17 filmów DVD, które warto zobaczyć w lutym

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/17+film%C3%B3w+DVD%2C+kt%C3%B3re+warto+zobaczy%C4%87+w+lutym-40579
Nie samym kinem człowiek żyje. Czasem warto zostać w domu, wrzucić płytę do odtwarzacza i cieszyć się filmem oraz dodatkami w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. Szczególnie teraz kiedy zaczął się najzimniejszy i dzięki Bogu najkrótszy miesiąc roku. Dla wszystkich fanów kina domowego mamy listę 17 najciekawszych nowości przygotowanych przez naszych krajowych dystrybutorów.

"Ratatuj"
Genialna mieszanka dzikiego poczucia humoru, pierwszorzędnej animacji i beczki pomysłów, których mógłby pozazdrościć każdy szanujący się scenarzysta. Czy obrzydliwe stworzenie może być mistrzem kuchni? Reżyser Brad Bird nie widzi w tym żadnego problemu. Twórcy pompują w film wystarczającą dawkę dowcipu, by całość działała niczym dobry szampan. "Ratatuj" zrobił prawdziwą furorę w polskich kinach, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by powtórzyć seans w domowym zaciszu. Oczywiście otaczając się dobrym jedzeniem!

"Gwiezdny pył"
Udana adaptacja powieści Neila Gaimana. Rzecz o naiwniaku, który postanawia zaimponować panience i przynieść jej... gwiazdkę z nieba. Ta okazuje się być upartą damulą pragnącą powrócić na niebieski firmament. W dodatku na jej świetliste serduszko dybie obleśna czarownica z długim nożem... Choć reżyser wygładza wszelkie kanty książkowego oryginału, film ogląda się z niekłamaną przyjemnością. "Gwiezdny pył" to klasyczna baśń zaopatrzona w dużą dawkę czarnego humoru i odrobinę erotycznego pieprzu. Na dokładkę przygotowano Roberta De Niro w roli twardego kapitana, który po pracy przebiera się w damskie ciuszki.

"Katyń"
Tuż po premierze na Andrzeja Wajdę posypały się gromy: że film jest nudny, źle zrobiony i nie ma bohatera. Wystarczyło jednak, że "Katyń" otrzymał nominację do Oscara, a niedawni malkontenci zastygli w pełnym podziwu milczeniu. Dzieło Wajdy to jednocześnie symboliczny pogrzeb żołnierzy zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku i angażujący dramat psychologiczny wyzbyty z bombastyczności. Idealnie oddaje to kamera skupiająca się głównie na twarzach aktorów. Wajda woli przyglądać się rodzinom pomordowanych, dzięki czemu tragedia narodu zostaje przefiltrowana i nabiera intymnego tonu. Finałowa scena mordu to operacja na otwartych nerwach widza.

"Wszystko będzie dobrze"
Mama Pawełka umiera, więc ten zawiera układ z samą Matką Boską. Dobiegnie do Częstochowy, byle tylko rodzicielka wróciła do zdrowia. W podróży przez całą Polskę bohaterowi będzie towarzyszył jego trener-alkoholik. Streszczenie brzmi może fatalnie, ale film Tomasza Wiszniewskiego to nader udane kino drogi, które bardzo przewrotnie traktuje przyzwyczajenia widza. Twórcy pokazują, jak wygląda typowo polskie podejście do Wszechmogącego: zakładamy się z Bogiem, chcemy dokonywać targów. Tymczasem wiara to rzecz śmiertelnie poważna...

"Simpsonowie: Wersja kinowa"
Homer Simpson wraca do akcji. I to w jakim stylu! Twórcy udowadniają że przez 18 lat ich poczucie humoru nie stępiło się ani na jotę. Kinowa wersja kultowego serialu animowanego buja widzem na lewo i prawo, by na końcu mógł wylądować ze śmiechu pod fotelem. Szkoda tylko, że dystrybutor postanowił zaopatrzyć film w polski dubbing, który psuje wiele kapitalnych dowcipów. Na szczęście seans w zaciszu kina domowego pozwala wybrać, z jaką wersją językową chcemy obcować. Jedna z najlepszych komedii ubiegłego roku.


"Lakier do włosów"
Pierwowzór nakręcił nie kto inny jak sam enfant terrible amerykańskiego kina John Waters. Waters szczyci się, że przykładne amerykańskie rodziny po obejrzeniu jego dzieła z 1988 roku, sięgają po kolejne filmy twórcy "Różowych Flamingów" i... wzywają policję. Remake jest dziełem Adama Shankmana przyzwoitego hollywoodzkiego rzemieślnika, który pozwolił rozwinąć skrzydła zarówno Johnowi Travolcie (w roli pulchniutkiej Edny) i powrócić na ekran w wielkim stylu pięknej Michelle Pfeiffer. Kiedy do tego dodamy jeszcze Christophera Walkena, a całość wymieszamy w litrach muzyki, tańca i cukru otrzymamy znakomitą rozrywkę dla całej rodziny.

"4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni"
Największe wydarzenie artystyczne zeszłego sezonu wreszcie na dvd. Żarty się skończyły. Panowie i panie, Cristian Mungiu udowadnia, że niedysponując wielkim budżetem można zrobić kino prawdziwie wielkie i z ducha epickie. Epoka i losy jednostki, pytanie o wybór, odpowiedzialność i wolność. Mungiu sięga do najlepszej tradycji kina łącząc ją z konwencją specyficznego thrillera. Rezultat, którego możemy pozazdrościć naszym dawnym kolegom zza żelaznej kurtyny. Dla każdego kinomana lektura obowiązkowa.

"Lecą żurawie"
Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes obraz Michaiła Kałatoziszwili z 1958 roku doczekał się wydania dvd. Historia romantycznej i głęboko tragicznej miłości pary kochanków, których szczęściu przeszkodziła wojna, wciąż ogląda się znakomicie. Absolutna klasyka, która udowadnia, że wielkie kino potrafi się oprzeć upływowi lat. Kto jeszcze nie widział, czym prędzej powinien nadrobić zaległości.

"Przypadkowa dziewczyna"
"Przypadek" Kieślowskiego zainspirował wielu reżyserów. Jednym z nich bez wątpienia jest Peter Howitt. "Przypadkowa dziewczyna" to zgrabna wariacja wokół pomysłu naszego reżysera. To czy Hellen, wciśnie się do zatłoczonego metra, czy pozostanie na peronie określi jej dalsze losy. Życie jak wiadomo to sztuka wyborów, oglądanie filmów też. W tym wyborze powinna pomóc wam Gwyneth Paltrow. Zarówno jako blondynka, jak i brunetka prezentuje się znakomicie.

"Aryskotraci" – Wydanie Specjalne
Historia pewnej kotki i jej kociąt wywłaszczonej przez niecnego lokaja proletariusza to świetna zabawa dla każdego, kto nie jest uczulony na mleko. Dwudziesty pełnometrażowy klasyk Disneya został zapakowany tak, że każdy rodzic będzie mógł odpocząć od swojej pociechy. Oprócz filmu dostajemy bowiem cały zestaw dodatków w tym interaktywne zabawy i gry dla najmłodszych. Dzięki temu każdy może poczuć się jak kot z wyższych sfer.

"101 Dalmatyńczyków" – 2 dyskowe wydanie specjalne
Były koty, są i psy. W ten sposób każdy jest szczęśliwy. Cruella DeMon i jej upodobanie do futer sprawia, że wszystkie czarno białe czworonogi mogą czuć się zagrożone. Jak wiadomo wredny kościsty babsztyl zostanie przykładnie ukarany za swe niecne knowania, a widz nagrodzony doskonałą zabawą. Podobnie jak wydanie dvd z kotami, tak i dalmatyńczyki mają mnóstwo dodatków, które powinny na tyle zaabsorbować dzieciaki, że nie wpadnie im do głowy poprosić rodziców aby kupili jemu/jej takiego ładnego pieska.

"Życie od kuchni"
Nic tak nie koi nerwów i nie pobudza zmysłów jak dobra kuchnia. "Życie od kuchni" to pokrzepiająca opowiastka o zbawiennym wpływie improwizacji w kuchni na życie pracowników i klientów pewnej restauracji. Przy okazji poznamy prosty, lecz skuteczny przepis na miłość. Wystarczy Catherina Zeta-Jones doprawiona sporą szczyptą Aarona Eckharta i voila. Znakomita przekąska przed walentynkowym szaleństwem.

"Po prostu razem"
Najnowszy film uznanego francuskiego reżysera, twórcy takich filmów jak "Germinal" i "Jeden odchodzi, drugi zostaje". Tym razem bardziej romantycznie i sentymentalnie o zetknięciu dwóch przeciwstawnych charakterów. Zwolennicy ciepłego, lekko ironicznego humoru francuskiego powinni być zadowoleni. Zwłaszcza, kiedy poszukują czegoś na romantyczny wieczór we dwoje.

"Nigdy nie będę twoja"
I jeszcze jedna propozycja na lutowe romantyczne spotkanie we dwoje. Tym razem przystojny Paul Rudd spróbuje jak smakuje miłość z niezwykle uroczo starzejącą się Michelle Pfeiffer. Aktorka jest niczym wino i im starsza tym bardziej się nią delektuje. Niejednego mężczyznę natchnie nadzieją, że i jego wybranka może tak wyglądać

"Trainspotting" (wydanie dwupłytowe, nieocenzurowane)
Szkockie ćpuny wróciły bez cenzury. Danny Boyle zabierze nas w narkotyczną podróż beż trzymanki. Kto jeszcze nie zna Rentona, Spuda, Sick Boya, Tommy'ego i z deka psychopatycznego Begbiego, powinien czym szybciej nadrobić braki. Kto zna powinien tą relacje czule pielęgnować. Uwaga - to znajomość wybuchowa, a przede wszystkim uzależniająca.

Filmy Claude'a Leloucha
Monolith ufundował fanom kina francuskiego nie lada gratkę: dwa boxy dvd z dziełami Claude'a Leloucha. Fani twórczości autora "Kobiety i mężczyzny" będą mogli zobaczyć następujące tytuły: "Dwoje"", "Jedni i drudzy"", "Niech żyje życie!", "Rozstania i powroty" (box 1), oraz "Edith i Marcel", "Uwaga, bandyci!", "Podróż rozpieszczonego dziecka", "Odwaga miłości" (box 2). Nie wierzę, że jest ktoś, kto nie zanuciłby z chęcią za Lelouchem: szabadabada.

"28 tygodni później"
Juan Carlos Fresnadillo godnie kontynuuje dzieło Danny'ego Boyla. Twórca intrygującego "Intacto" zamiast na głębię postawił na wizualny rozmach. Wyszło mu to doprawdy znakomicie. Już dawno nie było tak sugestywnej i przy całej swojej pozornej chaotyczności, magnetyzującej obrazem wizji apokalipsy. Żywe trupy, wściekłego Carlyle'a, i anihilowany Londyn dopełnia znakomita muzyka. Uczta dla oczu i uszu mimo walających się bebechów i jęków zarzynanych.

Więcej informacji znajdziecie w naszym dziale DVD.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones