Wprowadziliśmy dzisiaj spory zestaw nowości. Mamy nadzieję, że ułatwią Wam one korzystanie z serwisu. Podczas prac nad nimi kierowaliśmy się przede wszystkimi Waszymi sugestiami, które nadsyłaliście do nas przez ostatnie dni. Oto pełna lista zmian:

- możliwość sortowania filmografii według oceny filmu;
- filtrowanie aktywności znajomych na Twoim Filmwebie;
- możliwość wyboru rodzaju powiadomień w Asystencie, które chcecie otrzymywać;
- wygodne przełączanie pomiędzy obsadą aktorską a listą twórców;
- możliwość wyświetlenia pełnej listy znajomych, którzy chcą zobaczyć dany film, serial lub zagrać w grę;
- nowe rankingi ludzi kina, bazujące na ocenach ról;
- licznik obejrzanych tytułów w rankingach TOP 500;
- możliwość wyświetlenia podstawowych informacji o użytkowniku na forum.

Na początku przyszłego roku wprowadzimy także możliwość wyboru koloru tła serwisu.

Więcej informacji na temat wszystkich zmian znajdziecie na naszym blogu: http://www.filmweb.pl/user/filmweb/blog/564647-Nowo%C5%9Bci+na+Filmwebie

Dadelog

Jak do tej pory FW wykorzystywałam tylko zeby zebrac sobie oceny tego co obejrzałam :x Nieszczególnie byłam zainteresowana premierami rolami czy tym podobnymi dupereklami. Ale na boga ;_; teraz rekomendacje to szajs! Wiecej pasujących filmów do tego co obejrzałam mam w wyszukiwaniu recznym a nie po % które teraz sie zaczeły "odwrotnie" nastrajać do tego co sie oceniło.

Jeśli nie przywracą starego kokpitu na 100% przynajmniej połowa użytkowników odejdzie, komu sie chce skakac po stronie gownej seriali zeby zobaczyc premiery ;_;

Sellesa

Administracja najwidoczniej nie rozumie, że lepsze jest często wrogiem dobrego i uszczęśliwianie na siłę użytkowników, zastępując coś co było wygodne i przejrzyste czymś kompletnie niefunkcjonalnym, tylko zniechęci wiele osób do korzystania z tego serwisu.

Problem w tym, że nie za bardzo jest się gdzie przenieść, bo fw praktycznie nie ma żadnej sensownej alternatywy. Jedynym podobnym serwisem, który może konkurować z fw jest IMDB, ale pomimo swoich wad i ostatnich zmian, filmweb jest dla mnie jednak bardziej funkcjonalny i wygodniejszy w użytkowaniu niż jego amerykański odpowiednik.

Dadelog

A niech sie "wypchają" ;x wole sie przemęczać z IMDB jeśli maja lepszy "kokpit" i brak bezsensownej papki w "rekomendacjach"

Dadelog

I wgl chyba kiedys widziałam jakąs strone z ocenianiem filmów w PL podobna do FW, tylko nie pamietam nazwy hm

Sellesa

Jest jeszcze kilka polskich serwisów podobnych do fw, takich jak chociażby filmy.pl albo stopklatka, ale funkcjonalnie są one bardzo ubogie w porównaniu z tym co oferuje fw i w dodatku ich baza filmów jest znacznie mniejsza niż tutaj.
Ja osobiście może i rozważyłbym przenosiny na imdb, ale dopiero wtedy, kiedy będzie można tam komentować i zakładać tematy na forum w j.polskim, chociaż angielski akurat dobrze znam. Poza tym, imdb nie podoba mi się pod względem estetyki i funkcjonalności ich interfejsu...

Dadelog

Cóż, mnie to rybka, bo i tak głownie obchodza mnie oceny, co obejrzałam, czego nie, itp :) Bo pamiec mam dośc hm "fatalną" i nazwy fajnych produkcji umykają jak piasek z dziurawej klepsydry ;x

Ale powodzenia zycze z IMDB jesli bys sie przeniósł :)

Sellesa

Kto wie, może się tam kiedyś spotkamy ;) Jednak fw musiałby naprawdę mocno zejść na psy i stać się kompletnie niefunkcjonalny, żeby skłonić mnie do przenosin na imdb :D

Dadelog

Cóż.. u mnie chyba podobnie :P choć jak pisałam dla mnie spis ocen głownie ważny (no i trochę szybkość w odhaczaniu czegoś co mnie nie interesuje)

krysiron

Dokładnie !!! też chciałabym stary kokpit . boje sie ,że jak nie połącze konta z fb to nie spersonalizuje tak fajnie filmweba ;/

krysiron

Ja też jakoś wolałam stary interfejs, może to przyzwyczajenie, ale tam się łatwiej oceniało

użytkownik usunięty
filmweb

No trochę się udało poprawić to, co zostało zepsute. Możliwość wyboru koloru tła chyba wiele osób ucieszy.:D Zaskoczyło mnie jedynie wyświetlanie informacji o użytkowniku na forum, ale... ok.

Zmiany na plus, ale wciąż denerwują mnie te ogromne plakaty w "moim profilu". Jak ktoś ma 100 czy 200 aktywnych znajomych - to może sobie przewijać przez godzinę. Opiekuńczy Filmweb martwi się o niedowidzących. Może dostają za to dofinansowanie- z równie opiekuńczej Unii Europejskiej. ;p Co ciekawe, w informacji o użytkowniku mam inną liczbę obejrzanych filmów aniżeli w profilu. Nie wiem co się tam liczy.

użytkownik usunięty
Troublesome

Nie bierze chyba pod uwagę filmów oznaczonych bez oceny, bo ja też mam trochę więcej niż się tu wyświetla. Podobnie jak pokazuje niektórym inną ilość znajomych niż faktycznie ma - to chyba osoby zbanowane. :D

No ta, ja mam 7 bez oceny, a różnica to bodajże 18. Żeby było zabawniej - to pokazuje mi o te 18 za dużo niż w profilu. Może uwzględnił mi jakieś zagubiony oceny. Inny wymiar. Nie wiem. ;p

użytkownik usunięty
Troublesome

Też nie wiem. Ogólnie ta opcja akurat mnie zaskoczyła. Nie jest to chyba takie istotne by każdy widział ile dany user pozycji ocenił. Czy to czasem nie będzie prowadziło do przepychanek na forach w stylu "Ja wiem o kinie więcej, bo więcej filmów widziałem!"? :P Nie wiem w sumie po co to zrobili, ale skoro musieli...

Można obejrzeć 100 genialnych filmów i 5000 szmir dla gorących dziewczynek(może nie ma tego aż tyle ;p). Jednak niewątpliwie będzie to kolejny "argument" w "dyskusjach". Już widzę tutejszych oszołomów oceniających wszystko jak leci - byłe wyjść na wielkiego kinomana. Zaszkodzi to tylko wiarygodności ocen.

Troublesome

Ale czy to takie ważne? Jak ktoś da 1 mojemu ulubionemu filmowi, to wisi mi to, bo dla mnie taki film ma dajmy na to 10 i czyjaś ocena jest mi już obojętna

KillOff

Ja mam to gdzieś. Nie wiem gdzie to było w pisaniu poprzedniej wiadomości. Gdzieś było.

Troublesome

W oknie na forum wyświetla się łączna liczba głosów na filmy, seriale i gry. Uwzględniane są tylko głosy, które mają ocenę.

Wizarrd

Yep, zgadza się. Zapomniałem o serialach. Dzięki. :)

Wizarrd

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Akademia+ola%C5%82a+HOBBIA...,2582499?page=4

kolejne kłótnie konto spycialca grozi innym użytkownikom


http://www.filmweb.pl/user/spycialec

http://www.filmweb.pl/user/czosnako

czosnako obraża innych

filmweb

Niech wróci asystent "Nie przegap w TV" w podobnej formie jak w starym kokpicie. Dzięki temu bajerowi, nie musiałem wchodzić ani tym bardziej kupować programu TV, bo to chce obejrzeć zawsze wiedziałem, że mi wyświetli. Ten nowy, niestety nie wyświetla wszystkich tytułów z danego dnia jakie chce obejrzeć, a są emitowane w TV. Jest to tylko jeden film, który w starym kokpicie jest na samej górze w propozycjach. O reszcie zaznaczonych do obejrzenia filmów czy pozostałych propozycjach, których się nie widziało i nie zaznaczyło niestety nic nie wiadomo (oczywiście do momentu, kiedy się wróci do starego kokpitu).

BundyCh

1. aby mieć włączone "obserwowanie w TV" musisz mięć zaznaczone CHCE ZOBACZYĆ, oraz co ważniejsze: w "Asystent powiadomi cię o:" mieć aktywną opcję "emisjach w programie TV" - u Ciebie ta opcja nie jest aktywna (i to jest przyczyna).

(dostęp do ustawień powiadomień dla pojedynczego tytułu jest dostępny zaraz po zaznaczeniu CHCE ZOBACZYĆ, poprzez link bezpośrednio pod oczkami),

2. opcja "powiadamiania o emisjach w programie TV" jest automatycznie uaktywniana w momencie, gdy zaznaczysz CHCE ZOBACZYĆ na poziom od 3 do 5.

3. jeśli zaznaczysz poziom 1 lub 2, wszystkie powiadomienia (w tym TV) są domyślnie NIEzaznaczone.

4. jeśli zaznaczysz poziom 1, a następnie zmienisz na 3, to również wszystkie powiadomienia pozostają NIEzaznaczone.

5. jeśli zaznaczysz poziom 3 i zmienisz na przykład na 1, to wszystkie powiadomienia będą domyślnie zaznaczone.

6. niezależnie od Twojego poziomu chce zobaczyć / domyślnych ustawień przy każdym tytule możesz ustawić, które powiadomienia Cię interesują.

7. opisywany wcześniej link pod oczkami ma dwa stany, co pomoga zorientować się czy powiadomienia są włączone.

fmar

Dziękuje za odpowiedź. Trochę przekombinowane wg. mnie z tą opcją. Mam nadzieję, że wchodząc w "chce zobaczyć" z poziomu swojego profilu i zakładki filmy, po 31 grudnia dalej będą wyświetlać się planowane emisje w TV?

fmar

Czym się sugerowali programiści, że wprowadzili taką opcję ? Dla mnie taka forma jest zbędna, preferuję stare rozwiązanie. Mianowicie : filmy których nie oceniłem a były emitowane na kanałach tv -były pokazywane w aplikacji "nie przegap w TV". To bardzo sugestywna sprawa. Weźmy na tacę jedną sytuację. W starym gadżecie pojawia się film którego nie mam na liście "obejrzane" i "chcę obejrzeć". Szybka decyzja i decyduję się poświęcić czas na emisję. Stary koncept miał więcej możliwości dotarcia do użytkownika. Nowa forma zawęża pole do listy filmów "chcę zobaczyć"

fmar

Dzięki!

fmar

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Akademia+ola%C5%82a+HOBBIA...,2582499?page=4

kolejne kłótnie konto spycialca grozi innym użytkownikom


http://www.filmweb.pl/user/spycialec

http://www.filmweb.pl/user/czosnako

po raz kolejny zgłaszam grozby i multikonta

fmar

http://www.filmweb.pl/film/Avengers%3A+Czas+Ultrona-2015-637247/discussion/Zwias tun+z+dubbingiem.,2582747

ponownie zgłaszam to multikonto.

http://www.filmweb.pl/user/czosnako

jej wypowiedz do innych użytkowników jest bardzo wulgarna

cytuję

"namierzyć, to sobie możesz czekoladowe oko między pośladkami, i wetknąć tam palec"

to jest wszytko w tym temacie który podałem link

BundyCh

Popieram!

filmweb

No, to jest wreszcie działanie godne takiego portalu.
Narzekałem na poprzednie zmiany, ale teraz powoli wszystko staje się funkcjonalne.

Jeszcze apeluje o oddzielenie jakimś innym tłem obejrzanych filmów w filmografii danego aktora. Tak jak kiedyś było, że te filmy które obejrzeliśmy były ładnie odznaczone.
Druga rzecz: żeby w filmografii aktora wyświetlała się ocena filmów.
Trzecia rzecz: pozycja w rankingu żeby była wpisana również jeśli film jest na 1548 miejscu, a nie tylko dla top500.

Ale generalnie super zmiany. Brawo za reakcje.

Adr05

Funkcjonalne, ale niestety nie wszystko. Jak coś zmieniać na lepsze, to tak, żeby czegoś przy okazji nie zmienić na gorsze, a tu się to nie udało

kameleon_super

Nie wiem kto to dopracowywał, ale chyba był po ciężkiej nocy

filmweb

Było źle.
Zrobiono gorzej.
Teraz wrócono do pewnego zarysu tego co było, wciąż jednak z zachowaniem nowości. Czyli jest obecnie "źle, które jest troszkę gorsze"

Po wejście na Mój Filmweb trzeba każdorazowo odznaczyć, że chce się widzieć tylko tytuły, nie zmiennie też jest to wszystko olbrzymie. Wciąż w nowym filmwebie nie będzie gadżetu z serialami i filmami w telewizji, które do tej pory były na kokpicie. Na szczęście w Windowsie mam notatnik, wypisałem sobie wszystkie seriale po kolei jak mam na gadżecie, filmy w telewizji już regularnie sprawdzam co tydzień. A adblock zostaje, ale tego raczej nic nie zmieni. Teraz tylko chciałbym sobie zainstalować więcej niż jeden, dla pewności.

_Garret_Reza_

Fakt, przydałoby się w Moim FW móc raz na zawsze zaznaczyć, że chcę widzieć tylko oceny filmów, a nie musieć robić to za każdym razem. Co to za problem?

No i wciąż to za duże. Zdjęcie wielkości mojej łapy nie jest do niczego potrzebne.

Grifter

Popieram!

piecyk32

ja też!

filmweb

Brakuje jeszcze "obecnie oglądane seriale" w profilu i wyświetlanych średnich ocen filmów u aktorów, reżyserów itd.

filmweb

Nadal jednak nie ma powrotu do starego systemu oceniania ludzi kina? Mam pytanie do filmwebu i byłbym szczęśliwy gdyby odpisał: Nie jest Wam żal tych wszystkich ocen, które zostały postawione przez ostatnich 15 lat, niektóre osoby miały ich po 100 000 dzięki czemu ocena takiego aktora była dość wiarygodna...

Lukaszek

Mnie tego właśnie najbardziej brakuje

filmweb

"możliwość sortowania filmografii według oceny filmu"

A jaka jest przeszkoda, żeby ocena filmu była widoczna cały czas, a nie tylko po zmianie sortowania? Jeśli to jakiś poważny problem informatyczny, to myślę, że na forum znajdzie się niejeden gimnazjalista na tyle biegły w "łeb deweloperce", aby Wam pomóc w tej kwestii.

"filtrowanie aktywności znajomych na Twoim Filmwebie;"

A może by tak opcja wyfiltrowania aktywności znajomych na margines i zastąpienia jej czymś przydatnym, np. powiadomieniami z asystenta? Bo tu na FW jest paru takich zboczeńców dla których np. niusy ze świata filmu są ważniejsze od tego, co jedli na śniadanie ich znajomi.

Marac

Dołączam do pytania o ocenę. Teraz to już kompletnie nie rozumiem, czemu nie może być ona widoczna cały czas. Myślałem, że po to, żeby poklikać więcej wchodząc na strony poszczególnych filmów albo że dlatego, że to jakiś problem informatyczny, ale okazuje się, że ani jedno, ani drugie.

"Bo tu na FW jest paru takich zboczeńców dla których np. niusy ze świata filmu są ważniejsze od tego, co jedli na śniadanie ich znajomi."
To jest nas dwóch.

filmweb

super

filmweb

Można by wprowadzić jednorazową zmianę nazwy użytkownika. Na pewno wielu użytkowników ma taki nick, który chciałby zmienić, choćby za niewielką opłatą. :P

dariusz19_90

Przecież możesz sobie nowy nick wpisać w pola imię/nazwisko i ustawić, żeby było widoczne dla wszystkich.

użytkownik usunięty
filmweb

na plus

filmweb

Wreszcie jakieś pozytywne zmiany w stosunku do tego co zepsuliście, wprowadzając "Mój Filmweb" zamiast starego kokpitu. Chociaż i tak "Mój Filmweb" to krok wstecz w porównaniu z bardzo wygodnym i funkcjonalnym kokpitem.
Skoro jednak wsłuchujecie się w głosy użytkowników to może dodalibyście jeszcze do "Mojego Filmwebu" opcje listy znajomych dostępnych online, która w starym kokpicie bardzo ułatwiała mi kontakt z moimi znajomymi...

Dadelog

po lekturze pierwszych dwóch stron nie wiem czy napiszę o tym samym...ale na pewno o czymś co bardzo utrudnia mi życie - na nowym filmweb w filmografii aktora brak oceny całościowej filmu w tym miejscu pojawiła się gwiazdka do oceny gry aktorskiej - czy są szanse na powrót ocen użytkowników w tym miejscu? łatwo można było ocenić czy ulubiony aktor/ka grał w arcydziele czy w gniocie :( a teraz dopiero po wejściu w podstronę filmu

filmweb

Nowości nowościami [ ogólnie takie sobie ] ale :
1) przełącznik CHCĘ ZOBACZYĆ nadal nie działa.
2) brak ogólnej liczby odcinków w serialach - nie wiem po co to usunęliście.
3) brak możliwości sortowania filmów w CHCĘ ZOBACZYĆ wg ROKU

użytkownik usunięty
filmweb

Średnie, w zasadzie NIC nie wnoszące zmiany jeśli zestawimy je ze wcześniejszym "prezentem" dla użytkowników. W zasadzie bez tego tematu byłoby mi je ciężko wyłapać.

Rozumiem jakbyście mieli jaja i ogłosili, że jednak zostawiacie kokpit po Nowym Roku albo wrócili z zakładką z oglądanymi serialami (co ponoć miało mieć miejsce po wakacjach, jakiś nowy gadżet nad którym pracują, mam nawet tę odpowiedź zapisaną), ale niee. Dać jakieś mniej istotne zmiany o które bydło prosiło (czyli MY) i tyle. Jest przynajmniej jakiś dowód, że szefostwo czyta . Najs, mission complete :)

PS Nadal liczę na wprowadzenie czata i możliwość wysyłania prezentów znajomym :)

użytkownik usunięty

Chciałem w sumie pochwalić za te topki ludzi kina, ale po chwalę ponieważ nie działają poprawnie. Weźmy np takiego Clinta :) Jest na 18 miejscu w rankingu "najlepszy kompozytor" a pod jego nazwiskiem znajdują się takie filmy jak:

Sztandar chwały, Za kilka dolarów więcej, Dobry, zły i brzydki, Brudny Harry, Bez przebaczenia, Gran Torino.

MOGĘ SIĘ MYLIĆ, POPRAW MNIE KTOŚ, ALE Clint chyba robił tylko muzykę do jednego z tych filmów. No, ale jak piszę- MOGĘ SIĘ MYLIĆ!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones