Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/%22Kszta%C5%82t+wody%22+faworytem+Critics%27+Choice+Awards-126123

"Kształt wody" faworytem Critics' Choice Awards

W środę ogłoszono nominacje do Critics' Choice Awards. W kategoriach filmowych wielkim faworytem jest "Kształt wody". Dzieło Guillermo del Toro zdobyło aż 14 nominacji.

shape3.jpg


Film zdystansował rywali. "Dunkierka", "Czwarta władza", "Lady Bird" i "Tamte dni, tamte noce" mają na swoim koncie zaledwie po osiem nominacji. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" ma sześć szans na nagrody krytyków, a "Uciekaj!" – pięć.

Wśród produkcji telewizyjnych faworytem jest "Konflikt: Bette i Joan" z sześcioma nominacjami. Po pięć szans na statuetki mają: "Fargo" i "Wielkie kłamstewka". "Glow" zdobyło cztery nominacje.

Poniżej znajdziecie listę nominacji w kategoriach kinowych.

FILM
"I tak cię kocham"
"Tamte dni, tamte noce"
"Czas mroku"
"Dunkierka"
"The Florida Project"
"Uciekaj!"
"Lady Bird"
"Czwarta władza"
"Kształt wody"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

AKTOR
Timothée Chalamet - "Tamte dni, tamte noce"
James Franco - "Disaster Artist"
Jake Gyllenhaal - "Niezwyciężony"
Tom Hanks - "Czwarta władza"
Daniel Kaluuya - "Uciekaj!"
Daniel Day-Lewis - "Nić widmo"
Gary Oldman - "Czas mroku"

AKTORKA
Jessica Chastain - "Gra o wszystko"
Sally Hawkins - "Kształt wody"
Frances McDormand - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Margot Robbie - "I, Tonya"
Saoirse Ronan - "Lady Bird"
Meryl Streep - "Czwarta władza"

AKTOR DRUGOPLANOWY
Willem Dafoe"The Florida Project"
Armie Hammer - "Tamte dni, tamte noce"
Richard Jenkins - "Kształt wody"
Sam Rockwell - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Patrick Stewart - "Logan: Wolverine"
Michael Stuhlbarg - "Tamte dni, tamte noce"

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Mary J. Blige"Mudbound"
Hong Chau - "Pomniejszenie"
Tiffany Haddish "Girls Trip"
Holly Hunter - "I tak cię kocham"
Allison Janney"I, Tonya"
Laurie Metcalf"Lady Bird"
Octavia Spencer - "Kształt wody"

MŁODY AKTOR/AKTORKA
Mckenna Grace - "Obdarowani"
Dafne Keen - "Logan: Wolverine"
Brooklynn Prince"The Florida Project"
Millicent Simmonds"Wonderstruck"
Jacob Tremblay - "Cudowny chłopak"

OBSADA
"Dunkierka"
"Lady Bird"
"Mudbound"
"Czwarta władza"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

REŻYSERIA
Guillermo del Toro - "Kształt wody"
Greta Gerwig"Lady Bird"
Martin McDonagh - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Christopher Nolan - "Dunkierka"
Luca Guadagnino - "Tamte dni, tamte noce"
Jordan Peele - "Uciekaj!"
Steven Spielberg - "Czwarta władza"

SCENARIUSZ ORYGINALNY
"Kształt wody"
"Lady Bird"
"I tak cię kocham"
"Czwarta władza"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
"Uciekaj!"

SCENARIUSZ ADAPTOWANY
"Tamte dni, tamte noce"
"Disaster Artist"
"Mudbound"
"Gra o wszystko"
"Cudowny chłopak"

ZDJĘCIA
"Blade Runner 2049"
"Dunkierka"
"Kształt wody"
"Mudbound"
"Tamte dni, tamte noce"

SCENOGRAFIA
"Kształt wody"
"Morderstwo w Orient Expressie"
"Dunkierka"
"Blade Runner 2049"
"Piękna i Bestia"
"Nić widmo"

MONTAŻ
"Czwarta władza"
"Baby Driver"
"Dunkierka"
"Kształt wody"
"Blade Runner 2049"

KOSTIUMY
"Blade Runner 2049"
"Nić widmo"
"Piękna i Bestia"
"Wonder Woman"
"Kształt wody"

CHARAKTERYZACJA
"Piękna i Bestia"
"Czas mroku"
"I, Tonya"
"Kształt wody"
"Cudowny chłopak"

EFEKTY SPECJALNE
"Blade Runner 2049"
"Dunkierka"
"Kształt wody"
"Thor: Ragnarok"
"Wojna o planetę małp"
"Wonder Woman"

ANIMACJA
"The Breadwinner"
"Coco"
"Gru, Dru i Minionki"
"LEGO BATMAN: FILM"
"Twój Vincent"


FILM AKCJI
"Baby Driver"
"Logan: Wolverine"
"Thor: Ragnarok"
"Wojna o planetę małp"
"Wonder Woman"


KOMEDIA
"I tak cię kocham"
"Disaster Artist"
"Girls Trip"
"I, Tonya"
"Lady Bird"

AKTOR W KOMEDII
Steve Carell - "Wojna płci"
James Franco"Disaster Artist"
Chris Hemsworth"Thor: Ragnarok"
Kumail Nanjiani - "I tak cię kocham"
Adam Sandler - "Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)"

AKTORKA W KOMEDII
Tiffany Haddish"Girls Trip"
Zoe Kazan"I tak cię kocham"
Margot Robbie"I, Tonya"
Saoirse Ronan"Lady Bird"
Emma Stone"Wojna płci"

HORROR LUB FILM FANTASY & SF
"Blade Runner 2049"
"Uciekaj!"
"To"
"Kształt wody"

FILM ZAGRANICZNY
"120 uderzeń serca"
"Fantastyczna kobieta"
"Najpierw zabili mojego ojca"
"W ułamku sekundy"
"Thelma"
"The Square"


PIOSENKA
Evermore - "Piękna i Bestia"
Mystery of Love - "Tamte dni, tamte noce"
Remember Me - "Coco"
Stand Up for Something - "Marshall"
This Is Me - "Król rozrywki"

MUZYKA
"Kształt wody"
"Nić widmo"
"Czas mroku"
"Blade Runner 2049"
"Czwarta władza"
"Dunkierka"

Listę nominacji telewizyjnych znajdziecie TUTAJ.

Nagrody zostaną wręczone 11 stycznia, cztery dni po Złotych Globach.

zobacz też: