Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Filmy+Marvela+z+kategori%C4%85+R-123599

Filmy Marvela z kategorią R?

  • ScreenRant
  • autor: mp
  • Filmy
Po ostatnich sukcesach kasowych komiksowych ekranizacji z kategorią R wszyscy zastanawiają się, czy Marvel Studios gotowe jest zmienić swoje zdanie na temat możliwości kręcenia widowisk skierowanych do starszych widzów. Do tej pory Kevin Feige wydawał się nieporuszonym przeciwnikiem "erek". Teraz najwyraźniej zaczyna zmieniać zdanie.

avengers.jpg


A w każdym razie jest na tyle dobrym dyplomatą, by nie zrażać do siebie fanów, którzy – póki co – jedzą mu z ręki przy każdej okazji. Kiedy więc został ostatnio zapytany o możliwość realizacji przez Marvela filmu z kategorią R odpowiedział, że obecnie studio nie ma takich planów. Jeszcze rok temu na tym zakończyłaby się dyskusja. Teraz jednak Feige dodał, że nie wykluczone, że w przyszłości to się zmieni.

Ta delikatna na razie zmiana podejścia Feige'a może być związana z sukcesami konkurencji, w szczególności studia 20th Century Fox (z którym jeszcze nie tak dawno Marvel był w ostrym konflikcie). "Deadpool" na całym świecie zarobił ponad 783 miliony dolarów, czyli więcej niż dziesięć z piętnastu filmów kinowego uniwersum Marvela. W tym roku "Logan: Wolverine" zgarnął ponad 615 mln dolarów, czyli więcej niż pierwszy "Iron Man", "Captain America", "Thor" i "Ant-Man".