Ekipa "Starej Baśni" na festiwalu historycznym

  • Vipnews.pl
  • Inne
W Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się II Mazowiecki Festiwal Historyczny "Wikingowie i Wenedzi". Wzięła w nim udział ekipa (m.in. aktorzy i reżyser) filmu "Stara Baśń". Przez 3 dni weekendu prezentowana była muzyka i zabawy wikingów, odbyła się bitwa Wikingów i Słowian, turniej recytatorski poezji skaldycznej itd... Nad zalewem stanął gród o nazwie Warownia Jomsborg.
Jednak największą atrakcją było spotkanie z reżyserem "Starej Baśni", Jerzym Hoffmanem i aktorami grającymi w filmie (m.in. Ewa Wiśniewska, Maciej Kozłowski). No i rzecz jasna miód pitny Wikingów - JomsViking.

Organizatorzy - Wikingowie z drużyny Jomsborg Vikings Hird - starali się aby festiwal spełnił też rolę edukacyjną... bo przecież młodzież to potencjalni kandydaci do istniejących już drużyn. Główną ideą imprezy była prezentacja wikinga (skandynawskiego lub słowiańskiego), jako wojownika, skalda, kupca, rzemieślnika i żeglarza. Przyjechali wojownicy z Anglii, Szwecji, Danii, Norwegii, Holandii, Niemiec, Czech, Litwy a nawet z dalekiej Islandii. No i oczywiście z całej Polski.
Drużyna Wikingów Jomsborg Vikings Hird zagrała w nowym filmie Jerzego Hoffmana. Premiera filmu planowana jest na wrzesień.