Pamiętam, jak serial emitowany był w czasach świetności Polsatu (a jeszcze dawniej w TVP2), ale niestety kojarzyłem urywki jedynie i intro. Po latach postanowiłem przypomnieć sobie „Z archiwum X” od samego początku, a nie jedynie fragmentarycznie. Z jednej strony serial podobnie sobie wyobrażałem, ale z drugiej – niektóre wątki myślałem, że będą lepiej napisane. Jak na razie jestem w pierwszym sezonie, który wnet chyba będę kończył, więc póki co odnoszę się jedynie do niego. „The X Files” to naprawdę wciągająca, fascynująca i klimatyczna produkcja z klimatem lat 90., a główny duet Mulder/Scully to już klasyka małego ekranu. Również fabuły poszczególnych odcinków są intrygujące i działające na wyobraźnię, ale – na początku każdego odcinka (przynajmniej w sezonie pierwszym) Scully dostaje jakąś sprawę, zanosi ją Mulderowi, a ten ma już gotową odpowiedź i teorię, po czym wyciąga akta z szuflady niczym czarodziej królika z kapelusza. Następnie jadą w miejsce zbrodni/incydentu, a każda napotkana osoba okazuje się świadkiem bądź też inną ofiarą. Czy zapytają na ulicy czy w barze – zawsze ktoś coś wie. No i inne agencje, wydziały próbują przeszkodzić Mulderowi, którego chyba zna każdy – nawet policja stanowa w innym mieście. Nawet FBI mu przeszkadza i grożą np. utratą pracy albo oskarżeniem o upowszechnianie tajemnic rządowych – no trochę schematyczne to i bez konsekwencji. No i Scully – na własne oczy widzi niezidentyfikowany obiekt latający, ducha czy innego mutanta, a tak temu zaprzecza. No trochę mi to przeszkadza, ale ogólnie tematyka serialu jest dla mnie ciekawa i naprawdę mnie zaangażował mimo tych minusów. Chętnie obejrzę kolejne sezony, a filmy kinowe już znam. Swoją drogą – wydaje mi się, że znacznie lepsze są odcinki odcinające się od UFO i teorii spiskowych, a bazujące na innych, paranormalnych wydarzeniach.

Goro_Gondo

ja się tego serialu swego czasu bałem, najbardziej tych odcinków o UFO i małych zielonych ludzikach

użytkownik usunięty
Goro_Gondo

Jedne z lepszych odcinków to te z puszczeniem oka do widza:

Humbug sezon 2 epizod 20
Host sezon 2 epizod 2
Jose Chung's From Outer Space sezon 3 epizod 20
Small Potatoes sezon 4 epizod 20
Bad Blood sezon 5 epizod 12

a wiesz w którym sezonie małe zielone ludki zostały pokazane widzom?

użytkownik usunięty
Leif_Eriksson

Z tych wymienionych powyżej to chociażby w Jose Chung's From Outer Space ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości

http://www.filmweb.pl/Tozsamosc

Swoją drogą - nazwa odcinka pojawia się gdzieś? Oglądam pierwszy sezon i nie spotkałem się by tytuł odcinka był umieszczony.

użytkownik usunięty
Goro_Gondo

Wydaję mi się, że się nie pojawia, ani na początku ani na końcu. Dlatego zaznaczyłam który to odcinek.

Szkoda, mogliby dawać tytuł odcinka - wiadomo, co się ogląda wtedy.

użytkownik usunięty
Goro_Gondo

Masz przecież na wiki spis wszystkich odcinków z ich tytułami.

A były jakieś odcinki o duchach, zjawach, demonach? Bo pamiętam, że kiedyś to próbowałem oglądać, ale zawsze wyłączałem bo wszystko było o UFO i kosmitach.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

No jasne. Wszystkie odcinki niemitologiczne.
Jersey Devil
Shapes
Born Again
F.Emascula
Fearful Symmetry
Our Town
The List
The Walk
Grotesque
Teso Dos Bichos
Clyde Bruckman’s Final Repose
The War of the Coprophages
Pusher
Jose Chung’s From Outer Space (guest star: Alex Trebek!)
Quagmire
Teliko
Sanguinarium
Unrequited
Synchrony
Home
Paper Hearts
Never Again
Small Potatoes

Na pewno nie ma tam nic o kosmitach czy UFO? Bo ta tematyka to dla mnie żenada.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Polecam Grotesque, Jersey Devil i Darkness Falls

Andrzejek324

dla mnie żenada są duchy, demony i zjawy

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Schizogeny
Travelers
All Souls
Post-Modern Prometheus
Chinga
Bad blood
Terms of Endearment
Aqua Mala
Alpha
Trevor
Milago
The Unnatural
Drive
Triangle
Monday
Arcadia
Field trip

użytkownik usunięty

Nie wymieniam wszystkich bo szkoda spamować. Sporo ich.

Ważne żeby nie było nic o kosmitach,UFO, wampirach, wilkołakach albo zombie.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Trevor, Drive, Post-Modern Prometheus i Big Retarded Troll. Polecam

Andrzejek324

Smalec dalej na filmwebie? haha. Pozdrów te demony, co cię odwiedzają. Hej.

kamfpv

Smalec to w móżgu masz.

Andrzejek324

Smalczyku130 jeszcze sikasz do wiadra w pokoju bo boisz się z niego wyjść po obejrzeniu horroru o egzorcyzmach?

Goro_Gondo

Ja od siebie polecam dwie serie krótkich książek (każdą z tych książek, można skończyć w nieco ponad godzinę) serie zieloną jak i czerwoną (z serii czerwonej nie mam wszystkich) są one oparte na scenariuszach różnych odcinków, dla przykładu pierwsza część książek z zielonej serii jest oparta na odcinku „Piętno śmierci”. Są też inne książki, o wiele grubsze ale przyznam że jedynie ścieram z nich kurz, czekają chyba na czasy aż się nimi na poważnie zainteresuję. Co do serialu to dzięki niemu przez jakiś czytałem dużo książek ufologicznych, temat naprawdę jest interesujący i warty zgłębienia, jest to bądź co bądź jedna z najdziwniejszych zagadek naszego świata. To zainteresowanie mam do dziś, ale niezbyt często do niego wracam. Już dawno przestałem dyskutować z ludźmi którzy nawet nie przeczytali podstaw o tym fenomenie na wikipedii lub chociażby jedną z lepszych książek o tym temacie (dla przykładu Zetknięcie z UFO J.Allena Hynek’a albo polska Obecność UFO Z.Blani Bolnara). Niestety w telewizji, która jest głównym źródłem wiedzy dla wielu ludzi, miejsca dla tego tematu raczej nie ma a jak już to nie na poważnie.

użytkownik usunięty
cable_Guy

Mam w posiadaniu Plagę na podstawie "War of the coprophages" i Cyrk grozy "Humbug". Ciężko dostać te nowelki poza internetem. Miałam też na dysku komiksy. Swego czasu byłam strasznie zakręcona na tym punkcie.

cable_Guy

Również mnie ta tematyka w miarę ciekawi i m.in dla tego zacząłem oglądać ten serial, który kojarzył mi się z dawnych lat. Jak na razie jestem w połowie pierwszego sezonu, a jak skończę całość, to może po coś więcej sięgnę. Podobają mi się te odcinki, które ciągną teorie spiskowe i wątek UFO, ale w niektórych mocno naiwnie jest to przedstawione, choć w miarę do zaakceptowania. Te bez UFO też naprawdę OK, a może nawet lepsze. W sumie teraz serial dopiero zaczynać się rozwijać, to dalej pewnie lepiej będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones