"Mistrz" - Jacek Braciak w nowym filmie Trzaskalskiego

 • Super Express
 • Różne
Piotr Trzaskalski, reżyser filmu "Edi", skompletował już obsadę filmu pt. "Mistrz".

Jak informuje "Super Express", zdjęcia do filmu rozpoczną się w sierpniu. Będzie to opowieść o rosyjskim cyrkowcu, który wyruszył w podróż do Paryża. Jest mistrzem, bo po mistrzowsku rzuca nożami, umieszczając je wokół ciała asystentki Andżeli - w tej roli Teresa Branna, studentka ostatniego roku warszawskiej Akademii Teatralnej. Cyrkowiec zabierze ją w podróż. Dołączy do nich akordeonista. - Nie miałem wątpliwości, że to rola dla Jacka Braciaka - mówi reżyser.

Braciak w "Edim" zagrał Jureczka - jedynego kumpla Ediego. Za tę rolę dostał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni i Polskie Orły.

W drodze do Paryża mistrz zakochuje się w Annie. W tej roli Monika Buchowiec, studentka III roku łódzkiej filmówki.

"Poetykę filmu podkreślą plenery z okolic Lidzbarka, Gniewu, Łeby. Dlatego zdjęcia rozpoczną się w sierpniu, a nie w marcu, jak początkowo planowaliśmy - poinformował "Super Express" Marcin Adamczewski, asystent reżysera.

Najdłużej szukano odtwórcy roli rosyjskiego cyrkowca. Wreszcie na castingu w Moskwie wyłoniono Konstantina Ławronienko, znanego z filmu "Powrót", nagrodzonego w Wenecji Złotymi Lwami.

Scenariusz "Mistrza", tak jak scenariusz "Ediego", napisali Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka.

komentarze

pozostało 255 znaków
 • false
  użytkownik usunięty 2004-02-24 18:21:44 +0100

  Bardzo dobrze - powrót Piotra Trzaskalsiego:) Z pewnością film będzie reprezentował sobą uniwersalne wartości i będzie w nim czekała na nas magiczna atmosfera..ummm..na pewno tak będzie:))))

 • withnailandI
  withnailandI
  2004-02-24 18:13:49 +0100

  O ile pamiętam "Edi" był debiutem reżyserskim Trzaskalskiego, film osiągnął taki sukces, że chyba trudno będzie mu go powtórzyć. Zwłaszcza, że po "Edim" oczekiwania będą bardzo wysokie. Fabuła filmu jakoś dziwnie przypomina film Patricka Leconte "Dziewczyna na moście". Facet rzucający nożami, podróż, dziewczyna iitd. A tamten film był naprawdę cudowny, nastrojowy, nakręcony na czarno białej taśmie, ze znakomitym Danielem Auteil i Vanessą Paradis w jej chyba najlepszej roli.

 • Krzysztof_Krzak
  Krzysztof_Krzak
  2004-02-24 16:35:56 +0100

  Cieszę się,że Piotr Trzaskalski znów stanie za kamerą.Fajnie,że przygotował w swoim filmie rolę dla Jacka Braciaka.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
o