"BioShock" w rękach reżysera "Piratów z Karaibów"

Variety   |   autor: Marcin Pietrzyk   |    |   Filmy w produkcji
photo.title  Wielki przebój rynku gier wideo ubiegłego roku "BioShock" zostanie zekranizowany. Tę informację po raz pierwszy podawaliśmy na początku roku, dziś mamy dla więcej szczegółów.
Film powstanie dla wytwórni Universal, a na stanowisko reżysera wybrany został autor "Piratów z Karaibów" Gore Verbinski. Nad scenariuszem pracować będzie John Logan ("Aviator"). Na razie nie ma ustalonej daty rozpoczęcia produkcji. Verbinski powiedział jednak, iż chce zacząć pracę tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.
"BioShock" to gra typu FPP na PC i Xbox 360 wydana latem ubiegłego roku. Gra zabiera nas do podwodnego miasta Rapture, założonego po II Wojnie Światowej przez naukowca Andrew Ryana. Niestety, epokowy wynalazek Ryana - pozyskiwana z morskich ślimaków substancja Adam, mogąca zwiększać ludzkie możliwości - doprowadził do konfliktu, który rozbił utopijne społeczeństwo na kilka walczących frakcji i doprowadził miasto do ruiny. [źródło: gaminator.pl]
Dla wytwórni Universal będzie to drugie w ostatnim czasie podejście do ekranizacji gry wideo. Poprzednią miała być gra "Halo", nad którą pracował Peter Jackson. Projekt jednak upadł w ubiegłym roku.

komentarze

Dodaj komentarz

Prawdopodobnie wyjdzie coś pokroju Dooma...Ale film obejrzałbym tylko ze względu na postac Cohena(kto grał ten wie o kogo chodzi;)).

jeśli utrzyma poziom hitmana to nie będzie źle ;)
Owszem. Będzie barzdzo źle;]

Jeżeli utrzyma klimat gry , będzie dobrze :)

jeśli utrzyma poziom hitmana to nie będzie źle ;)

jak to nie nakreca 'halo' jednak ??

Nie nie nie, ja chce Uwe Bolla xD

No moze byc.. Jedyny plus Uwe tego nie przejąl :)
Ale ja tam bym wolal zeby Crysisa nakrecili bo Far Cry to juz niewypal( wiadomo kogo zasluga:( )

Oki teraz wybieramy główną rolę damską, bo chyba nie wątpicie że będzie?

Świetny klimat gry i jesli konwersja z pc na projektory tego nie zepsuje mamy murowany hicior. Szkoda tylko, ze Harrison Ford juz w dosc podeszlym wieku bo to mogla byc rola dla niego : p

Jak muzyka to tylko ta gry (fenomenalna nawiasem mówiąc)

Hmm... Skoro jest Verbiński to może Zimmer weźmie się za muzykę?

Ja bym to dał do łap Cronenbergowi.

Nareszcie jakiś dobry pomysł w związku z ekranizacją gry...
Come mr Bubbles... I can see an angel...

fakt, szkoda, ze Uwe sie za to nie wzial.. polubilem kolesia za jego poczucie humoru po tym, jak w necie pojawila sie ta smieszna ankieta.

Niech Uwe wyreżyseruje - on robi porządne kino! ;3 XD

Racja Panie dzikus! Marc Caro & Jeunet stworzyli już swego czasu niesamowity wygląd "Miasta zaginionych dzieci", który w sumie miał, nie tylko kolorystycznie, troszkę wspólnego z Rapture.
Po Verbinskim, po tych wszystkich Piratach, można się, chyba, spodziewać naprawdę niezłej oprawy wizualnej. Oby tylko nie była on tak dominujący względem innych elementów filmu jak to było np: w "Na krańcu Świata".

szykuje się hit! szykuje!

Hehe a pomyślcie co by było gdyby do ekranizacji zabrał by się Uwe Boll. Ale 2K Games nie jest głupie . Swoją drogą Piraci to całkiem przyzwoite kino więc może się szykować niezły kąsek

gra jest kozacka oby film taki sam byl i hit murowany

Dać kategorie R , odtworzyć klimat gry i hit murowany.

A ja bym tu widział Davida Cronenberga na stołku "bossa". Kazdy jego film jest krwawy i przy Bioshocku miał by pole do po pisu. Mam nadzieje ze przyjdzie nam podziwiac w pełnych szczegółach sceny typu - Big Daddy rozrywa kogos wiertłem(niech skopiuja akcje z intra gry), psychole okaleczaja i torturuja swoje ofiary w stylu Hostela... i jak głowny bohater musi zabic Little sister by przeżyc( tego akurat gra nie pokazywała nawet zbytnio wiec nie spodziewam sie tego). Mam nadzieje ze film skupi sie bardziej na fabule z gry która byla swietna.

Może być niezły film ale na reżysera bardziej pasowałby mi duet Marc Caro & Jean-Pierre Jeunet.

Dodbrze, że ekranizację tej gry nie bierze się Uwe Boll bo napewno by spartolił kolejną produkcję, a mogę być pewny, że jak już wyjdzie ten film to będzie Uwe komentować: "...ja bym zrobił lepszy film..." , taki mały joke z mojej strony ;>

zapomniałem, że Verbinsky oprócz serii filmów dla całej rodziny popełnił też całkiem przyzwoity remake Ringu z klimatem. Jednak jest, więc, jakaś nadzieja:)
__________________________________________________
-Gore, would you kindly make a good movie?:]

mm fajnie jestem w połowie tej gry aktualnie, mam nadzieje że wyjdzie to im :>

To będzie REWELACJA. Już to czuję :D

Fakt faktem- gra była bardzo dobra (choć mnie jakoś zzbytnio nie chwyciła za serce ;D i napewno posiada materiał na dobry film. Verbinski też jest spoko, byle by nie walnoł jakiegoś babola w obsadzie. Choć z ostatnich gier najbardziej bym chciał zobaczyć dobry film Gears of War lub Assasin Creed. I moim skromym marzeniem jest obejrzeć fajnie zrobiony film na podstawie Devil May Cry ;D

To się nie nadaje dla dzieci, a Verbinski nie robi tego dla Foxa żeby mu na chama kazali film ciąć do PG-13. Jak mówi, że film jest robiony pod R, to można się tej R-ki spodziewać... Chyba, że budżet zrobi się ogromny i się wystraszą, ale Verbinski w wywiadzie mówi, że to nie będzie film na "aż tak dużą skalę", jak "Piraci z Karaibów".

Bardzo dobra wiadomość, mam jednak nadzieje, że nie będzie to typowy horror, a coś, co skupi się na klimacie, społeczeństwie i warstwie psychologicznej i filozoficznej BioShocka. Co jak co, ale skrajny liberał (libertarianizm?) Ryan potrafił urzec.

To super. Verbinski pokazał już remake'iem "Ringu", że umie robić dreszczowce (a do nich głównie zalicza się "BIOSHOCK"). :) Oby tylko była kategoria "R"...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:

newsy

zobacz wszystkie newsy

gorące newsy

magazyn