Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/%22Czarownica+2%22+bli%C5%BCsza+realizacji-124657

"Czarownica 2" bliższa realizacji

  • The Tracking Board
  • autor: mp
  • Filmy
Mamy dobrą wiadomość dla fanów Angeliny Jolie i "Czarownicy". Wszystko wskazuje na to, że wytwórnia Walta Disneya w końcu na poważnie zajmie się produkcją kontynuacji tego baśniowego widowiska. Studio właśnie zatrudniło nowego scenarzystę.

male.jpg


"Czarownica 2" została oficjalnie zapowiedziana w ubiegłym roku. Wtedy też przygotowanie fabuły zlecono Lindzie Woolverton, stałej współpracowniczce Disneya i autorce scenariusza "Czarownicy". Teraz jej tekst trafi w ręce Jeza Butterwortha, który ma napisać ostateczną wersję scenariusza.

Butterworth znany jest fanom kina głównie za sprawą filmu o Jamesie Bondzie "Spectre" i widowiska SF z Tomem Cruise'em "Na skraju jutra". "Czarownica 2" nie jest jego pierwszym scenariuszem pisanym dla Disneya. Wcześniej pracował nad fabułą baśniowego widowiska "Cruella", w którym tytułową rolę zagra Emma Stone.

O czym opowie "Czarownica 2", tego na razie nie wiadomo. Oczywiście główną rolę zagra ponownie Angelina Jolie.

3 21

zobacz też: