Cześć!

Niedawno temu zacząłem oglądać Firefly, już jestem w końcowych odcinkach i niestety serial ma tylko 14
odcinków, po nim zamierzam oglądać film Serenity.

Polecacie jakieś dobre seriale podobne do Firefly, Knight Rider mam na myśli seriale w których ważne jest to
czym się poruszają statek, samochód itp.
Żeby troszczyli się o sprzęt itp. (Ciężko sprecyzować)

Z góry dzięki za pomoc

simulationsite

Nie wiem o co Ci chodzi.

Firefly to byl serial komediowy laczacy sf z westernem. I to dziwaczne polaczenie bylo nawet dosc udane.

per333

Ciężko dokładnie to opisać, ale takie seirale jak Knight Rider, Batelstar Galactica (może już ciut mniej).
Takie seriale w których ważna rolę odbywa dana rzecz np. samochód itd.
Tak jak serial Firefly kręcił się w okół statku.
-||- jak serial Knighr Rider kręcił się w okół KITT-a.

per333

Firefly to nie serial komediowy. To, że było dużo żartów nie oznacza, że to komedia. To serial western s.f. z elementami komediowymi.

MistrzSeller

Okay. Niemniej ten element komediowy byl w tym serialu dosc istotny. Nie byl to tez oczywiscie western.W zadnej mierze nie spelnial kryteriow gatunkowych. Bylo to natomiast tworcze polaczenie elementow westernowych z sf.

simulationsite

Farscape- tam główny statek też jest ważny i ważne są relacje między jego załogą. Sam serial fajnie balansuje między dramatem, a komedią.
Andromeda- Lekkie s.f., które ma wiele ciekawych pomysłów (czasem nie do końca wykorzystanych) i wiele trochę poważniejszych odcinków. Statek jest tak ważny, że ma nawet swój avatar w postaci androida, który jest częścią załogi. I wbrew temu co mówią serial to nie jest płytka przygodówka (owszem zdarzają się takie odcinki, ale w praktycznie każdym sezonie można znaleźć też ciekawe poważne odcinki).

Cowboy bebop- tam statek jest nie istotny, ale jak zatytułowałeś podobne do firefly to pewnie znajdzie się ktoś kto będzie próbował ci wcisnąć mówiąc, że to jest to samo mimo iż oba seriale są zupełnie różne, a cowboy nie jest tak dobry i nie ma tak fajnych postaci. Choć możesz spróbować.

MistrzSeller

Ok, dzięki oglądnę to.
Farscape raczej nie bo patrząc po zdjęciach nie interesują mnie seriale w których takie postacie s-fi grają.

A polecacie jakieś seriale związane z samochodem itp. ?

simulationsite

Farscape to w sumie taki Firefly tylko z kosmitami. Tylko postaci może nie są aż tak dobrze wykreowane, ale nadal jest w tym wysoki poziom. Ale jest fajne ze względu na dobry balans dramat-komedia i ciekawą fabułę. Generalnie jest to serial bardziej skupiający się na relacjach między postaciami. Jeśli jednak ktoś nie lubi s.f., albo nie lubi kosmitow, to chyba raczej serial go nie przekona.

MistrzSeller

Sf-i lubię, ale kosmici mnie aż tak nie przekonywują :)

simulationsite

ci kosmici są fajni, bo są dość rozwinięci, jeśli chodzi o kulturę. Choć są robieni tradycyjnymi metodami (jak w starych SW) i to może niektórych odrzucać.

simulationsite

I generalnie jesli podobało ci się skupienie na relacjach miedzy postaciami w firefly, to farscape też powinien przypaść do gustu.

MistrzSeller

W firefly podobało mi się tak jak piszesz skupienie na relacjach między postaciami, ale też szczególnie przygody i sam statek FireFly (jego rola w tym serialu).

simulationsite

To generalnie wszystko jest i w Farscape:
-Relacje między postaciami
-Przygody (nawet trochę więcej akcji niż w firefly)
-Statek, Moya, żyje i ma duży wpływ na historie.

MistrzSeller

W takim razie spróbuje oglądnąć ,ale jak skończę Battlestar Galactica.
Poleciłbyś może coś innego gdzie akcja odbywa się poza kosmosem, najlepiej związane z samochodem.

simulationsite

Takich nie znam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones