Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/%22Tamte+dni%2C+tamte+noce%22+przewodz%C4%85+nominacjom+do+Independent+Spirit+Awards-125912

"Tamte dni, tamte noce" przewodzą nominacjom do Independent Spirit Awards

Ogłoszono nominacje do Independent Spirit Awards, nazywanych czasem "niezależnymi Oscarami". Nagrody przyznawane są filmom, których budżet wynosił mniej niż 20 milionów dolarów.

200077_16bbc84fbec461661cb55e38067418a0.jpg

Najwięcej nominacji zebrały "Tamte dni, tamte noce", ale filmowi Luki Guadagnino depcze po piętach "Uciekaj!" Jordana Peele'a.

Laureatów poznamy 3 marca.

Oto pełna lista nominacji:

NAJLEPSZY FILM
"Tamte dni, tamte noce"
"Uciekaj!"
"Lady Bird"
"The Florida Project"
"The Rider"

NAJLEPSZY DEBIUT
"Columbus"
"Ingrid Goes West"
"Menashe"
"Oh Lucy!"
"Patti Cake$"

NAGRODA IM. JOHNA CASSAVETESA (dla filmu zrobionego za mniej niż 500 tysięcy dolarów)
"Dayveon"
"A Ghost Story"
"Life and Nothing More"
"Most Beautiful Island"

"The Transfiguration"

REŻYSERIA
Sean Baker"The Florida Project"
Jonas Carpignano - "A Ciambra"
Luca Guadagnino"Tamte dni, tamte noce"
Jordan Peele"Uciekaj!"
Benny Safdie, Josh Safdie - "Good Time"
Chloé Zhao"The Rider"

SCENARIUSZ
"Lady Bird"
"The Lovers"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
"Uciekaj!"
"Beatriz at Dinner"

SCENARIOPISARSKI DEBIUT
"Donald Cried"
"The Big Sick"
"Women Who Kill"
"Columbus"
"Ingrid Goes West"

ZDJĘCIA
"Zabicie świętego jelenia"
"Columbus"
"Beach Rats"
"Tamte dni, tamte noce"
"The Rider"

MONTAŻ
"Good Time"
"Tamte dni, tamte noce"
"The Rider"
"Uciekaj!"
"I, Tonya"

AKTORKA
Salma Hayek"Beatriz at Dinner"
Frances McDormand"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Margot Robbie"I, Tonya"
Saoirse Ronan"Lady Bird"
Shinobu Terajima - "Oh Lucy!"
Regina Williams - "Life And Nothing More"

AKTOR
Timothée Chalamet"Tamte dni, tamte noce"
Harris Dickinson - "Beach Rats"
James Franco - "The Disaster Artist"
Daniel Kaluuya"Uciekaj!"
Robert Pattinson"Good Time"

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Holly Hunter - "I tak cię kocham"
Allison Janney"I, Tonya"
Laurie Metcalfe"Lady Bird"
Lois Smith - "Marjorie Prime"
Taliah Lennice Webster"Good Time"

AKTOR DRUGOPLANOWY
Nnamdi Asomugha - "Crown Heights"
Armie Hammer"Tamte dni, tamte noce"
Barry Keoghan"Zabicie świętego jelenia"
Sam Rockwell"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Benny Safdie"Good Time"

NAGRODA IM. ROBERTA ALTMANA
"Mudbound"

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
"120 uderzeń serca"
"Fantastyczna kobieta"
"Nie jestem czarownicą"

"Lady M."
"Niemiłość"

DOKUMENT
"Odejście"
"Visages, villages"
"Ostatni w Aleppo"
"Motherland"
"Quest" 

zobacz też: