Ekipa "Starej Baśni" na festiwalu historycznym

 • Vipnews.pl
 • Różne
W Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się II Mazowiecki Festiwal Historyczny "Wikingowie i Wenedzi". Wzięła w nim udział ekipa (m.in. aktorzy i reżyser) filmu "Stara Baśń". Przez 3 dni weekendu prezentowana była muzyka i zabawy wikingów, odbyła się bitwa Wikingów i Słowian, turniej recytatorski poezji skaldycznej itd... Nad zalewem stanął gród o nazwie Warownia Jomsborg.
Jednak największą atrakcją było spotkanie z reżyserem "Starej Baśni", Jerzym Hoffmanem i aktorami grającymi w filmie (m.in. Ewa Wiśniewska, Maciej Kozłowski). No i rzecz jasna miód pitny Wikingów - JomsViking.

Organizatorzy - Wikingowie z drużyny Jomsborg Vikings Hird - starali się aby festiwal spełnił też rolę edukacyjną... bo przecież młodzież to potencjalni kandydaci do istniejących już drużyn. Główną ideą imprezy była prezentacja wikinga (skandynawskiego lub słowiańskiego), jako wojownika, skalda, kupca, rzemieślnika i żeglarza. Przyjechali wojownicy z Anglii, Szwecji, Danii, Norwegii, Holandii, Niemiec, Czech, Litwy a nawet z dalekiej Islandii. No i oczywiście z całej Polski.
Drużyna Wikingów Jomsborg Vikings Hird zagrała w nowym filmie Jerzego Hoffmana. Premiera filmu planowana jest na wrzesień.

komentarze

pozostało 255 znaków
 • lotos
  lotos
  2003-06-19 09:45:30 +0200

  świetny pomysł na promowanie i edukację historyczną.......

 • abs40
  abs40
  2003-06-18 12:03:39 +0200

  Każda reklama jest dobra nawet wojownicy z Anglii, Szwecji, Danii, Norwegii, Holandii, Niemiec, Czech, Litwy a nawet z dalekiej Islandii. No i oczywiście z całej Polski.

 • Perlinka
  Perlinka
  2003-06-18 10:45:48 +0200

  jestem ciekawa samego filmu, chociaż po ostatnich klapach polskiego kina...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
o