Doszła. :)

Marac

napisałem Ci wiadomość - nie wiem czy doszła, ale ogarnięty problem ;)

dewille

Wielkie dzięki. :-D
Czyli rok pracy mózgowców z FW był wart trochę ponad 24 godziny. ;->

Marac

no - rok ich pracy i policzek dla społeczności, dzięki której tylko istnieją....
Pewnie nie rozumieją, że w każdej chwili, konkurencja, choćby ITI, może wyskoczyć z kilku baniek i zrobić sajt o wiele lepszy niż FW, (co akurat dużym problemem by nie było) z lepszymi ficzerami, bardziej user-friendly, oferujący o wiele więcej (znowu nie duży problem) - jedyne czego nie pobiją to społeczność! Ale jeszcze trochę takich ruchów ze strony FW a i to nie będzie niewykonalne.... Szczególnie, że baza jest nieaktualna!! Czyli główna funkcjonalność kuleje..

dewille

Tak jest. Nie damy sie szantazowac!

Marac

A co żeście ogarniali?
Też dostanę "cynk"? ;)

ZSGifMan

Widze, ze juz go dostales ;)

CyboRKg

Nie, nie dostałem.
A jeśli miałeś na myśli "problem" to sam się z nim uporałem.

filmweb

I niby po co? Jakoś użytkowników macie głęboko w poważaniu, zatem i użytkownicy mają was głęboko... Najlepszy przykład moduł "seriale które oglądam" w profilu, obiecywaliście, że niebawem powróci, a upłynęło ponad 3 lata.
Link: http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/drobna+zmiana+w+ocenianiu+seriali, 2479568

Herushingu

Taaaak, kolejna flagowa wtopa filmweb.

Herushingu

TAK! Czekam na to od dnia, kiedy to wywalili. Jedna z gorszych decyzji administracji.

użytkownik usunięty
filmweb

Konsekwentnie ignoruj wszystkie postulaty użytkowników - każ im zrezygnować z ostatniego bastionu godności i swobody.
Jeśli istniał jakiś szczyt bezczelności i cynizmu to właśnie został przez FW zdobyty.

filmweb

Tak, bo newsy sponsorowane, quizy sponsorowane, co chwilę informacje o konkursach związanych z chipsami, samochodami itd. to za mało...

filmweb

Dodam jeszcze, że strzelacie sobie w stopę. Jakbyście nie wkurzali wystarczająco użytkowników debilnymi tytułami newsów, rodem z pudelka, błędami logicznymi, gramatycznymi, literówkami, od których roją się te "newsy". Poziom informacji na stronie spadł i to bardzo.

filmweb

"Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka" czyli, jak przypuszczam tak z 80% użytkowników.
Filmwebie nie idź tą drogą !!!

filmweb

Żeby profilu filmu nie szło w większości przypadków obejrzeć, to już chyba przesada. Zapomnieliście, że nie jesteście jedyni na rynku.

filmweb

Dajcie na środku jeszcze te reklamy !!! Nie wył. go ! Ja rozumiem wszystko. Ale żeby tak chamsko blokować treść. Widzę z onetu i kwejka zerżnięty pomysł heh. Co tak długo wam to zajęło?

filmweb

Niesprawiedliwym jest fakt, że korzystam z Filmwebu nie tylko na stronie – w przeglądarce komputerowej (w pracy i w domu). Korzystam również z aplikacji na każdym urządzeniu mobilnym jakie posiadam (nawet telewizorze) - w których to nie ma sposobu na zablokowanie reklam. Czyli tak czy siak reklamy widzę, a teraz już muszę zostać nimi zalany. I nie chcę wyzywać czy wyrzygiwać z siebie słów hejtu, ponieważ nic to nie zmieni. Każdemu chodzi o pieniądze, największe są ze sprzedaży. Rozumiem to. Jednak Filmweb nie jest już niezależnym portalem, potrzebującym się utrzymać z reklam – tak jak 15 lat temu gdzie prawie nikt na niego nie wchodził, a reklama była jedna na stronie, związana z filmami lub książkami - nie tak jak teraz: podpaskami, ubraniami, czipsami, sieciami komórkowymi, bankami itp. itd. - teraz jest NAJWIĘKSZYM filmowym portalem w Polsce. Mniemam, że ogromna część osób wchodzi na stronę bez ablocka – może im to nawet nie przeszkadza i te reklamy są oglądane.

Filmweb to miejsce z którym wiąże się dużo wspomnień. I w tym momencie serce zalewa smutek, a myśli idą w kierunku - czy przepisać wszystkie swoje oceny z Filmwebu z datami na IMDB i uwolnić się od reklam czy może zacząć prowadzić średniowieczny notatnik i przepisać je długopisem.

Jest możliwość zdobycia łebu – uwolnienia się od reklam – w porządku. Ale nie oszukujmy się, na początku istnienia portalu 500 punktów można było zdobyć w rok (nie wykorzystałem tej szansy), gdy wystarczyło wstawić zdjęcie zamiast plakatu. Teraz, gdy na zaakceptowanie kontrybucji czeka się parę miesięcy i każdy najdrobniejszy szczegół się liczy, zdobycie tej ilości jest OGROMNIE trudne do osiągnięcia. Sądzę również, że na Filmweb nie wchodzą tylko jamochłony, trollujące portal, ale ludzie, którzy są zafascynowani kinem i gardzą nachalnym atakiem reklam z każdego zakątka wszechświata, mogąc się ukryć na portalu, przed zalewającą zewsząd komercją. Dlatego właśnie jest mi przykro i uważam, że to posunięcie jest bardzo niesprawiedliwe.

Z poważaniem
Rozżalony wieloletni użytkownik.
Mihau2d

filmweb

Napisałem już na blogu, to powtórzę i tu.

"Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć,"

Ci z nas, którzy posiadają poprawnie skonfigurowanego blockera, nic nie zauważyli. (Tak, doczytałem, że mógłbym wyłączyć, ale po co marnować 15 sekund?)

"Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych."

Ktoś tu myli skutek z przyczyną.

"My nie chcemy podążać tą drogą."

Przecież to nieprawda:

"W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe,

A więc chcieliście podążać tą drogą. Tylko cosik nie wyszło. Zdemaskować samemu własne kłamstwo w obrębie tego samego akapitu? No, jestem pod wrażeniem.

" które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony."

Cóż za niespodzianka!

"Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu."

Taaaa.... Jasne. Ze wzruszenia serce mi pika jak klapa u śmietnika. Podjęliście decyzję o wycofaniu, bo odkryliście jedną z wielkich tajemnic wszechświata: "to nie działa. Skutek jest przeciwny do zamierzonego".

"Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. "

Spoko - po prostu tego już nie róbcie. Trzymam kciuki za wytrwanie w zbożnym postanowieniu.

" a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony"

Nie no... to już chyba niemożliwe... Usprawniać doskonałość? A serio: ile i gdzie mam wpłacić, żebyście już nic NIE ulepszali i nie rozwijali? Bo w końcu przestanie się dać w ogóle korzystać z serwisu od tych Waszych "ulepszeń".

Marac

To jest (FW) niczym "ulepszenia" od rządu (jakikolwiek by nie był i każdego szczebla) dla obywateli: z myślą o was i dla waszej wygody zrobiliśmy to i to, bo nam tak pasowało...

Najlepsze jest to, że zawsze, ale to zawsze "ulepszenia" nie mają wiele (lub też kompletnie nic) wspólnego z tym, co chcieliby dostać użytkownicy...

filmweb

"W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie."

Nie udało wam się za to (mimo tych 19 lat istnienia) udostępnić swoim użytkownikom tak podstawowego udogodnienia jak skrzynka nadawcza :)

GarvinSitho

Haahaahaa!

W punkt!
Praktycznie co kilka dni mnie szlag trafia, że nie wiem co i komu wysłałem, mogę jedynie bawić się w Holmesa i dedukować po odpowiedziach do mnie...
Nie mieści mi się w głowie jaka mogłaby być przyczyna (jakakolwiek), dla której nie ma tak podstawowej funkcji?!

Ehh!

filmweb

Przecież FW praktycznie się nie da oglądać bez AdBlocka. Reklamy są zbyt nachalne, jest ich mnóstwo na każdym kroku. Rozumiem, jeśli to miałoby być wyważone, aczkolwiek obecnie wcale tak to nie wygląda.

vana__imago

Dokładnie.

vana__imago

100% PRAWDA

filmweb

Dlaczego usunięto moje posty, w których podawałem sposób na obejście blokady?

GarvinSitho

W zasadzie odpowiedź w pytaniu ;)

Nevarius

Prawda :)

GarvinSitho

Hehe. :-)

GarvinSitho

Co proponowałeś?

Grease/TemperMonkey ze skryptem AAK?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones