FOTO: Marcin Dorociński jako pułkownik Kukliński

Miesięcznik "Film" okładką styczniowego numeru ogłosił, kto będzie gwiazdą filmu Władysława Pasikowskiego "Jack Strong". W roli głównej wystąpi Marcin Dorociński ("Róża").


"Jack Strong" to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

Scenariusz powstał na podstawie nieznanych dotąd materiałów z archiwów IPN, dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji żyjących świadków historii m. in. Davida Fordena – oficera prowadzącego pułkownika Kuklińskiego ze strony CIA.

zobacz też:

komentarze

dodaj komentarz
 • Zdradził jaką ojczyznę? Wolną? Zastanówcie się zanim jeszcze raz nazwiecie Go zdrajcą. Hitlerowiec, który z jakiegoś powodu przejrzy na oczy i przechodzi na drugą stronę to też zdrajca, czy jednak bohater?

 • Szkoda że dobry aktor zagra zdrajce... Wiem że to praca, wyzwanie itp. ale też wstyd. Kukliński był zdrajcą i koniec, zdradził swój kraj i rodaków, takie są fakty.

 • Mam nadzieję na jakiś dobry obraz. Może powrót dobrego kina akcji w Polsce?

 • To świetna wiadomość. Dorociński nadaje się do takich ról, widzę, że jest na fali. Mam tylko nadzieję, że Pasikowski pozwoli sobie na odrobinę szydery, jak w najwcześniejszych produkcjach.

 • Oczywiście, że Kukliński był zdrajcą, ale w pozytywnym sensie. Zdradził swoją ojczyznę - PRL, ale nie zdradził swojego narodu

 • Mam też nadzieje że w fimie wyjaśnią dlaczego i co przekazywał. Oby tylko w sposób przystępny dla każdego idioty w tym kraju by zrozumieli że możliwe iż płk. zapobiegł 3 wojnie światowej. I że nie będzie to jakaś historia wyssana z palca na bazie samej osoby płk tak jak to miało miejsce w fimie Jesteś Bogiem. Pokłosia jeszcze nie oglądałem więc sie nie wypowiadam tutaj o tym. Psł Ten zdrajca jak go nazywacie poniósł osobiste za to konsekwencje - KGB zabiło mu syna, drugi prawdopodobnie został ukryty przez CIA bo oficjalnie tez zginął . Z tym też musiał się liczyć kiedy podejmował współpracę z USA.

 • płk. Kukliński zdrajca - napisałbym że to pewnie gimbus napisał ale gimbusy nie ogladają solidarnych 2010 i nie daja 10/10. Człowieku sam sobie przeczysz. Solidarni 2010 nie kochają PRL. płk nie zdradził Rzeczpospolitej Polskiej tylko kraj który był zniewolony przez obce mocarstwo. Czy widziałeś mapy operacyjne ?? bo mam wrażenie że nie albo twój mały mózg nie rozumie ich. Na Polskę nasi sojusznicy planowali zrzucić kilka razy broń atomową, i poprowadzić natarcie - z pewnością wojska nato by chciały je zatrzymać - kolejne atomówki. Nie byłoby po tobie nawet kości. ZSRR zawsze dążył do konfrontacji i działania na mapach były zaczepne - nie obronne. Kukliński pomyślał o tobie abyś miał możliwość napisania czegokolwiek i dlatego dostarczał plany Układu Warszawskiego - w duzej mierze radzieckie plany a nie polskie tajemnice. Przysiegał bronić i służyć krajowi a nie przyłożyć ręki do jego spalenia. Poczytaj trochę o historii o ZSRR i mentalności radzieckich towarzyszy to może ci sie coś w główce rozjaśni :)

 • Kukliński zdrajcą?! Taaaakże tego. Co do samego filmu, mam nadzieję że Dorociński nie popełni tego samego idiotyzmu co Stuhr i nie zacznie kłapać dziobem na prawo i lewo jak to go "wredni Polacy" opluwają (kiedy tak naprawdę jedyne słowa o skanalu związ. z Pokłosiem słyszałem.... właśnie od Stuhra). Aktor jest od grania tak jak d... jest od wiadomo czego. Oczekuję świetnej roli a nie umoralniania widza.

 • @ElRio Na jakiej podstawie uważasz Kuklińskiego za zdrajcę?

 • Wciąż za mało butthurtu! MOAR, MOAR.

 • $user użytkownik usunięty
  a to nie przypadkiem postkomuniści uważają go za zdrajcę? hejterom pokłosia chyba pomyliły się role

 • michał.2907 - a tam jeden komentarz, ciągle mi mało, I want more!

 • ciagle widać że polacy nie potrafią się pogodzić z tym że też byli źli i mamy w historii wiele ciemnych kart. zawsze lepiej zaprzeczać i udawać wieczne niewiniątka na które uwziął sie cały swiat. no bo jak to tak......paranoja i tyle.

 • Maciej_Vos już się pierwszego komentarza doczekałeś hi hi :)

 • Teraz film gloryfikujący zdrajcę Kuklińskiego... Pejsikowski do reszty pożegnał się z rozumem...

 • Wszyscy świętojebliwi śpią po sylwestrze, bo tak spokojnie w komentarzach o nowym filmie Pasikowskiego. :O

 • Oj, dobry wybór.

 • Komentarze "antypolskie Pokłosie", "POCZYTAJTA CO ŻYDKI ROBIŁY POLAKOM": czas start!

 • No i dobra. Oby Pasikowski się teraz zrewanżował Polakom czymś dobrym za tą farsę zwaną również 'Pokłosiem'.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true