"Chłopaki do wzięcia"

ostatnia wypowiedź: boy81
darroman darroman

Na pewno niektórzy z Was natknęli się na ten serial dokumentalny lub go namiętnie bądź
mniej namiętnie śledzą :)
Mam pytanie. Jak myślicie po co są robione takie seriale. Co chcą pokazać widzom ludzie
tworzący te "dzieła". Chcą ośmieszyć ludzi, których życie pokazują czy może wręcz
przeciwnie? Chcą pokazać, jak wygląda życie prawdziwe?

 • ejpezet ejpezet

  Dobrze jadą po wsiunach

 • $user użytkownik usunięty

  Moim zdaniem po to aby mieć większą oglądalność. Ludzie lubią wiedzieć, że ktoś ma większe problemy od nich. Oglądając te "dzieła" zapominają o swoich kłopotach.
  A czy chcą ośmieszyć ludzi, czy pokazać jak wygląda prawdziwe życie? Myślę, że ośmieszyć chyba nie, bo pamiętajmy to są osoby, które zgłosiły się na casting i odgrywają tylko rolę, a że później są kojarzone z tym to już dla tych co tworzą te seriale nie ma znaczenia. A do pokazania prawdziwego życie - też wydaje mi się, że nie, bo fakt, faktem są tacy ludzie... ale nie przesadzajmy, że nagle 3/4 Polski ma takie sytuacje, jak zaistniała właśnie w jednym z tego rodzaju serialu, niejakim panem Dariuszem.
  To chodzi o oglądalność, czyli pieniądze. A jak wiadomo, stacje telewizyjne muszą z czegoś istnieć :)

  • MattWWA MattWWA

   Pooglądaj więcej dokumentów autorstwa Morawskich to zrozumiesz, że są jeszcze tacy twórcy, dla których istnieją inne priorytety oprócz pieniędzy. Oczywiście jest tam masa bardziej lub mniej zabawnych tekstów i sytuacji, ale ogólna sytuacja jest jak najbardziej poważna. Problem w Chłopakach do Wzięcia jest realny i niebanalny, ale mniejsza o to, bo kto widział choć jeden odcinek i ma trochę oleju w głowie to o tym wie.

   Wkurza mnie jedynie jak ktoś pisze tekst, że oni są pokazywani na poprawę nastroju innych, bo mają większe problemy itd. To nie są małpy w cyrku. Większość z nich żyje skromnie, wielu nie potrafi się ładnie wysławiać, często też są bardzo nieśmiali. Mimo wszystko prowadzą normalne życie, chcą kochać i być kochani i uważam, że widzowie jako samozwańcza lepsza część społeczeństwa może się od niektórych (nie wszystkich!) bohaterów niejednego nauczyć. Przede wszystkim pokory.

   Co do celowości programu. Zawsze w czołówce powtarzają o czym on jest. Kamera towarzyszy tym ludziom w dniu codziennym byśmy poznali cały kontekst problemu i tyle.

   • Kleopatra333 Kleopatra333

    Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, poza akapitem ostatnim. Pokora to akurat ostatnie czego mogliby się nauczyć widzowie od bohaterów serialu! Tak oglądasz Chłopaków do Wzięcia, że aż dziwię się, że tego nie dostrzegasz. Ja widziałam każdy, dosłownie każdy odcinek. Właśnie istotą tego serialu jest m.in fakt, że pokazuje, iż prości mężczyźni, biedni, kompletnie nie w typie znacznej większości kobiet, niezaradni życiowo mają w ogóle jakiekolwiek wymagania.. A te wymagania często są z kosmosu. Wymagania oczywiście odnośnie potencjalnych partnerek.
    Przykładów jest na pęczki. Gdzie pokora u tego od "karciar"? Zero pokory, a jakie wymagania! Ma być szczupła, zgrabna, mieć telefon w jego sieci, nie być karciarą! Pokorę ma ktoś kto ogranicza wybranie partnerki do tego w czym ma telefon?
    Pokora to gdyby chłopaki nie mieli wymagań np. co do wyglądu dziewczyn. Mają chyba świadomość jak nieatrakcyjnie wyglądają i jacy są niezaradni życiowo, a jeszcze to oni mają czelność stawiać warunki, że babka ma mieć wielkie cycki, długie nogi itd. itd.

    • MattWWA MattWWA

     Hehe wiedziałem, że czeka mnie taka odpowiedź. Oczywiście w dużym stopniu się zgadzam. Napisałem, że prawie od każdego. Wykluczyłem właśnie tego od karciar :P jego wymagania są wręcz nie do przeskoczenia.

     Co do pokory to miałem na myśli kilku chłopaków, którzy chodzą po ulicach z nadzieją, że wreszcie kogoś spotkają, a potem wracają do kota albo 4 pustych ścian. Bandziorek nie może sobie pozwolić nawet na rozklekotanego Malucha za 450zł. Dla wielu z nas, widzów to jest dziwny problem.

     O tych wymaganiach myślałem niejednokrotnie. Podobnie jak Ty. Potem pomyślałem sobie, czy oni nie mają prawa marzyć? Każdy z nas widzi siebie jako kogoś, kto zasługuje na to, co najlepsze a nie coś przeciętnego, tak samo jest z partnerem. Jak długo ten serial trwa to oni z modelkami się nie umówili. Od słów do realnych czynów jest długa droga.

     pozdrawiam :)

     • Kleopatra333 Kleopatra333

      Haha, no właśnie Bandziorek to kolejny przykład braku pokory, chociaż w mniejszym stopniu niż ten od karciar. Przykład jest choćby w samej czołówce serialu jak Bandziorek mówi, że jego wybranka powinna mieć "tu" i "tu" i pokazuje zaokrąglenia w wiadomych miejscach :D
      Absolutnie pokorę to ma ten co siedzi w pace, co na cmentarzu pracował. Z niego można poniekąd brać przykład własnie tej pokory :)
      Chociaż też masz racje, że przecież każdy ma prawo do marzeń..

   • $user użytkownik usunięty

    Zgadzam się z Tobą, jeśli chodzi o Chłopaków do wzięcia, oczywiście tak jak Kleopatra nie zgadzam się z tą pokorą. Pisząc tamten komentarz nawet nie miałam na myśli tego serialu

   • Gabryskaaaa Gabryskaaaa

    Zgadzam się z Tobą MattWWA, piękna wypowiedź.
    Wielu myśli że jest to serial rozrywkowy, komediowy, bo można się pośmiac z ludzi...
    A tak naprawdę nie potraficie dostrzec prawdziwego problemu tych ludzi!
    Czujecie się lepsi, ładniejsi, bo co?
    Bo jesteście wykształceni, lepiej ubrani, bogatsi?
    W dzisijeszych czasach NIESTETY liczą się już tylko pieniądze.
    To jest smutne, bo "chłopaki do wzięcia" to ludzie wartościowi, szczerzy, którzy też mają uczucia!
    Wy uważacie się za fajniejszych, tak?
    Ludzie którzy są przedstawiani w serialu, przynajmniej nie prześcigają się w tym, kto kupi droższy samochód, kto ma więcej pieniędzy i jest bardziej wykształcony... Wyścig szczurów!
    A tam czas płynie wolniej, ludzie są biedniejsi, nie mają perspektyw aby się wybic.
    Nie mają swojej drugiej połówki, są nieszczęśliwi, ale tak samo zasługują na miłosc.
    Uwielbiam ten program, również się przy nim uśmieje, ale dostrzegam w tym serialu problem, którego nie dostrzegają niektórzy z was.
    Tak moi drodzy wygląda życie!
    Ja życzę wszystkim bohaterom serialu dużo szczęścia.

 • Marik1234 Marik1234

  Ja uważam iż ten serial został zrobiony tylko dlatego żeby "młodzi, wykształceni z wielkich miast" mogli przy tym serialu "robić sobie dobrze".

  • SolidusS SolidusS

   Przyznam się bez bicia, że zdarza mi się oglądać ten program aby poprawić swoją samoocenę :x

   • Marik1234 Marik1234

    Czyli bankowo leming(bez urazy).

    • SolidusS SolidusS

     Hm wydaje mi się że leming to trochę za mocne stwierdzenie. Po prostu wydaje mi się, że niektóre ich zachowania z racji absurdalności raczej nie są wykreowane przez scenariusz. Chociaż mogę się mylić :)

     • Marik1234 Marik1234

      Ale jesteś tzw "młodym, wykształconym z dużych miast".

 • boy81 boy81

  Mam pytanie dlaczego tego serialu nie ma w bazie filmwebu a jak próbuje go od dłuższego czasu dodać to jest taki komentarz "Kontrybucja do tego elementu czeka już w kolejce".
  Co zrobić aby go dodano do bazy?

  • $user użytkownik usunięty

   Dołączam się do pytania. Jeszcze kilka miesięcy temu wypowiadałam się na forum, a teraz ślad po serialu na tej stronie zaginął. Wie ktoś, co się stało?

   • boy81 boy81

    Dla wszystkich zainteresowanych oto odpowiedz z filmwebu:

    Witam,

    bardzo mi przykro, ale postanowiliśmy nie umieszczać tego serialu w bazie, ponieważ jego forma bardziej pasuje do programu telewizyjnego niż serialu dokumentalnego.

    Pozdrawiam

    • $user użytkownik usunięty

     Hm, to może idąc tym tokiem myślenia usuńmy z bazy również Modę na Sukces, Klan czy Złotopolskich? No komedia.

     • boy81 boy81

      Dla mnie też jest to dziwne bo nie im jest to oceniać. Jak im się nie podoba zawsze mogli dać 1 i napisać na forum jaki to zły film a nie nie umieszczać go wcale i głupio się tłumaczyć. Dziwny portal.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: