eccentric1

Rodzina Soprano ;)

voler1

To dobry serial, coś niecoś widziałem, ale jakoś mnie nie wciągnął :)

eccentric1

Breaking Bad? Gra o tron?

eccentric1

To zależy jaka tematyka Cię interesuje. Jak dla mnie najlepszy i najciekawszy serial to Game Of Thrones, ale nie każdy lubi takie klimaty. Sama fabuła jest mega zaskakująca, chyba że wcześniej czytałeś książki na podstawie których powstał ten serial.
Bardzo ciekawy jest też Breaking Bad. Lubię też Mentalistę, albo klasyk humoru absurdalnego, czyli Latający Cyrk Monty Phytona. Ten nigdy mi się nie znudzi. Ale wszystko kwestią gustu, pozdrawiam

smutny_abdul

Co do seriali to nie mam szczególnych preferencji, oprócz tego żeby mnie nie nudziły :D
Gra o Tron, tak jak piszesz, jest oparta na książkach, a tych nie czytałem i dlatego nie chcę oglądać zanim przeczytam. Tak jakoś mam zasadę, że najpierw książka, a potem film lub serial.

Breaking Bad to na rozrywkę za ciężkie, a na poważnie to znów zbytnio naciągane. Latający Cyrk to mam co dnia dookoła, więc z Twojej propozycji wybiorę Mentalistę, jak widzę to jest przez Hellera robiony, a on sadząc po Rzymie i Gotham, który oglądam nie schlebia za ostro publiczności, może będzie w stanie mnie zaskoczyć pozytywnie w typówce. Muszę poczytać co ludzie na forum Mentalisty piszą.
W każdym razie dzięki.

eccentric1

Lubię też serial Vikingowie i Person of Interest. Sprawdź , może któryś z nich przypadnie Ci do gustu. Obecnie zacząłem oglądać mini serial True Detective. Jestem po dwóch odcinkach i jak na razie jest ciekawie.

eccentric1

Jak Breaking Bad za ciężki na rozrywkę, spróbuj Trawki;-) Dla mnie humor super i świetnie wykreowani bohaterowie, super gra. Mnie wciągnął tak, że najchętniej bym wszystkie sezony na raz obejrzała.

eccentric1

Klan ;-)

eccentric1

To zależy, co lubisz. Proponowałabym Boardwalk Empire i Ekipę.

mojekonto1

Boardwalk Empire oglądałem, ale mnie niestety rozczarował, za długo nie daję rady patrzeć na takie "barokowe" ujęcia ;), a Ekipę to wypróbuję, dzięki za propozycję.

eccentric1

Aaa, ok :) Mnie właśnie ten barok zachwycił :)

mojekonto1

Najbardziej to zachwyca Steve Buscemi, dla mnie rola życia;)

eccentric1

Zobacz poniższe:
http://www.filmweb.pl/serial/Gomorra-2014-615608 - skoro lubisz włoskie kino i wątki kryminalne...
http://www.filmweb.pl/serial/Uk%C5%82ady-2007-432002 - jeśli spodoba Ci się pierwszy odcinek, to łykaj dalej ;)
http://www.filmweb.pl/Przystanek.Alaska :D

magmos

O dzięki, szczególnie mnie ta Gomorra ciekawi, może na forum serialu coś poczytam. Wbiłem na filmweb, bo widzę, że można tu coś ciekawego z seriali wyhaczyć, o filmach jest wszędzie dużo recenzji, ale seriale to są tak jakby papugi je oceniały, jak moda na BB to wszyscy klaszczą, jak krytycy wychwalają Mad Mena to wszyscy w zachwytach, a czasem dużo lepsze seriale są pomijane, bo "fachowcy" mają w pogardzie procedurale, choć ich pupile też jadą pod publiczkę i to czasem, jeszcze na niższych instynktach.

eccentric1

Jeśli lubisz specyficzny, neapolitański klimat (ale raczej Scampii, Sanita czy Forcelli), to serial Cię pochłonie.

magmos

Obejrzę na pewno, poczytałem trochę forum, o ile się dało, żeby się na spoilery nie nadziać, i bardzo to obiecujące, może mnie wetnie :)

eccentric1

sprawdź sobie jeszcze FArgo http://www.filmweb.pl/serial/Fargo-2014-688850 specyficzny, ale nie mogłem się oderwać :)

milczar111

O przypomniałeś mi że widziałem film o takim tytule, czy ma związek z serialem, ale nie spoileruj please, napisz ogólnie.

magmos

Oglądam. Strzał w dziesiątkę. Szara serialowa nuda nie wyziera z zakamarków ;]

eccentric1

No i świetnie! :)

magmos

Widzę, że się mnie pozbyłaś ze znajomych:)
Pozdrawiam i dzięki za polecenie Gommory.

eccentric1

*Gomorry.
Nie wiem czemu zawsze się mylę;)

eccentric1

Nie przejmuj się tym wyrzuceniem ja Cię przygarnę, już wysyłam zaproszenie :))

sprzataczkaaa

Dzięki ;)

eccentric1

wykup sobie HBO GO i braknie ci życia żeby to ogarnąć z Games Of Throne na czele...na filmy nie licz, ale seriale mają fajne...

iraz75

HBO ma benadziejne seriale. Żerują tylko na pokazywaniu masy seksu i przemocy.

MistrzSeller

Teraz tak, dlatego grę o tron sobie darowałem po 2 odcinkach.
Osobiście uwielbiam The Wire - trochę starszy. Wciągający, ale trzeba trochę czasu poświęcić, żeby obejrzeć całość.

MistrzSeller

U ciebie wszystko jest beznadziejne. Te grę już znalazłeś?

iraz75

Ja nie chcę iść na ilość, tylko na jakość, no i czasu za dużo nie mam. Już dzięki temu tematowi mam znalezione trzy seriale: Gomorra, Mentalista i Fargo, starczy mi do wakacji;]

eccentric1

Jak kto woli. Ja tam polubiłem Miasto Cudów, Prawo Ulicy, Spartakus i jeszcze kilka. Co do seriali są przyzwoite.

iraz75

A faktycznie, The Wire widziałem w całości, bardzo dobry, Spartakus nie dla mnie, ale Magic City Starz robi, to może być dobre, dzięki.

eccentric1

Lost ponad wszystko!
Serial bardzo uniwersalny, dla każdego, bo w każdym odcinku przedstawia historię innego bohatera, z jego perspektywy.

Quahu

Nie widziałem jeszcze lepszego serialu od Lost i pewnie nie zobaczę!

Merle_Dixon

A wiesz, to ciekawe zdanie, bo na Lost narzekają nawet ci którym się podobał;)

eccentric1

Bo lost miał świetny początek, ale im dalej w las tym bardziej okazywało się, że scenarzyści sami nie wiedzą co piszą, co w serialu, którego jądrem sa tajemnice jest sporym błędem.

MistrzSeller

Ja z tego co pamiętam, nie dokończyłem oglądać, ale początek był rzeczywiście obiecujący. tak już niestety jest im z wyższego pułapu się zaczyna tym niżej spada, wyłączając oczywiście Hitchcocka ;)

eccentric1

Detektyw(2014-) serial TV sezon 1 dla mnie rewelacja 8 odcinków, 2 sezon jakoś mnie nie będzie chyba ciekawić bo główne role będą grać inni aktorzy.

Dla mnie dobry serial to taki który ogląda się jak normalny film kinowy,z dobrą obsadą aktorską,no i musi być ciekawy klimacik oczywiście są wyjątki które nie przypominają filmów kinowych i też mogą wciągnąć;)
Grę o tron i Zakazane Imperium również polecam jak wyżej oraz oczywiście BB .i nie dlatego że taka moda tylko dlatego są świetne.
Produkcje HBO są doskonałe.
Zaznaczam że zawsze wolałem oglądać dobry film kinowy niż jakikolwiek serial ale kiedy trafiłem na te seriale które wymieniłem po prostu doznałem szoku że jeszcze coś może mnie tak wciągnąć ...acha zapomniałem dodać że te seriale które wymieniłem oglądałem i oglądam po kolei np.po 5 czy 6 odcinków(czyli zdobywam je alternatywnie;)i polecam tak oglądać jak jest tak możliwość bo czekać co tydzień to bym nie wytrzymał nerwowo;)

entregado66

Bo filmy się ogląda dla uczty, a seriale to przekąski:)
Podejdę do BB jeszcze raz, a True Detektyw też zobaczę w wolnej chwili.

eccentric1

Ale jak ta przekąska jest na poziomie porządnego filmu kinowego to jeszcze lepiej;)to naprawdę kwestia prywatnego indywidualnego gustu filmowego i pewnych przyzwyczajeń filmowych,wiadomo że każdy ma swoje ulubione klimaty i trudno jest kogoś namówić do czegoś czego nie lubi.
Np.serial typu sitcom lubię tylko w wydaniu komediowym Jak poznałem waszą matkę itp;)

entregado66

True Detektyw ma niewiele odcinków, to może podchodzić pod film, ale BB to jest długi, ja już próbowałem oglądać, ale za dużo mi się zdawało tam nieszczęść na cm2.

eccentric1

Wiesz no tak dosłownie proszę mojego tekstu nie brać jeśli chodzi o te filmy kinowe po prostu seriale ze znanymi aktorami z kina lepiej mi się ogląda, w B.B. np.nikt mi nie był znany a też mnie wciągnął więc nie zawsze trzymam się moich przyzwyczajeń,a fakt że jak serial ma wiele sezonów to się za bardzo to wszystko rozwleka tylko jaki komuś się taki serial bardzo podoba to nie chce żeby się skończył;)
Jeden z pierwszych seriali na wysokim poziomie który był według mnie wzorem dla dobrych seriali to Miasteczko Twin Peaks jednak im dalej do końca ostatnich odcinków David Lynch tak w nim namieszał że końcówka nie była za mądra.
Potem Kompania braci poprzeczka podniesiona bardzo wysoko pomijając to że lubię filmy o 2 wojnie to świetny 10 odcinkowy serial wojenny chyba najdroższy serial w historii TV.potem Rodzina Soprano tu jednak również dużo sezonów jednak bardzo lubiłem ten gangsterski klimat mimo że za dużo już tych odcinków.
Ale np.tak chwalony Lost po obejrzeniu pilota ser. w ogóle mnie nie wciągnął więc różnie to u mnie bywa.

eccentric1

Dexter zdecydowanie

eccentric1

Całkiem niezłym serialem jest Skazany na śmierć -Polecam

Mohito234

Możliwe, ale raczej nie dla mnie, widziałem kiedyś i porzuciłem gdzieś w okolicy połowy 2 sezonu, już nie pamiętam dokładnie czemu;)

eccentric1

Dexter, True Detective, Fargo, Boardwalk Empire, Gra o Tron, Sopranos. Każdy z tych seriali wart obejrzenia.

gejzermocy

Dextera widziałem, Fargo już też i doceniam, O Boardwalk Empire i Sopranos się wypowiadałem powyżej, a co do Gry o Tron to nie wiem czy się zabierać, książek nie czytałem, ale ktoś ze znajomych mi mówił, że to jest nie najwyższych lotów proza.

eccentric1


Sherlock
Downton Abbey
Utopia
Wikingowie
Rodzina Borgiów
House of Cards
The Knick

Hestian

Orphan Black

Hestian

Utopia jest ciekawa.

eccentric1

A ja polecę serial Utopia, epickie dzieło, szkoda, że anulowane. Będzie remake w USA, ale wątpie czy dorówna brytyjskiemu poziomu. Jeśli lubisz klimaty spisków to zdecydowanie dla Ciebie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones