Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Ile+zarobi+%22Ostatni+Jedi%22+S%C4%85+pierwsze+prognozy-125471

Ile zarobi "Ostatni Jedi"? Są pierwsze prognozy

  • Latino Review
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Rok 2017 pokazał, jak bardzo nieprzewidywalny jest rynek kinowy. Filmy, na które 12 miesięcy temu mało kto liczył ("Uciekaj!", "Split", "Wonder Woman"), okazały się niezwykle kasowymi przebojami. Z kolei obrazy, które uważano za pewniaki ("Szybcy i wściekli 8", "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara", "Obcy: Przymierze"), sprzedały się grubo poniżej oczekiwań. To jednak nie przeszkadza fanom box office'u wróżyć kinową przyszłość kolejnych widowisk.

Star_Wars_Imax_Poster.jpg


Skoro rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na "Gwiezdne wojny: Ostatniego Jedi", to uwaga wszystkich zwrócona jest właśnie na tę produkcję. W sieci pojawiły się pierwsze prognozy. I są one – jak można się było tego spodziewać – bardzo dobre. Jest jednak "ale".

Box Office Pro przewiduje, że na otwarcie w Stanach "Ostatni Jedi" zgarnie w okolicach 215 milionów dolarów. Jeśli tak się stanie, to będzie to wynik o ponad 30 milionów dolarów gorszy od tego, jaki uzyskało "Przebudzenie Mocy". Mimo to i tak da to drugie miejsce na liście najlepszych otwarć wszech czasów (obecnie pozycję tę zajmuje "Jurassic World" z wynikiem 208,8 mln dolarów).

Łącznie Box Office Pro wróży wpływy z amerykańskich kin na poziomie 742 milionów dolarów. A to oznacza, że będzie to dopiero trzeci najbardziej kasowy film w historii amerykańskiego box office'u. Do "Przebudzenia Mocy" straci prawie 200 milionów dolarów. Przegra również z "Avatarem", którego łączny wynik wynosi obecnie 760,5 mln dolarów.

Czy te prognozy sprawdzą się? Przekonamy się za kilka miesięcy.

3 21

zobacz też: