Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Czy+m%C5%82ody+Han+Solo+spotka+rycerza+Jedi+z+czasu+prequeli-122765

Czy młody Han Solo spotka rycerza Jedi z czasu prequeli?

  • MovieWeb
  • autor: jp
  • Filmy
Portal Making Star Wars, solidne źródło plotek ze świata "Gwiezdnych Wojen", ma nowe podejrzenia na temat solowego filmu o przygodach Hana Solo. Redaktorzy strony wpadli na trop informacji o tym, że w filmie być może zobaczymy rycerza Jedi, którego zapewne rozpoznają co wierniejsi fani gwiezdnej sagi.

han-solo-cast-photo.jpg

Dziennikarze zdobyli informację, z godnie z którą - rzekomo - w filmie pojawi się niejaki Dryden Vos. Takie samo nazwisko nosił rycerz Jedi z czasów prequeli - Quinlan Vos. Choć zbieżność nazwisk może być przypadkowa, Making Star Wars podejrzewa, że może to być ta sama postać. Vos przetrwał czystkę i mógł zmienić imię, żeby pozostać w ukryciu - podobnie jak Obi-Wan Kenobi, który stał się Benem.

Środowiskowa "legenda" głosi, że George Lucas nie zabił Vosa w "Zemście Sithów", bo miał związane z nim plany: chciał wykorzystać go w niezrealizowanym serialu "Star Wars Underworld". Mieli tam pojawić się również Han Solo i Lando Calrissian, czyli główni bohaterowie nadchodzącego filmu.

Quinlan_Remembers.jpg

Vos miał też wystąpić w serialu "Wojny klonów" pod przykrywką łowcy nagród. Więc nawet jeśli Han Solo spotkał kiedykolwiek tę postać, pozostał nieświadomy jego statusu jako rycerza Jedi, co z kolei wyjaśnia jego niewiarę w Moc z "Nowej nadziei".

Making Star Wars sugeruje, że Vos mógł pełnić rolę łącznika między Rebelią a innymi, podziemnymi frakcjami - w tym bojownikami Sawa Gerrery. Producentka Kathleen Kennedy sugerowała jakiś czas temu, że Disney ma plany dotyczące postaci, którą w "Łotrze 1" zagrał Forest Whitaker. Czy znaczy to, że w filmie o Hanie Solo pojawi się nie tylko Vos, ale i Gerrera? Czas pokaże.
 
O fabule filmu nie wiadomo za wiele - poza tym, że będzie to opowieść o latach młodości tytułowego bohatera. Dowiemy się więc, jak Han Solo stał się złodziejem, przemytnikiem i awanturnikiem, którego znamy.

W produkcji wystąpią również m.in. Alden Ehrenreich, Donald Glover, Phoebe Waller-Bridge, Woody Harrelson, Michael K. Williams i Emilia Clarke. Reżyserują Phil Lord i Christopher Miller.

Premiera w maju 2018.

3 21

zobacz też: