Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Jeszcze+wi%C4%99cej+%22Gwiezdnych+wojen%22+po+IX+epizodzie-125636

Jeszcze więcej "Gwiezdnych wojen" po IX epizodzie

  • Deadline
  • autor: mw
  • Filmy
Jeśli nie zastanawialiście się jeszcze nad przyszłością "Gwiezdnych wojen", spokojna głowa - robią to za Was włodarze Lucasfilm. Szefowa studia Kathleen Kennedy podzieliła się w wywiadzie planami na najbliższą dekadę. 

Star-wars.jpg


"Sporo teraz rozmawiamy. Rozważamy potencjał tkwiący w nowych historiach. Zastanawiamy się, co moglibyśmy zrobić z Rey, Poe, BB-8 i Finnem po 9. epizodzie serii. Ale dopuszczamy też możliwość rozwinięcia zupełnie nowych fabuł, z nowymi postaciami. W tej galaktyce jest jeszcze tyle miejsc, których nie odwiedziliśmy, jesteśmy otwarci na nowe propozycje" - mówiła. 

Wygląda zatem na to, że czwartej trylogii nie doczekamy się zbyt szybko, a studio poświęci kolejne lata na realizację spin-offów. W oczekiwaniu na premierę filmu o przygodach Hana Solo, słyszymy póki co kolejne plotki na temat spin-offów, których bohaterami byliby kolejno Yoda, Obi-Wan Kenobi oraz Boba Fett. Póki jednak nie będziemy znać twardego grafiku prac oraz kalendarza premier, trudno brać je za pewnik.  

Najbliższym filmem z gwiezdnowojennego uniwersum jest oczywiście "Ostatni Jedi". Jego premierę zapowiedziano na 14 grudnia. Reżyseruje Rian Johnson, a w obsadzie są m.in. Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Oscar Isaac, Adam Driver, Benicio Del Toro i Carrie Fisher.


zobacz też: