Dlaczego film o Kapitanie Ameryce powstaje w Londynie?

Zdjęcia do ekranizacji komiksu "Captain America: The First Avenger" powstaną w Londynie z powodów... finansowych. Początkowo Marvel Studios chciało kręcić film w Los Angeles, ale okazało się, że wyższe ulgi podatkowe można uzyskać w stolicy Wielkiej Brytanii.

Producenci twierdzą również, iż Londyn będzie lepiej pasował do fabuły filmu. Akcja "First Avenger" rozgrywa się bowiem głównie w Europie.

Przypomnijmy, że zdjęcia mają rozpocząć się w lipcu. Odtwórcą głównej roli jest Chris Evans, zaś partnerować mu będą Hugo Weaving, Hayley Atwell, Sebastian Stan, Toby Jones i Samuel L. Jackson. Premierę zaplanowano na 22 lipca przyszłego roku.

Główny bohater, urodzony podczas Wielkiego Kryzysu Steve Rogers, pragnie wstąpić do wojska, by móc walczyć z nazistami. Z powodu wątłego zdrowia jego prośba zostaje odrzucona. Do Steve'a zgłasza się jednak generał Chester Phillips, proponując mu udział w tajnym eksperymencie o kryptonimie "Operacja: Ponowne Narodziny". Ma on na celu stworzenie super żołnierza zdolnego w pojedynkę rozprawić się z zastępami Niemców. Po kilku miesiącach testów Steve jako Kapitan Ameryka otrzymuje pierwszą misję. Jego przeznaczeniem stanie się walka przeciwko złu oraz kierowanie grupą zwaną Ostatecznymi Mścicielami.