Recenzje

Absolwentka filozofii i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka III miejsca w konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2011). Pisze o filmach do portali Dwutygodnik.com, Portalfilmowy.pl oraz magazynów "EKRANy", "K MAG" i "Fragile".
 • Powrót Gorebustera (recenzja gry The Evil Within 2)
  The Evil Within 2

  Powrót Gorebustera

  To tryumfalny powrót Mikamiego na szczyt: tytuł tyleż wierny swoim korzeniom, co nowatorski i praktycznie pozbawiony mielizn.

)
  Ludwika Mastalerz
 • Wkraczając w pustkę (recenzja gry Dishonored: Death of the Outsider)
  Dishonored: Death of the Outsider

  Wkraczając w pustkę

  Trudno wyobrazić sobie świat "Dishonored" bez Outsidera – osobliwej istoty, która jako człowiek dorastała i cierpiała na ulicach Dunwall, a jako bóg stała się fundatorem drugiej najważniejszej energii...)
  Ludwika Mastalerz
 • Łowca umysłów (recenzja gry Observer)
  Observer

  Łowca umysłów

  Co najbardziej zaskakuje to fakt, że przyjmując za punkt wyjściowy mocno eksploatowaną klasykę gatunku, krakowskiemu studiu udało się stworzyć oryginalną perspektywę i unikalny świat. )
  Ludwika Mastalerz
 • Bogini wojny (recenzja gry Hellblade: Senua’s Sacrifice)
  Hellblade: Senua’s Sacrifice

  Bogini wojny

  Choć nie wszystko w "Hellblade" jest bez zarzutu, wzruszający finał, w którym opowieść o stracie przeradza się niepostrzeżenie w opowieść o żmudnym procesie jej akceptacji, najlepiej akcentuje sposób,...)
  Ludwika Mastalerz
 • Równia pochyła (recenzja gry Get Even)
  Get Even

  Równia pochyła

  Najnowsza gra gliwickiego studia The Farm 51 niemal od samego porządku chce pokazać, że jest dla weteranów branży nowym otwarciem. Po wycieczce w odmęty kampowego piekła z NecroVision i nieudanej...)
  Ludwika Mastalerz
 • W swoim czasie (recenzja gry Rime)
  Rime

  W swoim czasie

  Pierwsze minuty "Rime", gdy wyrzucony na nieznany brzeg chłopiec odzyskuje przytomność i powoli, kulejąc, zaczyna rozglądać się wokół, doskonale zdradzają ideę przyświecającą twórcom. )
  Ludwika Mastalerz
 • Bóg nie słucha zmarłych (recenzja gry Outlast 2)
  Outlast 2

  Bóg nie słucha zmarłych

  Z przeczytanej sto lat temu powieści "Dom dzienny, dom nocny" Olgi Tokarczuk do dziś utkwił mi w pamięci wątek sekty nożowników – grupy rzemieślników ze Śląska, którzy przez cały rok wyrabiali...)
  Ludwika Mastalerz
 • Tożsamość robota (recenzja gry NieR: Automata)
  NieR: Automata

  Tożsamość robota

  Najnowsza gra Yoko Taro jest nie tylko majstersztykiem w warstwie gameplay'u, jest również efektownym egzystencjalnym traktatem rozpisanym na wielogłos zagubionych, skrzywdzonych i poszukujących...)
  Ludwika Mastalerz
 • Z daleka widok był piękny (recenzja gry Husk)
  Husk

  Z daleka widok był piękny

  Jakiś czas temu w mediach pojawiła się kampania społeczna, która przekonywała, że: "Robienie gier jest przyjemniejsze od grania". Zagłębiając się w zakamarki miasteczka Shivercliff, coraz bardziej...)
  Ludwika Mastalerz
 • Dusza Samuraja (recenzja gry Nioh)
  Nioh

  Dusza Samuraja

  O grze zrobiło się głośno niecałe dwa lata temu, gdy cudem wyrwała się z deweloperskiego limbo, by wreszcie ujrzeć światło dzienne po niemal 10 latach od pojawienia się o niej pierwszych informacji.)
  Ludwika Mastalerz
 • Domo arigato (recenzja gry Yakuza 0)
  Yakuza 0

  Domo arigato

  Mawia się, że “Yakuza to takie japońskie GTA”, ale dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie grał w żaden z tytułów tej serii, brzmi to tyleż interesująco, co podejrzanie.)
  Ludwika Mastalerz
 • Klejnot w koronie (recenzja gry Dishonored 2)
  Dishonored 2

  Klejnot w koronie

  Kluczem do zrozumienia niespodziewanego sukcesu "Dishonored" w 2012 roku jest bezkompromisowe podejście twórców ze studia Arkane – mimo że podjęli ogromne ryzyko, tworząc osobny, fantastyczny świata,...)
  Ludwika Mastalerz

Ludwika Mastalerz dla fwm Filmweb magazyn

0525044c46eb8916c1c0503e1e98294b